7. Koğuştaki Mucize Film Konusu

04.05.2020
953
7. Koğuştaki Mucize Film Konusu

Sinemayı kasıp kavuran 7. Koğuştaki Mucize Konusu burada, ne zaman vizyondan kalkacak? Konusu nedir? Netflix de yayınlandı.Fragman içerikte.

7. Koğuştaki Mucize

7. Koğuştaki Mucize  filmi zeka engeli olan bir babanın 7 yaşındaki kızı ile birlikte adalet aramasını konu edinmektedir. 1983 yılından başlayan film o dönemin şartlarına göre düzenlenmiştir. 1983 yılında küçük bir kasabada bir kızı çocuğu ölür. Ölen kız ise dönemin darbe zamanında sıkıyönetim komutanının kızıdır. Bu kızın ölümünün sorumlusu ise, küçük kasabada babaannesi ile birlikte yaşayan Memo olarak görülmektedir. Memo suçsuz olduğunu kanıtlayamaz. Çünkü zeka engel, vardır. Herkes suçu onun işlediğini düşünerek, Memo’ nun üstüne yıkar. Memo bu nedenle tutuklanarak idam cezasına çarptırılır. Memo’ nun idam cezası almaması için adalet arayışını dışardaki yakınları yürütür. Memo’ nun ise ölen kız gibi olan kendi kızı Ova’ ya kavuşması en büyük isteğidir. Konu itibari ile Memo idamdan kurutulabilecek midir?

7.koğuştaki mucize konusu

Güney Kore yapımı büyük dram filmi, oyuncularına ve filmine de bir sürü ödül getirmiştir. Haksız yere suçlanmış bir baba ve babanın içeri girmesi ile birlikte dışarıda tek başına kalmış küçük bir kız çocuğu olan Ova’ nın hayatını ele alan film oldukça duygu yüklüdür. 80 darbesinde yer alan sıkı yönetim, baskıcı anlayış ve adalet arayışının insanların kalplerinde bıraktığı derin yarayı anlatmaktadır. Her ne kadar babası içeri girdiğinde Ova ile ilgilenen bir öğretmen ve babaanne olsa da; Ova babasının özlemi ile büyük yalnızlık çekmektedir.Film youtube üzerinden full arandı.

7. Koğuştaki Mucize Ne Zaman Vizyondan Kalkacak?

7. Koğuştaki Mucize vizyonda iken, virüs geldi dolayısı ile ne zaman kalkacak belli bişey söylemek çok zor.

7. koğuştaki mucize ne zaman vizyondan kalkacak

Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinden tanımış olduğumuz Aras Bulut İynemli ve ünlü çocuk oyuncularının güvenle yer aldığı Layla Şirin Ajans’ ın oyuncusu Nisa Sofia Aksongur’ u baba kızı rolü ile görmekteyiz. Celile Toyon, İlker Aksum, Deniz Baysal, Yurdaer Okur ve Sarp Akkaya gibi ünlü isimlerin de yer almış olduğu oyuncu kadrosu bulunmaktadır. Memo rolü ile Aras Bulut İyemli’ yi burada görebilmekteyiz. Nisa Sofia’ nın Ova rolünü oynadığı, Celile Toyon’ un Fatma Nene olduğu; İlker Aksum’ un Aksorozlu rolünü canlandırdığı, Deniz Baysal’ ın Öğretmen Mine, Yurdaer Okur’ un Yarbay Aydın; Sarp Akkaya’ nın Müdür Nail; Yıldıray Şahiner’ in Hafız rolünü canlandırdığı bir dram filmidir. Ova karakterinin gençlik yıllarını ise, Hayal Köseoğlu canlandırmaktadır.

7. Koğuştaki Mucize Oyuncuları

Aras Bulut İğnemli

Patos, Fiat Egea, Defacto ve Sprite reklamlarında rol almıştır. Mahmut ile Meryem, Martıların Efendisi, Tamam mıyız ve 7. Koğuştaki Mucize filmleri ile birlikte tanıdığımız Aras Bulut İğnemlinin dizi projeleri de vardır. Arka sokaklar dizisinde konuk oyunculuk ile başlayarak Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde yardımcı oyunculuk ile ün salmıştır. Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinde Mete Akarsu rolünde oynamıştır. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Bayezid rolünde oynamıştır. Çukur ve Çarpışma dizilerinde de Yamaç rolü ile ekran karşısına geçmiştir.

Celile Toyon

İbo ile Güllüşah, Adak, Kaçak, Mine, Tutku, Çınar Ağacı ve 7. Koğuştaki Mucize filmlerinde rol almıştır. Asıl tiyatro geçmişi bulunmaktadır. Sayısız tiyatro oyununa imza atmış olan Celile Toyon’ un en son aldığı sahne ise Zülfü Livaneli’ nin Leyla’ nın Evi tiyatrosu ile 2010 yılı olmuştur.

7. Koğuştaki Mucize Yorumları

Dikkat!!! yorumlar beyazperde sitesinden kaynak amaçlı alınıp sitemizde paylaşılmıştır.

  • “Yesil yol” filminden sonra beni bu kadar etkileyen bir film olmadı,ağlamak hafif kalır gözlerim yandı resmen.
  • Kaliteli bir senaryonun muhteşem oyunculuklarla harmanlanmış güzel bir uyarlama filmi. Kesinlikle gözyaşlarınızı tutamayacağınız bir film 8/10
  • Kahraman katiller, merhametli hırsızlar, katil ve zalim yarbay, zalim askerler. Filimde bilerek ya da bilmeyerek TSK aşağılanmış, katiller ve hırsızlar yüceltilmiştir. Üstelik mantığa da aykırıdır.
  • İzlemeye değer bir başka film. Aras Bulut İynemlinin ve diğer oyuncuların performansı mükemmeldi. Tavsiye ediyorum.
  • Duyguları ve olayları çok iyi yansıtmışlar.Ufak tefek eksikler ve saçmalıklar haricinde güzel film izlemeye fazlasıyla değer

7. Koğuştaki Mucize Full Youtube Fragman

Aras Bulut İynemli ve Nisa Sofia Aksongur’ un başrollerini paylaştığı bir Türk dram filmidir. Filmin orijinali Miracle in Cell No: 7 isimli film olan bir Güney Kore yapımından alınmıştır. Bu güney Kore filminin Türk versiyonuna uyarlanmış hali olarak dram türünde izleyenlere duygu yüklü anlar yaşatmaktadır. 7. Koğuştaki Mucize Fragman izleyerek sizler de bu dram yüklü filmin en çarpıcı sahnelerine tanıklık edebilirsiniz. Bu sayede izlemek istediğiniz filmi sıkılmadan seçebilmek adına sizler de sevdiğiniz bu yapımı inceleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.