Ağlatan Türk Filmleri

12.04.2020
331
Ağlatan Türk Filmleri

En Acıklı ve Aşk Dolu Ağlatan Türk Filmleri

Ağlatan Türk filmleri ile aşk ve dramayı kökünden hissetmeye hazırmısınız? Türk sineması çok eski tarihlerden beri kendini geliştirmeye ve değiştirmeye devam ediyor. O siyah beyaz filmlerin çekildiği zamanlardan beri Türk filmleri hep Türk milleti tarafından beğenilerek izlenmiştir. Şimdilerde ise gelişen teknoloji ve oyunculuklar ile Türk filmleri tüm dünyada izlenir hale geldi. Sürekli gelişme içerisinde olan sinema sektörü içerisinde bulunan ağlatan Türk filmleri, konuları açısından kendimize daha yakın hissettiğimiz için daha çok içimize dokunuyor.

Ağlatan Türk filmleri içerisinde işlenen hikayeler, konular, karakterler sanki bizden, bizim hikayelerimizi anlatıyor gibi hissedebildiğimiz için daha çok etkileniyor ve daha da hayranlıkla izliyoruz. Birçok oyuncu ve başarılı yönetmenin ortaya çıkardığı başarılı Türk filmlerinin arasından seçim yaparken kendimize en yakın hissettiklerimize gider elimiz.

Acıklı Ağlatan Türk filmleri

Bizim Aile (1975) Imdb: 8.3

bizim aile filmi

1975 yapımı olan bu filmde birbirinden başarılı birçok oyuncu yer alıyor. Bu başarılı filmin yönetmenliğini Ergin Orbey yaptı. Adile Naşit, Munir Özkul, Şener Şen, Tarık Akın gibi birbirinden başarılı ve işlerinde usta denilecek isimlerin bir araya gelmesi ile ortaya harika bir film çıkmış. Türü dram olan bu film izleyenleri ağlatıyor.

Bizim Aile filminde fakir ama birbirinden kopmayan harika bir ailenin hikayesini izliyoruz. Ailecek çok zor durumları beraberce atlatarak ayakta kalmayı başarıyor ve aile olmanın verdiği mutluluk ile her zorluğun üstesinden geliyorlar. Yaşadıkları zor günleri izlerken herkes kendi hikâyesinden bir parça bularak duygusal anlar yaşamaktan kendini alı koyamıyor. Kopmayan aile bağları ve kardeşlik ilişkilerinin işlendiği bu film onların kıymetini çok güzel bir şekilde ifade ediyor.

Türü dram olsa ve genel konusu ile izleyenleri duygusal bir ruh hali içerisine de soksa, bazı sahneleri ile ise izleyenleri tebessüm ettirerek güldürmeyi ve eğlendirmeyi başarıyor. Herkes tarafından beğeni ile izlenen Bizim Aile filmi izleyici yorumları ve yine izleyicilerinden aldığı puanlaması ile de izlemeye değer olduğunu gösteriyor. Başarılı kadrosu ve mükemmel konusu ile bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

Issız Adam (2008) Imdb:6.9

ıssız adam Filmi

ıssız adam Filmi

Yönetmenliğini Çağan Irmağın yönettiği 2008 yapımı Issız Adam filmi ise psikolojik dram olarak karşımıza çıkıyor. Bir bekar erkeğin hayatında yaşadığı iniş ve çıkışları ve kendi ile olan savaşını anlatan bu film aynı zamanda tutkulu bir aşk hikayesini de içinde barındırıyor. İzlerken göz yaşlarınızı tutamayacağınız belki de öfke duyacağınız sahnelere sahip olan bir film sizleri bekliyor.

Alper adında başarılı bir aşçı olan karakterin kendi içerisinde yaşadığı fırtınaları ve hayatında var olan inişleri çıkışları içerisinde tanıştığı Ada ismindeki düzgün ve mutlu bir hayatı olan o kişi ile tanışır ve işler bu noktadan sonra daha çok karışır. Hem aşkına sahip çıkmaya çalışan Alper hem de kendi içerisinde yaşadığı fırtınalarla boğuşmaktadır.

Sizlerin de izlerken içerisinde kendinizden bir şeyler bulacağınız bu aşk hikayesi sizleri hem duygulandırıp ağlatacak hem de kızgınlığınıza da sebep olacak. İzleyenler tarafından oldukça olumlu yorumlar alan bu filmi izlerken siz de göz yaşlarınıza hakim olamayacak ve filmin sonunu merak içerisinde bekleyeceksiniz. İzlemeyi düşünenlere şimdiden iyi seyirler dileriz.

Babam ve Oğlum (2005) Imdb:8.7

babam ve oğlum filmi

babam ve oğlum filmi

Babam ve Oğlum yine bir Çağan Irmak filmidir. Oldukça başarılı ve dram türünde bir film olan,insanın içini yakan bir hikayeye sahip. Birçok usta ismi içinde barındıran film oyuncuları ve konusu ile oldukça başarılı bir iş ortaya çıkmıştır. Çetin Tekindor, Hümeyra, Fikret Kuşkan, Özge Özberk, Halit Ergenç bu isimlerden sadece bazılarıdır.

Çiftçi bir babanın oğlu olan Sadık karakteri köyü ve ailesini bırakmayı ve gazetecilik okumak için üniversiteye gitmeye karar verir. Babasının gönlü olmamasına rağmen köyden giden Sadık’ın aynı zamanda üniversite yıllarında siyasi olaylara dahil olduğunu öğrendiğinde ise Sadık’ı evlatlıktan reddeder. Üniversiteyi okuyan ve daha sonra evlenen Sadık’ın eşi hamile kalır. Hamilelik süreci darbe döneminde yaşanan zor günlere denk gelir.

Doğum günü gelip çattığında ise ülkeye darbe yapılmış ve sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Doğuma gidemedikleri için eşi vefat eder ve çocuk ile Sadık baş başa kalır. Siyasi olaylardan dolayı işkencelere maruz kalan Sadık ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrendiğinde ise çocuğu için köye dönmeye karar verir ve film bu olaydan sonra başlar.

İncir Reçeli (2011) Imdb: 6.7

incir reçeli filmi

incir reçeli filmi

En çok ağlatan Türk filmleri arasında kesinlikle bulunması gereken bir filmde İncir Reçeli. Bu filmi Aytaç Ağırlar hem yazarlığını hem yönetmenliğini hem de yapımcılığını üstlendi. Oldukça başarılı bir çalışma elde eden Aytaç Ağırlar çalışmalarının karşılığını aldı. İzleyicileri tarafından oldukça beğeni alan film bir aşk hikayesini konu alıyor. Üstelik imkansız ama kopamayan bir çiftin hikayesini anlatıyor.

Bir yazar olan Metin’in hayalinde bir senaryo yazmak ve onu filmleştirmek vardır. Fakat bir tülü istediği hayalini geçekleştiremez. Bu çıkmazın içerisinde iken Duygu adında bir kız ile tanışır. Duygu ile Metin birbirlerinden hoşlansalar da Duygu sürekli Metin’den uzaklaşmaya çalışır. Hoşlanmanın artık büyük bir aşka dönüşmesi ile Duygu’nun neden ondan kaçtığını anlamak için Metin elinden geleni yapar.

Metin sonunda Duygu’nun neden ondan uzak durmaya çalıştığını öğrenir ve adeta dünya başını yıkılır. Bu imkansız aşk hikayesi izleyenleri üzüntüye boğuyor. Adeta hayatın tam içinden diyebileceğimiz bir konuya sahip olan film izleyenleri göz yaşlarına boğmayı başarıyor. Dram türünde bu film içindeki aşk hikayesini izlerken siz de kendinizi ağlamaktan alı koyamayacaksınız.

Canım Kardeşim (1973) Imdb: 8.8

canım kardeşim filmi

canım kardeşim filmi

Ertem Eğilmez’in yönetmenliğini yapmış olduğu yürekli yakan filmlerden biri de Canım Kardeşim. 1973 yılında sinemalarda yayınlanan film o dönemlerde çok rağbet görmese önemli bir dram filmi olmayı sonralarında başarmıştır. İçler acısı bir konuya sahip olan bu filmde Tarık Akan, Halit Akçatepe ve Kahraman Kıral başrollerini paylaşıyor. Dram türünde bu film duygularınıza engel olamayacağınız bir eser diyebiliriz.

Murat ve Kahraman kardeşlerdir. Murat’ın kardeşim diyebileceği bir de Halit isminde can dostu vardır. Murat ve Kahraman babaları ile birlikte yaşamaktadırlar. Oldukça sefalet çeken bu fakir aile kıt kanaat geçinmeye çalışırken bir gün babaları sobanın dumanından zehirlenerek ölür. Bunun üzerine Murat ve Kahraman yalnız başlarına kalırlar. Kahraman henüz ilkokula gidiyordur ve abisinin bakımına muhtaçtır.

Kahraman zamanla hastalanır ve kan kanseri olduğu öğrenilir. Doktor kardeşinin son günlerini yaşadığını söyler. Kahraman bunu bilmiyordur ve en çok istediği şey ise evlerine bir televizyon alınmasıdır. Fakirlik sebebi ile Kahraman’ın dileğini yerine getirmek için Murat her türlü yola başvurur. Son olarak televizyonu bir şekilde evlerine getiren Murat eve geldiğinde hiç istemediği bir
manzara ile karşılaşır.Bu filmi özellikle izlemenizi tavsiye ederim.

Selvi Boylum Al Yazmalım (1978) Imdb: 8.8

selvi boylum al yazmalım filmi

selvi boylum al yazmalım filmi

Atıf Yılmaz tarafından yönetilen ve bir romandan uyarlanan bu film ağlatan Türk filmleri arasında yerini alıyor. Usta oyunculardan olan Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın beraber rol aldığı filmlerden biridir. Bu muhteşem ikili bu kez karşımıza bir dram filmi ile çıkıyor. Replikleri ile hala kendisinden söz ettiren film 1978 yılından bu yana tüm kuşaklar tarafından bilinir ve beğenilir.

Kadir İnanır yani İlyas bir kamyon şoförüdür. Asya ise köyde yaşayan saf ve güzel bir kızdır. Bir gün Asya’nın köyüne yolu düşen İlyas Asya ile karşılaşır ve birbirlerine aşık olurlar. Kısa bir süre sonrada bu büyük aşk ile evlenirler. Bu evlilikten bir çocukları olur. Kamyon şoförü olan İlyas evliliği sürecinde sürekli olarak seyitlerinden dolayı evinden uzak olur.

İlyas bir gün Asya’yı bir kadınla aldatır üstelik Asya’da buna şahit olur. Bundan sonraki süreçte ise İlyas’ın işleri ters gider ve işini kaybeder. Gururuna dokunan bu durumdan sonra Asya’ya dönemez. Asya çocuğunu tek başına büyütmeye çalışırken yaşadıkları olayları konu alan bu film oldukça hüzünlü bir aşk ve sadakat hikayesini anlatıyor.

Sonsuz Aşk (2017) Imdb: 6.1

sonsuz aşk filmi

sonsuz aşk filmi

2017 yılında vizyona giren yine hüzün dolu filmlerden biri olan Sonsuz Aşk izleyenlere hem güzel bir aşk hikayesi anlatıyor hem de dram içeriyor. Fahriye Evcen ve Murat Yıldırım’ın başrollerini paylaştığı bu filmde iki aşığı canlandırıyorlar. 3 kız kardeşin kopmayan ilişkilerinin yanı sıra farklı dünyaların insanları olmalarına rağmen birbirlerine deliler gibi aşık olan bir çifti konu alıyor.

Zeynep karakteri bir abla ve bir kız kardeşi ile beraber yaşayan kendi ayakları üzerinde durarak hayatlarını yaşamaya çalışan bir genç kızdır. Can ise çalışkan ve başarılar elde etmiş bir cerrahtır.Can ve Zeynep’in yolları bir şekilde kesişir ve büyük bir aşk yaşamaya başlarlar. Bu aşk Zeynep açısından imkansız olduğu için Zeynep bu aşktan kaçmaya çalışsa da Can onun peşini bırakmaz.

Bu kovalamaca bir şekilde son bulur fakat Zeynep’in bu ilişkiyi istememesine neden olan konu büyük aşkın da aşamayacağı kadar önemlidir. Film romantik bir aşk hikayesi anlatırken ayrıntıları ve sonu ile bir drama dönüşüyor. İzlerken hem romantik hem de hüzünlü sahnelere şahit olacağınız bu filmde sıcak ve samimi bir hikaye göreceksiniz.

Kelebeğin Rüyası (2013) Imdb: 7.8

Kelebeğin Rüyası filmi

Kelebeğin Rüyası filmi

2013 yılında vizyona giren filmin senaristi de yönetmeni de Yılmaz Erdoğan’dır. Yılmaz Erdoğan aynı zamanda filmde de rol alıyor. Ikınıcı Dünya Savaşı dönemi şairlerinden Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu ve yanı zamanda onların ustası olan Behçet Necatigil’in hayatından bir kesit anlatıyor. Savaştan yeni çıkmış bir ülkenin zor zamanlarında yaşanan bir dram hikayesi sizleri bekliyor.

Kelebeğin Rüyası 1941 yılının Zonguldak’ında geçiyor. İki şairin yaşamaya çalışması ve şairliklerinden de vazgeçemeyişlerini anlatıyor. Onlar için bir tutku olan şairlik onların hayatını daha da zora sokuyor. O dönemde yaşanan verem hastalığından dolayı da insanlar ölüyor. Geçim derdi ile bakımsız kalan iki şairde verem hastalığına yakalanırlar ve bu süreçte bir aşk hikayesi de işin içine katılır.

Hem hüzün hem umut hem de aşk konularını içerisinde barındıran bu film sizleri ağlatabilecek bir potansiyele sahip. Usta oyuncuları sayesinde sizleri hikayenin içine sürükleyecek. Bu film Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat, Farah Zeynep Abdullah, Belçim Bilgin Erdoğan gibi usta isimleri kadrosunda barındırıyor. Başarılı kadrosu ile sizleri hikayenin içerisine alacak bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

Ayla (2017) Imdb: 8.5

ayla filmi

ayla filmi

2017 yılında vizyona giren ve gerçek bir hayat hikayesini konu alan bu film ağlatan Türk filmleri içinde bulunuyor. Can Ulkay yönetmen koltuğunda otururken, Yiğit Gürlap ise senaristliğini üstleniyor. Başarılı bir yapım olan bu film tüm izleyenleri oldukça derinden etkiliyor. Hikayenin gerçek olması ve bir çocuğun konu edilmesi ile içlere daha da çok dokunuyor.

1950’de Kore savaşı için Türkiye’den giden askerlerin içerisinde yer alan Süleyman Astsubay savaşta çok büyük başarılar elde eder. Savaş sırasında bir gün gece ormanda yol alırlarken tek başına bir kız çocuğuna rastlarlar. Kız çocuğu çok korkmuştur, korkudan konuşamıyordur ve etrafta hiç kimse yoktur. Bırakıp gitmeye karar verseler de Süleyman’ın içi buna el vermez ve dönüp çocuğu yanına alır.

Türk askerlerinin yanında kalan çocuğa askerlerin hepsi gözleri gibi bakarlar ve savaş bitip Türkiye’ye dönmek zorunda kaldıklarında ise çocuk Kore vatandaşı olduğu için işler karmaşık bir hal alır. Filmin bundan sonraki kısımları ise içler parçalar cinsten. Bu filmi izlerken hem ağlayacak hem de Türk askeri ve Türk erkeği ile gurur duyacaksınız.

Mucize (2015) Imdb: 7.6

mucize aşk filmi

mucize aşk filmi

Bir MahsunKırmızıgül eseri olan bu filmi MahsunKırmızıgül hem yazdı hem yönetti hem de oynadı. Film Kars’ta bir köye çekildi. Bu filmde doğulu bir kalabalık ailenin yaşadığı olayları anlatsa da bu ailenin bir ferdi olan Aziz karakterinin yaşadığı hayatı da vurgulamaktadır. Aziz karakteri için daha sonra ikinci bir film de çekilerek seyirciler ile buluşturuldu.

Aziz kalabalık bir ailenin en küçük çocuğudur. 30’lu yaşlarındaki aziz doğuştan engelli olarak doğmuştur ve kendi hayatını idame ettirebilecek durumda değildir. Bu sırada köylerine tayin olan Mahir öğretmen de Aziz’in durumunu öğrenir ve onun için elinden geleni yapmaya çalışır. Okuma yazmayı öğrenmesi için çabalayan öğretmen Aziz’e bir umut olur.

Aynı zamanda evin tek bekar erkeği olan Aziz evlendirilir. Çok güzel ve akıllı bir genç kız ile evlenen Aziz’e etrafının etki etmeye çalışmasına rağmen eşinden de destek gelecektir. Öğretmen ve eşinin desteği ile engelli Aziz çok farklı bir şekilde yaşamına devam etmeye başlayacaktır. Aziz’in zorlu hayatını anlatan bu film sizleri ekran karşısına kilitleyecek.

Müslüm (2018) Imdb: 7.8

Müslüm baba filmi

Müslüm baba filmi

Başarılı sanatçı Müslüm Gürses’in hayatını konu alan bu film Müslüm Gürses’i tanımayanların çok daha yakından tanımasına ve onun asıl kişiliği hakkında fikir sahibi olmasını sağlıyor. Oldukça zor bir çocukluk geçiren ve zor bir ailede dünyaya gelen Müslüm Gürses’in içler burkan hikayesi sizlerle bu film ile buluşuyor. Filmin başrollerini Timuçin Esen ve Zerrin Tekindor paylaşıyorlar.

Müslüm Adanalı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelir ve evin en büyük çocuğudur. Oldukça yoksul bir aile içerisinde sorumsuz bir babaya sahiptir ve evi geçindirmek için elinden geleni yapmaya çalışır. Ama hep gönlünde ve aklında müzik vardır. Halk evine gizlice girer ve burada elinden tutan hocası ile tanışır müzik eğitimi almaya başlar.

Müziğin peşinden sürüklenen Müslüm’ün yolu artık İstanbul’a düşer ve burada yıllardır uzaktan uzağa hayranlık duyduğu o kadın ile tanışır. Ölümüne kadar geçen aile ve iş hayatını konu alan bu film sizlere bu kadarı da nasıl olur dedirtecek sahneleri ile sizleri ekrana bağlayacak. Ağlamaya ve Müslüm Gürses’i tanımaya hazır olanlar için harika bir film tercihi olabilir.

Duygul Ağlatan Türk Filmleri

Türk insanı olarak duygularımızı yoğun bir şekilde yaşamayı hem seviyor hem de kendimize bu konuda engel olamıyoruz. Türk filmlerinin konuları içerisinde ise kendimizden bir parça buluyoruz. Kendimizden ve yakın gördüğümüz bu hikayeler bizleri daha çok etkiliyor ve duygulandırıyor. İlk çekilen filmlerden bu yana oldukça önemli bir yol kat eden Türk sineması son yıllarda özellikle bizleri daha da çok şaşırtıyor.

Aşk ve acıklı filmleri listelemiş bulunduk. Türk sinemasının vazgeçilmezi olan ağlatan Türk filmleri bizlerin duygusal yönünü yansıtıyor. Tür milleti olarak oldukça duygusal ve hassas olduğumuz için o filmlerde her zaman kendimizden bir şeyleri yakalayabiliyor ve onlarla bütünleşebiliyoruz. Sizler için önerdiğimiz bu mükemmel filmlerin tamamını izleyerek film arşivinize katmanızda fayda olduğunu söylemeliyiz.Yayınladığımız filmlerin bir çoğu youtube üzerinde izlenilebilir.

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

 1. Türk dedi ki:

  özenle seçilmiş filmler. Bence bu listedeki tüm filmleri herkes izlemeli . Admın bey Ağlatan Türk filmleri listeniz süper oılmus

 2. Filmler dedi ki:

  Admin bey en güncel ağlatan filmleri eklemiş bence listedeki en iyi Müslüm filmi idi elinize sağlık

 3. Yonissimo dedi ki:

  Ağlatan türk filmleri arasında bizim aile filmini izleyince daralıyorum. Adamların başına gelmeyen kalmıyor neredeyse

 4. ağlat dedi ki:

  hazırlayan arkasın ellerıne saglık baya emek harcanmıs konu ıcın ıcerısındekı acıklı ağlatan Türk filmleri de efsade filmler tskler bidizikonusu