American Horror Story Konusu
American Horror Story Konusu

American Horror Story Dizi Konusu

Gerilim dizilerinde dünyada her zaman ilk sırada yer alan Amerika Birleşik Devletleri, “American Horror Story” dizisi ile bir kez daha bunun doğruluğunu kanıtlamış ve kanıtlamaya da devam etmektedir. Şu an 6. sezonu her hafta yayınlanan dizinin 2017 için de daha şimdiden 7. sezonu çekeceği haberi verilmiştir. Sıradışı ve gizemli konularının yanı sıra deneyimli ve başarılı oyuncuları açısından da dikkatleri üzerine çeken American Horror Story, her sezonda olduğu gibi 6. sezonda da çoğunlukla aynı oyuncular fakat farklı konulardan oluşması ile ilginç diziler arasına girmeyi başarmıştır. American Horror Story konusu her sezon farklı bir hikayeden oluşmaktadır.

2011 yılında 1. sezonunun yayınlanmasından bu yana American Horror Story konusu ve oyuncularından dolayı her sezon aldığı yüksek IMDB puanları ile de dikkat çekmektedir. 60 dakikalık süren bölümleri ile izleyiciyi süre açısından da tatmin eden dizi, daha uzun yıllar çekileceğe benzemektedir.

American Horror Story Konusu

Öykü, 2011 yılında geçmektedir ve Harmon ailesinin yaşadıklarını anlatmaktır: psikiyatrist Ben (Dylan McDermott), karısı Vivien (Connie Britton) ve ergenlik çağındaki kızları Violet (Taissa Farmiga), Vivien’ın düşük yapmasından ve Ben’in bir ilişkisi olması sebebiyle Boston’dan Los Angeles’a taşınırlar. Harmon ailesi, restore edilmiş bir konak satın alarak buraya yerleşirler ve kısa bir süre sonra evin eski sakinleri olan Langdon’lar ile karşılaşırlar: Constance Langdon (Jessica Lange), iki çocuğu Tate (Evan Peters) ile Addie (Jamie Brewer) ve sakat Larry Harvey (Denis O’Hare). Ben ile Vivien, ilişkileri yeniden alevlendirmek için çalışırlar; depresyonda olan Violet, kendini Tate ile rahat hisseder. Langdon ailesi ile Larry, sık sık Harmon ailesinin hayatlarını etkiler. Harmon ailesi, evin eski sakinlerinin hayaletleriyle kuşatıldığını fark eder.

American Horror Story
American Horror Story

American Horror Story’nin ilk sezonu eleştirmenlerden ve hayranlardan çok sayıda olumlu eleştiri aldı. Oyuncular; özellikle Frances Conroy ve Jessica Lange fazlasıyla övüldü. Dizi, FX kanalında çok yüksek oranlarda reytingler elde etti ve sezon sonunda dizi en büyük kablolu yayın kanallarından biri haline geldi. Dizi birçok çeşitli ödüller için aday oldu. En İyi Televizyon Dizisi Altın Küre Ödülü – Drama dalında aday oldu ve Emmy Ödülleri’nde ise hem En İyi Drama Dizisi hem de En İyi Yardımcı Oyuncu dallarında aday oldu. Jessica Lange, Altın Küre’de En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü, Screen Actors Guild Ödüllerinde drama dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü ve Emmy Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödüllerini kazandı.

American Horror Story Oyuncuları

  • Connie Britton – Vivien Harmon
  • Dylan McDermott – Dr. Ben Harmon
  • Evan Peters – Tate Langdon
  • Taissa Farmiga – Violet Harmon
  • Denis O’Hare – Larry Harvey
  • Jessica Lange – Constance Langdon

Sizde gerilim, korku tarzı yapıtları seviyorsanız American Horror Story’e bir bakın deriz. Zira American Horror Story konusu da okuduğunuz üzre gayet ilgi çekici bir konu.

American Horror Story Fragmanı

.:: American Horror Story konusu hakkında düşünceleriniz neler ? Yorum kısmından belirtmeyi unutmayın !

Diğer Dizi Konuları

Spartacus Konusu

Black Lightning Konusu

Altered Carbon Konusu

Stranger Things Konusu

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ONCE UPON A TİME

Once Upon A Time Dizi Konusu ve Oyuncuları

Spartacus Konusu ve Oyuncuları

Kan ve Kum – Spartacus Dizi Konusu Nedir ?