Ara Sıcak Tadında 5 Türk Korku Filmi

02.06.2018
422
Ara Sıcak Tadında 5 Türk Korku Filmi

Eveeet köşenize çekildiniz, keyfiniz yerinde ve film izleme moduna da girdiniz. Şuan tek sorununuz izleyecek filmi seçmek ve kategoriyi seçtiniz bile, Türk korku filmleri kategorisini seçtiniz ama film hala ortada yok, e zaten bu yüzden burada değil misiniz ?

Ara Sıcak Tadında 5 Türk Korku Filmi

1) Küçük Kıyamet – IMDb 6.3 (2006 Yapımı Film)

Yakın tarihte meydana gelmiş olan Büyük İstanbul Depremi artık iyiden iyiye konuşulmaya başlanmıştır. Konuşmalar arttıkça bu büyük olaydan etkilenen kişiler de bunalmıştır. Bunalanlardan biri de depremde annesini kaybeden Bilge’dir. Bilge artık bu olayı taşıyamayacağını düşünür ve biraz olsun rahatlamak için yeğenlerini de yanına alarak şehri terk eder. Bir güney kasabasına taşınan aile burada da sıradışı olaylar yaşayacaktır. 

Küçük Kıyamet Fragmanı

2) Muska – IMDb 3.3 (2014 Yapımı Film)

Bir dergide kadın erkek ilişkileri üzerine köşe yazarlığı yapmakta olan Celal, işini devam ettirse de kişisel hayatında çapkınlığından dolayı biraz sıkıntı içerisindedir. Bir gün Celal’in yeni bir eve taşınması gerekir ve devamındaki olaylar onun için pek hoş olmayacaktır.

Muska Fragmanı

3) Gen – IMDb 3.8 (2006 Yapımı Film)

Psikolojik gerilimi bize iliklerimize kadar hissettiren Gen filminde, Psikiyatr doktor olan Deniz yeni görev yeri olan dağlık, ıssız ve tenha bir yerde, mesleğinin getirisi olarak bir akıl hastanesinde görev yapmaya başlar. Deniz’in geldiği ilk gün hastanede bir hasta canına kıyar ve intihar olayı yaşanır, daha yeni gelmişken böylesine korkunç bir olaya tanıklık eden Deniz’i sonraki günler daha kötü olaylar beklemektedir. Hastanede olaylar devam edecektir.

Gen Fragmanı

4) Azazil: Düğüm – IMDb 3.5 (2014 Yapımı Film)

Hem annesini hem de babasını kaybetmiş olan Sinem’in zor zamanlarında destek olmak ve tek bırakmamak için teyzesi ve eniştesi onunla birlikte, Sinem’in ailesinden kalan evde yaşamaya başlar. Sinem’in üniversitede tanışmış olduğu sevgilisiyle yani Akın’la güzel bir ilişkisi de vardır. Bir gün Sinem ile Akın arabada giderken bir köpeğe çarparlar ve hayvan ölür. Sinem için zor günler bu olaydan sonra başlayacaktır.

Azazil: Düğüm Fragmanı

5) Üç Harfliler: Marid – IMDb 3.7 (2010 Yapımı Film)

Filmde, çocukluğunda görmüş olduğu karabasanın 20 yıl sonra tekrar başlaması ve karabasanı gören kişinin ailesine, sevdiklerine musallat olması, birgün boyunca bu varlığın vahşi oyunlarına kurban gitmesi anlatılıyor.

Üç Harfliler: Marid Fragmanı

Bu Türk korku filmleri ara sıcak tadında güzel filmlerdir. Ha belki IMDb puanları tatmin etmeyebilir ancak zaten Türk korku sektörü öyle çok gelişmiş bir sektör değil kendi çapında.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.