Araba Filmleri Listesi (Hız Tutkunları için)

15.05.2020
564
Araba Filmleri Listesi (Hız Tutkunları için)

Araba filmleri listemiz hız tutkunu severler için oldukça ilgi çekecek. Aksyonu doyasıya yaşayacağınız en iyi araba filmleri listesi.Filmler özellikle sinema severlerin her zaman ilgisini çeken özel senaryolardır. Kimisi sizi heyecanla serüvenine dahil ederken kimi filmler tam da sizi anlatır. Özellikle son zamanların çok ilgisini gören araba filmleri gün geçtikçe çıkan yeni filmler ile oldukça trend olmayı başarmıştır. Tutkulu ve heyecanın ortak olduğu muhteşem araba yarışları her zaman izleyiciden tam not almayı başarıyor.Araba filmlerinin afişleri TMBD sitesinden alınmıştır.

Evlerinizde ve sinema salonlarında boş zamanlarınızı değerlendirmek adına bu filmleri seçerek aksiyona kendinizi atabilirsiniz. Özellikle çocukların da ilgisini çekecek araba animasyon filmleri ile çocuklar oldukça zevk alacak ve tekrar tekrar izlemek isteyeceklerdir. Vaktiniz oldukça her zaman en trend araba filmlerini izleyebilir ve hayatınıza yön verebilirsiniz. Sevdikleriniz ile zaman geçirmek için artık düşünmenize gerek yok.

Araba Filmleri

Senna (2010) Imdb: 8.6

Yönetmeni Asıf Kapadia olan ve başrollerini Ayrton Senna, Mitonda Silva, Kalır Stewart, Galvão Bueno, Gerhad Berger, Nelson Piquet, Jean-marie Balestre oynadığı mükemmel bir film ortaya çıkıyor. Araba yarışının ve hız tutkusunun en güzel anlatıldığı bu film izleyenlerin oldukça hoşuna giden bir yapıt olarak beyaz perde de yerini almaktadır.Senna aslında çok başarılı bir pilottur. Bu başarıları ile araba yarışlarında aktiftir. Ünlü Senna Kapadia’nın hayatını en özel çizgilerle ele alan bu film, yarış tutkusunu özel bir şekilde ekranlara yansıtıyor. Heyecan ve acının en iyi şekilde sunulduğu bu film Sena’nın 34 yaşında geçirmiş olduğu ve hayatını kaydettiği olayları ele alıyor.

Formula yarışlarını en heyecanlı şekilde ele alan film izleyicilerden tam not alıyor. Formula yarış tutkunları ve her yaştan kişilerin izleyeceği özel bir yapıt. Brezilyalı aktör hayatının her anını özel yarışları ile izleyicilere en muhteşem kurguyu yansıtan 2010 yapımı en iyi araba filmleri arasındadır. Bir pilotun en anlamlı hayalini ve hayatını içeren bu filmi her zaman izleyebilirsiniz.

Truth İn 24 (2008) Imdb: 8.3

Bu Audi belgeseli Audi ekibinin beş kez ardı ardına kazandığı zaferin ardında yatan müthiş ekip çalışmalarını göstermektedir. Ön çalışma mühendisler tarafından yapılan sürüş stratejisi üretme ve sürücülerin bunları zorluklarla uygulamaya koyma anlarını da içinde barındıran bu belgesel film ayrıca Auidi’nin youtube sayfasında yer almaktadır.

Daha önceleri kameralar tarafından çekilmemiş olan zorlu sürüş stratejilerini çok ağır şartlarda çalışarak başaran Audi ekibi izleyenlerine zorluğun ardındaki başarıyı görsel bir şölenle göstermiş oluyor. A dan Z ye araç hazırlanmasından, araçların pistlerde ilerleyişine, bu ilerleyişten ara bakımlarına ve lastik değiştirmelerine başarıyı etkileyen tüm unsurlara yer verilerek başarıya giden zorlu süreç izleyicilere açık bir şeklide anlatılmaktadır.2008 yapımı bu film izleyicileri heyecan ve tutku ile ekrana bağlıyor. Özellikle Formula 1 merakı olanlar için oldukça özel bir yapıttır. Belgeselde Formula 1 ile ilgili merak edilen tüm gizli ve açık tüm telifler açık bir şekilde gösterilmemektedir. Audi ekibince hazırlanmış olan bu belgesel izleyicilerden tam not almıştır.

Cars 1 (2013) Imdb: 8

Grand Prix kapışmalarının en alevli olduğu o muhteşem döneme değinen ve izleyicileriyle buluşturan bu yapıtta yine başrol oyuncusu Formula 1 dir. Herkes tarafından beğenilen ve herkesi etkileyen Formula 1 karizması başarılı pilotların sergilediği performans ile izleyiciye sunulmuştur. Formula 1 karizması bu belgeselde oldukça öne çıkmaktadır.Tecrübeli pilotların sergilemiş olduğu cesur ve korkusuz mücadelesine değinen bu belgesel oldukça başarılı bir iş çıkarmıştır. Aynı zamanda Formula 1 yarışlarının önlem alınmadığı durumlarda ne kadar ölümcül sonuçlara sebep olacağı bu tedbirlerin ve dikkatin ne derece de önemli olduğuna dikkat çekilmiştir.

2013 yapımı bu film izleyicilerden tam not almayı başarmış ve en iyi araba filmleri arasında yer aşan bir yapıttır. Arabalara meraklı olan ve araba yarışlarını heyecanla izleyenlerin tutkusu hiç bitmeden devam ediyor. En özel anlar ve en gerçekçi senaryo ile can güvenliği konusuna oldukça dikkat çekmeyi başarmıştır. Korkusuz ve cesur pilotlar ile gözlerinizi asla ekranlardan alamayacağınız bir serüven. Bu serüvende yer almak isteyen tüm herkes bu filmi izleyerek bakış açılarını değiştirebilirler.

Baby Driver (2017) Imdb: 7.6

Hayatını soygun olaylarında servet kazanarak sürdüren ekiplere şoförlük olarak hizmet veren bir gencin canlandırıldığı bu filmde üstün sürüş teknikleri sergilenmektedir. Başrol oyuncusu Baby hayatını soygunlarda özgür bir biçimde şoförlük yaparak kazanacaktır. Değer verdiği ve sevdiği insanlarla mutlu bir yaşam sürerken değer verdiği insanların canları bir anda tehlikeye düşmüştür.
Sevdiği insanların tehlikede olması yıllardır sergilendiği şoförlük performansının üzerinde bir yetenek sergilemesine gereksinim doğurmaktadır. Kendisine aşırı derecede güvenen Baby mükemmel bir sürüş deneyimi sergileyerek izleyicilerine en heyecanlı anları yaşatmaktadır. Film genel itibarı ile baştan sona heyecanlı kaçış sahneleri ile doludur. Sahneler oldukça etkili ve heyecanlı olarak izleyiciyi ekrana kitlemeyi başarıyor.

Kendine güvenen ve her filminde başarılara imza atan ünlü İngiliz yönetmeni Edgar Wright tarafından yönetilen filmde birçok ünlü oyuncu oynamaktadır. 2017 yapımı bu film senaryosu ile izleyicilerden tam anlamıyla 10 numara puan almayı başarmıştır. Heyecan ve aksiyonun üst düzeyde yaşandığı bu filmi izleyebilirsiniz.

Italian Race (2016) Imdb: 7.4

Başarılı bir sürüş etkinliği yürüten ve Ralli alanında birçok kesimin dikkatini çeken Giullla başrol oyuncusu olarak izleyicilerin karşısındadır. Zorlu bir geçmişten gelip gelecek vaat eden bir sürücü haline gelen oyuncumuzun başına beklenmedik bir durum gelir. Ve bu andan itibaren hayatı altüst olmaktadır. Rayından çıkmış bir tren gibi kontrolsüzce ilerleyen hayatının düzelmesinde en çok güvendiği kişi ise abisidir.

Giulla’nın abisi bir zamanların en çok adından bahsettiren Ralli şampiyonudur. Sayısız başarılara imza atmasına rağmen düştüğü uyuşturucu batağı onu bütün bu başarılardan koparmıştır. Biricik kardeşinin yardım çağrısına sessiz kalmayan eski şampiyon hem düştüğü bataklıktan kurtulmayı hem de biricik kardeşini düştüğü zor durumdan kurtarmayı başaracaktır. Sevginin her şeyi başarması filme ana tema olarak ekleniyor.Zorlu ve heyecanlı 2 kardeşin sürükleyici hayat hikayeleri izleyicilere fazlasıyla heyecanlı sahneler yaşatmaktadır. Sonu güzel biten bu film eski şampiyonun ayağa kalkışıyla kardeşini şampiyon ve geleceğin şampiyonu yapmasını sağlar. Soluk soluğa izleyeceğiniz bu film 2016 yılında vizyona girerek herkesin izleyeceği özel bir yapıttır. Heyecanlı yarışlar ve aksiyon sizi ekranlara kilitleyecek.

Fast Five (2011) Imdb: 7.4

İlk serisinden son serisine kadar Türkiye’de ve tüm Dünya da sert rüzgarlar estirmiş olan izlenme rekorları kıran bu film Dominic Toretto ve normal yarışçılardan kurduğu devasa ekibiyle akıllara durgunluk veren soygunları anlatmaktadır. İlk yayımlanan filmden bu zamana kadar yaptıkları son soygun işi olarak gördükleri soygunu ve sonrasını ele alarak en güzel be heyecanlı şekilde izleyiciye sunuyor.Soygunlarda göstermiş oldukları üstün sürüş yetenekleri ile izleyicilerini büyüleyen ekip son işlerini kolaylıkla yapamayacaktır. Onların soygununu engellemeye çalışmak için bir araya gelen şehrin suçluları onlar kadar usta sürücülerdir. Birbirinden heyecanlı yarış sahnelerine konu olan soygundan daha fazlası soygun sonunda engellemelere karşı gösterdikleri direniştir.

Dominic Toretto ve ekibi başından beri izleyicisini ekrana kilitlemeyi başarmıştır. Üstün sürüş tekniklerinin uygulandığı bu filmde soygunlar adeta akla durgunluk veren yöntemlerle yapılmaktadır. Önlerine çıkan bütün engellere rağmen özgürlüklerini satın almayı başarmışlardır. Ajan Hobbs her ne kadar çabalasa da başarılı olamamıştır. Aksiyon ve hırsın konu olduğu bu senaryoyu izleyen seyircilerden tam not almayı başarmış bir yapıt.

24 Hour War (2016) Imdb: 7.3

Neredeyse tarihin en kapsamlı ve en gelişmiş filmi olarak vizyona servis edilen bu film 1960ların efsanevi bir filmidir. Filmde 1860lar da büyük pistlerde eşi benzeri görülmeyen yarışmalara ev sahibi etmektedir. Çok büyük yarışmalar yapılmakta ve de birçok tehlike atlatılmaktadır. Büyük acılara sebep olan yarış organizasyonları faaliyete geçmektedir. 2016 yapımı olan bu film oldukça aksiyon içermektedir.Bu amansız yarışmaların yapımı sırasında birçok sürücü kaza yapmakta, birçoğu ölmekte böylelikle neredeyse yarısı yarış dışı kalmaktadır. Yarışın yarıştan başka trajedilere de neden olduğu gösterilmektedir. Öyle ki çetin geçen yarışlar sonucunda ölenlerin aileleri yok olma aşamasına kadar sürüklenmiştir. Bu durumun bu şekilde sürdürülmesinin yarış dünyasına olumsuz bir hava katmasını istemeyen organizatörler buna bir çare aramaktadır.

1960larda zevkleri uğruna ailelerin parçalanıp yok olmasına göz yummamak için köklü değişimlere gidilmiştir. Böylece yarışlar yeni bir strateji ile yapılmaya başlamış ve yarış tarihi değişmiştir. En özel yarışların kurgulandığı bu film özellikle izleyicilerde tam olarak heyecan ve özel bir etki yaratmıştır. Arabaların ve oyuncuların anlamlaştırıldığı bu film herkesi beyaz perdeye getiriliyor.

Cars (2016) Imdb: 7.1

Her çocuk oyuncak arabaları sever ve bebeklikten beri oynamaya başlar. Arabalar filmi olarak tüm herkesin karşısına çıkan 2016 yapımı animasyon film özellikle çocuklar için son derece eğitici ve ilgi çekici bir seridir. Her serisi çocuklar için ayrı bir heyecandır. Konuşan arabalar ve tabi ki başrolde Şimşek Mc Queen herkesin sevgisini kazanan o cesur araba. Cesur arabalar yarışlara katılarak başlarına gelen her türlü engeli aşmaktadırlar.Arkadaşlıkların da arabalar arasında anlatıldığı bu özel yapıt, çocuklara arkadaşlık kavramını en güzel şekilde öğretmeyi amaçlıyor. Aile kavramını da açıklayan bu animasyon filminde aileye verilmesi gereken değerden de bahsediliyor. Ders veren ve öğretici olan animasyon filminde şimşek ve arkadaşlarının serüvenine sizlerde ortak olacaksınız. Hem Heyecan hem üzüntü ve komedi ile birleşen animasyon izleyiciler tarafından oldukça trend olmuştur.

Dünya amaçlarının çocuklar için anlatıldığı konuşan arabalar arasında geçen olaylar ile çocukların daha da hedefli ce amaçlı olmalarına yardımcı oluyor. Araçların en özel ve kusursuz biçimde konuşmaları ünlü oyuncular tarafından yapılmaktadır. Tereddüt etmeden her zaman bu filmi çocuklarınız ile izleyebilir ve neşeli dakikalar geçirebiliniz. Çocukluğunuza geri dönmek isteyenlerin filmi olmuştur.

En iyi Araba Filmleri

Yarışı ve en özel tutkuları içeren filmler tüm herkes tarafından bayan ve erkek fark etmeden tercih edilen filmler olmuştur. Özellikle aksiyonu seven izleyicilerin sürekli olarak izlemek isteyecekleri bu filmler usta ve ünlü oyuncular ile her zaman tercih edilen bu filmler canınızın sıkılmasında ve aileniz ile güzel zaman geçirmek adına izleyeceğiniz araba filmleri arasında yer almaktadır.

en iyi araba filmleri

En iyi araba filmleri listesi sizler için hazırlandı. Ayrıca Brad Pitt filmleri konumuza bakmanızıda öneririz. Her zaman bakış açılarınızı farklı modellere ve farklı yönlere çeken bu filmler çocuklarında oldukça ilgisini çekmektedir. Özellikle Şimşek Mc Queen tüm çocuk ve çocuk hisseden herkesin sevdiği farklı animasyonlardır. Yukarıda anlattığımız 8özel yapıt sizler için seçtiğimiz en favori araba filmleri arasında yer almaktadır. Her zaman bu özel eserleri izleyebilirsiniz.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.