Arrow Konusu ve Oyuncularıı
Arrow Konusu ve Oyuncularıı

Arrow Dizi Konusu ve Oyuncuları

Arrow, DC Comics’in Green Arrow çizgi romanından uyarlanan, The CW kanalında yayınlanan Amerikan aksiyon-macera dizisidir. Özellikle konu bakımından bir çok kişinin dikkatini çeken bu dizi 6 sezon çekilmesine rağmen hala sıkmadan seyirciyi ekran başına çekmeyi başarabiliyor. Şimdi sizi daha fazla sıkmadan Arrow Konusu ve Arrow Oyuncuları bölümüne geçelim.

Arrow Konusu

Oliver Queen her gencin hayalini kurduğu gibi zenginlik içerisinde şımarık bir şekilde büyümüş bir playboy. Bir gün Oliver’ın babası bir yat gezisine çıkma kararı alır ve Oliver sevgilisinin (Laurel Lance) kız kardeşini davet ederek gizli bir kaçamak yapmak ister. Oliver’ın cazibesine kapılan Sara Lance bu teklifi kabul eder ve birlikte o geziye çıkarlar ama gezinti sırasında fırtınaya denk gelirler. O sırada yat batar ve gemiden tek kurtulan Oliver olmuştur. Oliver sal yardımıyla Lian Yu adasına gider.

Lian Yu adasında yaşayacakları onu şu anki haline yani Arrow haline getirir. Babası ölmeden önce Oliver’a bir liste verir ve bu listede yazan isimler Starling şehrini tamamen kontrol altına almış insanlar yazmaktadır. Oliver 5 yıl Lian Yu adasında kaldıktan sonra bir gemiye denk gelir ve bu gemi onu geri Starling şehrine getirir.

Şehre geldiği zaman bir çok şey değişmiştir. Oliver’ın en yakın arkadaşı Tommy, Laurel ile birliktedir. Oliver buna her ne kadar üzülse de onların destekçisi olur ve yardımcı olmaya çalışır. Annesi şirketin eski mali işler müdürü yeni CEO’su olan Walter Steele ile birliktedir. Oliver başlarda bu birlikteliğe karşı olsa bile yumuşar ve bu birlikteliği de onaylar.

Oliver sabahları insan içerisinde playboy olarak yaşarken geceleri kapşonunu takıp listedeki isimleri teker teker yok etmeye başlar.

Kahramanımız kapşonlu çıktığı her gece şehrin ne kadar da yozlaştığını fark eder ve bu yaptığının iyi bir şey olduğunu anlar. Şehri hayal kırıklığına uğratan herkesi birer birer silmeye başlar bu sırada birçok zorlukla karşılaşır bunları da kendi yöntemleriyle çözmeye çalışır. Neyse biraz daha anlatırsak tadı kaçmış olacak biraz da oyunculardan biraz bahsedelim.

Arrow Oyuncuları/Karakterleri

Oliver Queen /Arrow – Stephen Amell

Arrow Oyuncuları - Oliver Queen
Arrow Oyuncuları – Oliver Queen

Yakışıklı, zengin ve playboy, hepsinin birleşimi. Lian Yu’dan sonra her şey çok değişir ve bir çok dövüş sanatında ustalaştığı gibi aynı zamanda ok atma konusunda üstün bir yeteneği olduğunu keşfeder. Sabahları Oliver Queen, geceleriyse Arrow olarak tanınır.

Laurel Lance – Katie Cassidy

Arrow Oyuncuları - Laurel Lance
Arrow Oyuncuları – Laurel Lance

Çok saf, naif ve iyi kalpli bir avukattır. Baroda çalışır ve tek amacı insanlara yardım etmektir. Oliver tarafından aldatıldığını bile bilmez her ne kadar Tommy ile birlikte olsa bile içten içe Oliver’ı bekliyordur.

Sara Lance – Caity Lotz

Arrow Oyuncuları - Sara Lance
Arrow Oyuncuları – Sara Lance

Laurel’ın Oliver’a ne kadar aşık olduğunu bilmesine kendini kaptırmıştır. Her ne kadar saf olsa da yaptığı şey ona çok pahalıya mal olmuştur, spoiler vermek yok ):.

Thea Queen – Willa Holland

Arrow Oyuncuları - Thea Queen
Arrow Oyuncuları – Thea Queen

Oliver’ın tam olarak kız versiyonudur. Ailesine çok bağlı ve tıpkı annesi gibi lider ve birlikte tutan bir yapıya sahiptir. Abisinin gelmesine çok sevinmesinin yanısıra abisine yardım etmeye çalışır.

John Diggle – David Ramsey

Arrow Oyuncuları - John Diggle
Arrow Oyuncuları – John Diggle

Oliver’ın kişisel koruması ve eski askerdir. Silah kullanmakta profesyonel olan John ilerleyen zamanlarda Oliver’ın yaptığı şeyi farkedip onunla birlikte adalet için mücadeleye katılır.

Felicty Smoak – Emily Bett Rickards

Arrow Oyuncuları - Felicty Smoak
Arrow Oyuncuları – Felicty Smoak

Felicty, şirketin bilgi işleminde çalışırken Oliver’ın istekleri doğrultusunda sürekli yardıma başlar ve bir yerden sonra işin ciddiyetini fark eden Felicity de Oliver’ın savaşına katılır.

Arrow Konusu – Dizi Bilgileri

Arrow Dizisinin Türü: Aksiyon, Suç, Macera
Arrow Yapımcıları:  Greg BerlantiMarc GuggenheimAndrew Kreisberg
Oyuncular:  Stephen AmellKatie CassidyDavid Ramsey
Arrow Kaç Bölüm : Makale Yayım Tarihi İtibariyle 161 Bölüm
Arrow Kaç Sezon : Makale Yayım Tarihi İtibariyle 6 Sezon
Ortalama Bölüm Süresi: 40 Dakika
Arrow Yapım Yılı: 2012
Arrow IMDb Puanı : 7.8

Arrow Dizi Fragmanı


.:: Arrow Konusu ve Arrow Oyuncuları başlıklı makalemiz hoşunuza gittiyse makaleyi beğenmeyi ve sosyal medyada paylaşmayı unutmayın. Ayrıca harika bir gençlik dizisi olan Riverdale Konusu makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Diğer Dizi Konuları

Prison Break Konusu

The Flash Konusu

Once Upon A Time Konusu

American Horror Story Konusu

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sense 8 Konusu ve Oyuncuları

Sense8 Dizi Konusu ve Oyuncuları

Prison Break Konusu ve Oyuncuları

Prison Break Dizi Konusu ve Oyuncuları