Better Call Saul Dizisinin Konusu

Better Call Saul Dizisinin Konusu

Yönetmenliğini Vince Giligan, Adam Bernstein ve Thomas Schnauz’un yapmakta olduğu Better Call Saul dizisinin vizyon tarihi 1 Şubat 2015 olup, Better Call Saul oyuncuları arasında Patrick Fabian ve Rhea Sheehorn gibi oyuncular bulunmaktadır.

Better Call Saul Dizisi Konusu

   Better Call Saul konusu temelini ise, dizide ki ünlü avukat Jimmy McGill’in Walter Walter White ile tanışmasından önceki avukatlık kariyerinde başına gelenler oluşturmaktadır. Maddi sıkıntılar ile boğuşan ve abisi ile hayatını geçirmekte olan Saul Goodman’ın da ara sıra gençlik yılları dizide yer almaktadır. Breaking Bad dizisinden tanıyarak izlemiş olduğumuz ve Better Call Saul sizisinde de yer alan yalnızca sadece Jimmy McGiil değildir.

Yine Breaking dizisinden tanığımız karakterlerden olan soğukkanlı Mike Ehrmantraut, ünlü Meksikalı çete lideri Tuco Salamanca, Gonzo ile No-Doze de Better Call Saul dizisinde yeniden gördüğümüz karakterlerdir. Better Call Saul dizisi, yine eski bağlarında kopmayarak New Mexico, Albuquerque’de çekilmektedir. Jimmy McGill, bir yandan bir manikür pedikür dükkanının arka deposunda para kazanmaya çalışırken bir yandan da Elektromanyetik Hiper Sensitivite hastası olan ve  evinden çıkamayan abisine de bakmak zorundadır.

Jimmy McGill, rahatlığı ve sahip olduğu ikna yeteneği sayesinde her ne kadar büyük işler yapacağını düşünüyor olsa da, bu konuda abisinin hukuk şirketinde ki ortağı Howard Hamlin ile de sürekli olarak bir sürtüşme içerisindedir. Hurda sarı arabası ile kanun için koşturmaya devam ederken, sevdiği kişi ola Kim Wexker ile aşkını da yaşamaya çalışmaktadır.

Jimmy, ilk başlarda abisinin hukuk şirketinde ki depoda çalışırken açıktan üniversite sayesinde de avukat oluyor ve bu durum, avukatlık için yıllarını harcamış olan abisi tarafından pek hoş karşılanmasada yine de kabullenmeye çalışmaktadır.

Better Call Saul Dizisinin Oyuncuları

Better Call Saul dizisinin oyuncuları arasında Howard Hamlin’i Patrick Fabian, Jimmy McGill’i Bob Odenkirk, Mike Ehrmantraut’u Jonathan Banks, Kim Wexler’i Rhea Sheehorn, Nanco Varga’yı Michael Mandıo, Stacey Ehrmantraut’u Kerry Condon, Enesto’yu Brandon K.Hampton, Gustavo Frging’i Giancarlo Esposito, Chuck McGill’i Michael McKean ve Hector Salamanca’yı canladıran Mark Margolis yer almaktadır.

Better Call Saul Dizisinin Konusu – Dizi Bilgileri

  •   Better Call Saul Dizisi Türü:  Dram ve suç
  •   Better Call Saul Dizisi Yapımcıları: Melissa Bernstein, Vince Gilligan, Peter Gould, Gennifer Hutchison, Mark Johnson, Bob Odenkirk, Thomas Schnauz, Diane Mercer, Robin Sweet, Stewart Lyons
  •   Better Call Saul Dizisi Kaç Bölüm: 30 Bölüm
  •   Better Call Saul Dizisi Kaç Sezon: 3 Sezon
  •   Better Call Saul Ortalama Bölüm Süresi: 46 Dakika
  •   Better Call Saul Yapım Yılı: 2015
  •   Better Call Saul Dizisi IMDb Puanı: 8.7
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.