Black Lightning Konusu | 2018’in Bombası

Black Lightning Konusu | 2018’in Bombası

CW kanalı yine bir DC süperkahramanı dizisi hazırlıyor. Arrow, The Flash, DC’s Legends of Tomorrow ve Supergirl’den sonra artık karşımızda Black Lightning.Peki Black Lightning konusu nedir, gelin bakalım.

Resmi habere kadar meraklara düşüren dizinin Fox‘ta yayınlanacağı konuşuluyordu. Görünüşe bakılırsa CW saltanatını sürdürmeyi aklına koyduğu için yine orada göreceğiz. Dizi hakkında henüz pek bilgimiz olmasa da dizinin kalitesini CW kanalından bile anlayabiliriz. Birçok büyük yapıma ev sahipliği yapan CW bu dizinin güzel olacağını bizlere kendi kalitesinden bile gösteriyor.

Dizi şimdiden uluslararası alanda 1 ödüle adaylığını koymuştur.

Black Lightning Konusu Nedir ?

Black Lightning konusu, Jefferson bir yerden sonra emekli olması gerektiğini düşünür fakat bunu başaramaz ve adaleti sağlamak ve kızını geri kazanmak için tekrar sahalara döner. Suçlularla savaşmaya geri dönen Jefferson’un yaşadığı olayları görmek için sabırsızlanıyoruz.

Black Lightning Oyuncuları

Dizi kadrosunu gayet güzel kurup izleyicinin ilgisini çekebilecek sağlam oyuncular seçmiş. Hadi onları biraz yakından tanıyalım.

Cress Williams – Jefferson Pierce/Black Ligtning

Black Lightning Oyuncuları - Cress Williams

Black Lightning Oyuncuları – Cress Williams

Süper kahramanlıktan yorulup kostümünü bir köşeye asan Jefferson’ın geri dönmesi gerekmektedir. Geri dönüp suçluları haklayacak olan Black Lightning suçluların korkulu rüyası olacaktır.

Christine Adams – Lynn Pierce

Black Lightning Oyuncuları - Christine Adams

Black Lightning Oyuncuları – Christine Adams

Jefferson’ın eski eşi ve iki kızının annesidir.

China Anne McClain – Jeniffer Pierce

Black Lightning Oyuncuları - China Anne McClain

Black Lightning Oyuncuları – China Anne McClain

Jeniffer, Jefferson’ın küçük kızıdır. Babasının izinden gitmiş ve “Lightning” kod adını almıştır.

Nafessa Williams – Anissa Pierce

Black Lightning Oyuncuları - Nafessa Williams

Black Lightning Oyuncuları – Nafessa Williams

Anissa, Jefferson’ın büyük kızıdır. O da tıpkı kardeşi gibi babasının izinden gitmiş ve “Thunder” kod adını almıştır.

Black Lightning Dizisi Hakkında

Prison Break ve birçok sağlam yapıtta adı geçen Cress Williams’ın canlandıracağı Jefferson Pierce, Afro-Amerikan kökenli bir süper kahramandır. Karakterimiz yeteneklerini doğuştan kazanmamıştır. Güçleri ortaya çıkarmak için bir kemer kullanan Jefferson, bir patlama sonucu meta insan olmuştur. Vücudundaki biyoelektrik alanlarını kontrol ederek dışarıda daha büyük elektromanyetik alan yaratma özelliğine sahiptir. Bu güçlerini hayatının büyük bir kısmında saklamıştır. Bu özelliği sayesinde sınırlı da olsa uçma yeteneği vardır. Bu gücün ne kadar büyük olduğu tam olarak bilinmiyor. Superman kriptonite maruz kaldıktan sonra kalbini tekrar çalıştırabilecek kadar elektrik akımı üretebilmiştir. Ayrıca özellikleri; güç, hız ve dayakınklıktır. Batman sayesinde yakın dövüş konusunda gayet yeteneklidir.

Özel hayatında da süper güçler olan Jefferson’un iki kızı vardır ve ikisi de babalarının peşinden giderek süper kahraman olmuşlardır. Büyük kızı Anissa “Thunder”, küçük kızı Jeniffer “Lightning” kod adını alarak halka yardım etmişlerdir.

Yazar Notu: Dizi Arrow, Flash, DC’s Legends of Tomorrow, Supergirl dizilerinin evreninde geçmeyecek. Dizimiz 16 Ocak’ta yayınlanacak ve şimdiden birçok hayrana ulaştı bile. Bizler de 16 Ocak’ta yerlerimizi alacağız sizleri de bekleriz.

Black Lightning Dizi Fragmanı

.:: Black Lightning konusu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Nasıl bir dizi sizce ? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Diğer Dizi Konuları

Altered Carbon Konusu

Stranger Things Konusu

The Alienist Konusu

Counterpart Konusu

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.