Netflix Korku Dizisi Bloodride Konusu ve Oyuncuları

Netflix Korku Dizisi Bloodride Konusu ve Oyuncuları

Bloodride Dizisi Netflix de Çıkacak

Amerikan dizilerinden bıkıp yeni bir tarz arayanlar için ideal bir yapıt olan Bloodride ne zaman başlayacak olduğu merak konusuyken 13 Mart 2020 tarihinde yayınlanmaya başladı. Norveç yapımı olan dizi Netflix’te yayınlanacak. Avrupa yapımı gerilim dizisi meraklıları tarafından oldukça beğenilmiş. İnsan beyninin başlangıçta boş bir levha olduğu, insanın zihninde doğuştan gelen fikirler olmadığı, fikirlerin zamanla deneyimsel alışkanlıklarla ortaya çıktığını savunan tabular asa teoreminin kullanıldığı dizi çıtayı oldukça yükseltmiştir.

Bloodride Konusu

Bloodride Dizi konusu

Netflix’te aynı tarz yapımları görmekten sıkıldığımız bir zamanda imdada yetişen Bloodride  konusu ile oldukça fazla dikkat çekici görünmekte. Dizinin her bir bölümünde farklı bir gerilim hikayesi anlatılmakta. Devam sorunu olmayan ancak sürükleyici bir tarzı var. Dizinin ilk bölümünde bir otobüs var. Otobüs içinde birbirinden korkunç gözüken bir grup insan bulunmakta. Her bir bölümde, otobüsün içindeki insanlarla ilgili farklı hikayeler izleniyor. Aslında otobüs burada mecaz anlamda kullanılmıştır.Grimm Kardeşlerin orijinal masallarını bilenler dizinin hikayelerini onlara benzetebilirler. Korku filmi izleyicilerini dahi korkutacak ve ürkütecek kadar gerilimli bir yapıtla karşı karşıyayız. Bölümler ortalama 26 veya 27 dakika kadar sürmekte. Bölümlerin kısa olması bir gecede bir sezon bitirmeyi düşünenler için idealdir. Bilmeceli olayları, sürpriz sonları seveler için ise ayrıca keyif verici.

Bloodride Oyuncuları

6 bölümden oluşan ilk sezonun her bölümünde ayrı hikayeler anlaşılmıştır. Bölümlerin ortak noktası kesin bir ölümün olmasıdır. Her bölümün karakterlerinden bir veya birkaç tanesinin tekinsiz gibi görünen otobüsün yolcularıdır. Dizinin bölümlerinin başlangıcında; bölümden bağımsız, diğer bölümün başlangıcındakinden biraz farklı sahneler gösterilmektedir. Hollywood dizilerinin konuları, oyuncuları ve efektleri bile artık bazı insanlarda bıkkınlık meydana getirdi. Klişeleri yıkan Bloodride dizisi, Netflix kanalında Amerikan dizilerini arkada bırakacağa benzemekte.

Antolojisi Dizisi Bloodride

Dizinin oyuncu kadrosu birçok kişiye yabancı gelecek. Dizilerde, TV’lerde ve sinemalarda görüp gözlerimizin aşına olmadığı kişiler rol almakta. Tanıdık olmamasına rağmen oyuncular rollerini harika üstlenmişler. Her bölüm farklı bir gerilim hikayesi anlattığından başrol oyuncusu da değişmekte. Bir değil birden fazla başrol oyuncusu var. En tanıdık ve bildik oyuncular Vikings dizisindeki prenses Snaefrid’i canlandıran Dagny Backer Johsen’dir.

  • Molly rolünü; İne Marie Wilmann canlandırmakta. Molly’nin kocası Leon’u Bjornar Teigen oynamakta. Bölümün diğer oyuncuları arasında IngrideVollan ve Hilde Olausson yer almaktadır.
  • Erik rolünü; Erlend Rodal Vikhagen canlandırmaktadır. Diğer oyuncu kadrosunda ise Mette Spjelkavik Enoksen, Benjamin Helstad ve Harald Rosenstrom yer almaktadır.
  • Olivia karakterini; Vikings dizisindeki prenses Snaefrid’i canlandıran Dagny Backer Johsen canlandırmaktadır. Bölümün diğer oyuncuları arasında Frikjent dizisinde rol alan Henrik Rafaelsen ve Synnove Macody Lund yer almaktadır.
  • Edmund rolünde; Stig R. Amdam oynamaktadır. Stig R. Amdam, Frikjent, Okkupert ve Beforeigners dizilerinde de oynamıştı. Bölümün kadrosunda; IsabelBeth Toming, AnnaBache-Wiig, Pia Borgli, Kingsford Siayor ve Trond Teigen yer almaktadır.
  • Borgli, Kingsford Siayor ve Trond Teigen yer almaktadır. Sanna karakterini; Ellen Bendu canlandırmakta. Bölümde, Torfinn Nag ve Ingunn Beate Oyen rol almaktadır.

Bloodride Kaçıncı Sezon

Hikayeleri ve oyuncu seçimleriyle etkileyici bir yapıt olan Bloodride kaç sezon olacağı netleşmiş değil. Netflix Korku dizisi her bölümü yaklaşık olarak 30’ar dakikadan oluşan dizinin ilk sezonu 6 bölümden meydana gelmektedir. İlk sezonun en dikkat çekici bölümleri 1 ve 3. bölümleridir. 4. bölüm onun ardından 2 bölüm beğenileri ve alkışları almış durumda. İzleyicinin beğenerek izlediği oyuncuların rol aldığı dizinin sezon finalini yapan 6 bölüm ise idare eder konumdaydı.

Bloodride Final Yaptı mı?

13 Mart 2020 tarihinde Netflix film ve dizi platformunda yayınlanmaya başlayan Bloodride’nin ilk sezonu 6 bölümden oluşmakta. Gizem, korku öğelerini birleştiren Norveç yapımı orijinal dizini 2. sezonun olup olmayacağı netlik kazanmış değildir.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

  1. Özel dedi ki:

    Ilk defa korku dizisi olduğunu duydum. Mantıklı aslında, saten korku filmini çok uzatmazlar 6 bölüm iyi olmuş tadında birakmak gerek.