Brad Pitt Oynadığı Filmler: Brad Pitt Filmleri

20.04.2020
345
Brad Pitt Oynadığı Filmler: Brad Pitt Filmleri

Gazetecilik okurken mezuniyetine kısa bir zaman kalmışken okulu bırakıp oyuncu olmaya karar vermiştir. Brad Pitt bu kararı verirken yüzde yüz kendini tanıyordu ve kendinden emindi. Bugün sinema tarihinde büyük yapıtlara imza atmış bir kişilik olmuştur. Bu başarılı kişiliğiyle birçok ödüle layık görülmüştür. Brad Pitt filmleri ile kariyer hayatı boyunca birçok başarılı işin içinde bulunarak sayısız filmde rol almıştır.

Brad Pitt Oynadığı Filmler: Brad Pitt Filmleri

Fury (2014) İmdb:7.6

Fury İkinci Dünya Savaşı’nın 1945 yılının son zamanlarında geçen bir Brad Pitt filmidir. Film küçük bir müfrezenin: 300 düşmanla karşılaşmasını ve içinde bulundukları olanaksızlıklara rağmen düşmanla savaşmak zorunda kalan bu müfrezenin 24 saatini konu ediniyor. Bu müfreze, şoför Trini Garcia, topçu Body Swan, Yükleyici Grady Travis ve en önemlisi komutan Wardaddy’den oluşmasıdır. Bu beş kişilik asker grubundan oluşan küçük ekip ellerinde kalan zırhlı tanklarıyla Almanya’da savaşın ortasında kalmıştır. Bu ekip orada kalan son ABD ordusunun askerleridir.

Bu küçük Amerikan birliği sayıca az almakla beraber ellerinde yeterince cephanede bulunmamaktadır. Komutan Wardaddy’nin amacı komuta ettiği ekibini, Nazi güçlerinin kuşatması altında kalan bu yerden sağ salim ekibiyle birlikte çıkabilmektir. 1945 yılının sadece 24 saatini konu alan film izleyicisine İkinci Dünya Savaşı’nın ne kadar yıkıcı olduğunu göstermektedir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini David Ayer yapmaktadır. Filmin kadrosu ise Brad Pitt, Shia LaBeouf ve Logan Lerman oluşturmaktadır.

Soysuzlar Çetesi (2009) İmdb: 8.3

Quentin Tarantino’nun yönetmenliğini yapmış harika bir film. İzleyiciyle buluşmadan önce çok konuşan film bir zaman içinde Nazi işgali altında olan Fransa’yı anlatmaktadır. Nazilerin kuşatması altında olan Fransa çok zor zamanlar yaşamaktadır. Bu kanlı savaştan zarar görenlerden Shosanna ailesinin gözleri önünde canice katledilmesine tanık olmuştur. Bu savaştan kurtulmayı zor yollarla başaran Shosanna Paris’e giderek burada bir sinema işletmecisi kimliğiyle yeniden hayata başlar.

Diğer taraftan Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde komuta ettiği askerleri Nazilere karşı birleştiren ve örgütleyen Teğmen Raine Nazilere karşı planlar kurmaktadır. Kendilerine basterds adını vere teğmen ve ekibi gördükleri Nazi askerlerini affetmeyecektir. Çünkü Aldo Raine(Brad Pitt) ve ekibi Nazilerin Yahudilere yaptığı zulme karşı bir denge kurmak istemektedir. Enteresan bir şekilde Teğmen Aldo Raine ve Naziler ve Hitlerin yolları bayan Shosanna’nın sinemasında kesişir. Sekiz dalda Oscar’da aday gösterilen filmin başrolünde Brad Pitt’e Diane Kruger eşlik etmektedir.

Dünya Savaşı Z (2013) İmdb: 7.0

2013 yılında sinemalarda izleyicisi ile bulaşan film, dram, aksiyon ve korku türünde bir filmdir. Filmin baş rolü Gerry Lane (Brad Pitt) iki kız babası ve çok sevdiği eşiyle mutlu bir hayat sürdürmektedir. Ancak dünyanın başka bir yerinde baş gösteren tehlikeli bir virüs insanların hayatını tehlikeye atmaktadır. İnsanlar artık ikiye bölünmüş durumdadır.

Brad Pitt’in baş rolü olduğu bu filmin aynı zamanda yapımcılığını da yapmıştır. Film virüs yüzünden zombileşen insanlarla yaşanan savaşı konu alıyor. Artık dünya genelinde kontrol alınamayan virüs, pandemiye sebep olmuştur. Gerry Lane eski bir Birleşmiş Milletler araştırmacısı olduğu için, Birleşmiş Miletler Sekreteri tarafından araştırmalar için tekrar görevine çağrılır. Film aynı zamanda Max Brooks adlı yazarın aynı adlı kitabından uyarlanmış olup en iyi korkutucu sahne dalında MTV film ödülüne layık görülmüştür.

Tibet’te Yedi Yıl (1997) İmdb: 7.1

Çok enteresandır ki bu film gösterime girdiğinde Brad Pitt’in Çin’e girmesi yasaklanmıştır. Film 1997 yılında yapılmış olup bir ABD yapımıdır. film konu olarak bir dağcının başından geçenleri konu ediniyor. Film Avustralyalı dağcı gezgin Heinrich Harrer kendi hayattını anlattığı hikayeden yola çıkarak bir kurgu kurmuş. Ve oldukça başarılı olmuştur.

Heinrich Harrer bir dağcı olup yıllardır gerçekleştirmek istediği bir hayalinin peşine düşer. Bu hayali Himalayalar’ın en yüksek zirvesine ulaşmaktır. Heinrich bu yola arkadaşı Peter Aufschnaiter ile yola çıkar. Ancak bu yolculuk sanıldığı gibi hiç kolay olmayacaktır. Kötü hava şartlarından dolayı kamplarına dönmeye karar verirler ancak yolda İngiliz askerlerince esir alınırlar. İki dağcının denediği birçok kaçma girişimi sonucunda zorlu Hindistan dağlarından geçip Tibet’e varırlar. Tibet yolculuğunun sonunda iki arkadaş Lhasa şehrine varır. Burada önce yadırgansalar da halk zamanla onlara alışacaktır. Ve Heinrich 11. Yaşındaki dini lider ile tanışıp ona coğrafya ve batıyı anlatan dersler verecektir.Brad Pitt filmleri gerçekten izlemeye değer.

Kapışma – Snatch (2000) İmdb: 8.3

Lisansı olmayan boks organizatörleri Turkish ve onunla beraber çalıştan Tomy illegal boks işerinin babası olan Tuğla kafayı beraber bir maç yapmak için ikna etmeye çalışmaktadır. Sinemalara girdiğinde aksiyon ve suç türünde çok dikkat çeken bir yapım olan Kapışma suçlarla dolu ayrı iki hikayeyi işlemektedir. Film bu iki hikayeyi kesiştirerek yapımına devam etmektedir.

İllegal boks işine buluşan Turkish ve diğer yandan çalınan bir elmasın peşinde olanlar. Başında ki belayla uğraşan Turkish’in yolu elmasın peşinde olanlarla kesişecektir. Bu kesişmeden sonra filmin gidişatı hayli bir kızışmaktadır. Dövüş için bir karavan bulmaya giden Tommy Mikey ile karşılaşır ve Mikey Tommy’nin yanındaki boksörü bir yumrukta yere serince Turkish Mikey’nin onlar için dövüşmesini ister. Ancak tuğla kafa Mikey’in dördüncü raunda yenilemesini istese de Mikey kazanır. Tuğla kafanın kurallarına uymadığı için Turkish büyük bir bela ile karşı karşıya kalır.

Aramızda Casus Var (2008) İmdb: 7,0

Sadece star kadrosundan oluşan harika bir film. Bütün isimler Hollywood’un en sevilen ve bilinen isimleri. Aramızda Casus Var filmi hem biraz eğlenceli hem de çok fazla akılcı bir senaryo örneği olarak kabul görmüş durumda. Bir CIA ajanı olan Ozzie Cox alkolik olduğu sebep gösterilerek işinden kovulur. Ancak ajan Ozzie intikam almak için bazı şeyler yapmaya karar verir ve CIA için önemli olan bazı gizli bilgileri bir CD’ye kaydederek işlere koyulur.

Bütün bu durumların içinde Ozzie’nin karısı CD’yi ondan çalar. Ancak spor yapmak için gittiği salanda CD’yi unutur. Spor salonunda çalışan Chad ve spor salonun yöneticisi olan Linda CD’yi bulur. Bu iki kişi CD ile ajanı tehdit eder. Bütün bunlarla birlikte Ozzie’nin karısı onu aldatmaktadır. Ve federal bir ajan olan Harry ile birliktedir. Ve bu işe dahil olur. Bundan sonra işler Ozzie için daha da karmaşıklaşacaktır.

12 Yıllık Esaret (2013) İmdb: 8.1

Solomon Northup 1841 yılında New York’ta yaşayan ve benliğini müziğe adamış siyahi özgür bir adamdır. Müzik işi için tanıştığı iki adamla birlikte Washington’a gider. Ancak Northup Washington DC’de kaçırılıp köle olarak satılır. Eskiden özgür bir adam olan Solomo Northup artık bir çiftlikte köle olarak çalışmaktadır. Özgürlüğü için vermiş olduğu mücadele medeni dünyada bir anda yerle bir olmuştur. Kölelik hayatı boyunca Soloman bir çok şiddete, hakarete uğrayarak yeniden küçük düşürülmüştür. Bununla birlikte mücadele etmeye cesaretler, olmayan bir çok insanın umutsuzluğuna tanıklık edecektir.

İngiliz-Amerikan ortak yapı olan film, tarihsel epik bir konuyu gözler önüne sermektedir. Özgür bir siyahi olan Soloman’nın 12 yıl boyunca kölelikte geçirdiği vakti anlatır. Film aslında Soloman Northup’un aynı adı taşıyan eserinden yararlanılarak sinemaya aktarılmıştır. Filmin başrol oyuncusu Chiwetel Ejiofor’a Brad Pitt Samuel Bass rolüyle eşlik etmiştir. Film Oscar ödüllerinde en iyi film ve en iyi senaryo dallarında 2014’te ödül almıştır.Bradd Pitt oynadığı filmler arasında yer almıştır.

Casus Oyunu İmdb :7.1

Değerli yönetmen Tony Scott’un çektiği arkadaşlık ve dostlu kavramlarının ustaca işlendiği filmdir. Bunun yanında yürekli olma ve sorumluluk taşıma gibi konularında işlendiği filmde, Brad Pitt başrolünü Robert Redford ile paylaşmaktadır. Filmin bir çok bölümü geri dönüşlerden oluşmaktadır. Bu durum aslında filmde yaşam ve öllüm arasında ki ilişkiyi konu edinerek hikayeleştirir.

Filmde Nathan Muir ve ortağı Tom Bishop CIA’da yaptıkları görev süresi boyunca tehlikeli ve zor denebilecek birçok görev yapmışlardır. Bu görevler boyunca birbirlerine daha çok yaklaşan iki insan olarak aralarındaki güven kuvvetlenmiştir. Nathan artık emekli olmaya karar vermiştir. Ancak bu sırada dostu Bishop kötü bir suçla suçlanacaktır. Ve hemen bir şeyler yapıp harekete geçmezse dostu bir gün içinde öldürülecektir. Nathan’ın son görevi dostu Bishop’u kurtarmak olacaktır.

Yedi (1995) İmdb:8.6

David Fincher tarafından yönetilen film Hristyanlık inancına göre, 7 ölümcül günahı işeyenlerin cezalandırılması gerekir. Ve bir seri katil bunu vahşice yapmaktadır. Film bu seri katili ve onun peşindeki polisleri konu edinmektedir. Bir gerilim filmi olan bu yapıt, hep yağmur yağan bir şehirde geçmektedir. Filmde bulunan karanlık sahneler çoğunluktadır. Bu nedenle sinema tarihindeki klasikler arasında yerini almıştır.Film konusu bakımından oldukça sürükleyicidir. Amerika da ilk kez sinema sahnesine çıktığında 14.000.000 gibi ciddi bir hasıla elde etmiştir. Filmin başrolünde Brad Pitt, Morgan Freeman ve Gwyneth Paltrow oynamıştır.

Bir seri katil 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle öldürmektedir. Yedi Ölümcül Günah, Hıristiyanlık inançlarına göre Kibir, Açgözlülük, Şehvet Düşkünlüğü, Kıskançlık, Oburluk, Yıkıcılık ve Tembelliktir. İki polis dedektifi bu seri katilin peşindedir. Film, Amerika’da gösterime girdiği hafta 14.000.000 dolar gelir elde etmişti. Yönetmen David Fincher imzalı film, sürükleyici konusu ve oyuncuların performanslarıyla tüm dünyada gişede büyük başarı yakalamıştı. Başrollerde Brad Pitt, Morgan Freeman, Gywneth Paltrow var. En iyi kurgu dalında 1996’da ödüle aday olan film bu ödülü alamamıştı. Özellikle sürpriz ve çarpıcı finali ile şimdiden sinema tarihinde bir klasik olarak yerini aldı.Brad Pitt filmleri Türkiyede çok izleniyor.

12 Maymun (1995) İmdb: 8.0

Terry Gilliam’ın 1995’te yaptığı harika bir film. İnsanlığı yok edebilecek bir virüsle dünya karşı karşıya kalmıştır. Bu virüs neredeyse beş milyar insanın ölmesine neden olmuştur. Geride kalan bir avuç insan ise virüs yüzünden yer altında yaptıkları barınaklarda hayatta kalmaya çalışmaktadır. Yer altındaki bu insanlar virüsün yok olması için çözümler aramaktadır. Ve bu çözüm zamanda geriye gitmektir. Bunun için zaman bir zaman makinesi yapar.

Bu zaman makinesi için bir gönüllü lazımdır ve James Cole bunun için gönüllü olur. James bilim araştırmaları için geçmişe gider. Ancak geçmişte anlattıkları onun akıl hastanesine kapatılmasına sebep olur. Akıl hastanesinde bir Psikiyatristi yaşadıklarına inandırmaya çalışır. 12 maymun baş rollüğünü paylaşan Brad Pitt bu filmde en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır.

Brad Pitt Kimdir;

bradd pitt kimdir

bradd pitt kimdir

Doğum tarihi: 18 Aralık 1963
Boy: 1,80 cm
Aldığı Ödüller: En İyi Film Oscar’ı, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ı
Karısı: Önce, Angelina Sonra, Jennifer Aniston
Doğum Yeri: Shawnee, Oklahoma, ABD

Brad Pitt Filmleri

Şöyle bir Brad Pitt filmleri ile ilgili konulara baktığımızda ne kadar başarılır bir oyuncu olduğu gözlerimiz önüne serilmektedir. Çok farklı alanlarda filmler çekmiş ve bütün bu filmlerde de oldukça başarılı olmuştur. Brad Pitt’in bu başarısı hayatında verdiği doğru kararlardan kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda çeşitli filmlere yapımcılık yapan başarılı oyuncu bu alanda da başarısını göstermiş ve yapımcılığını yaptığı bazı filmler Oscar ödüllerine layık görülmüştür. Brad Pitt çektiği ve oynadığı filmler sayesinde dünyaca ünlü bir şöhrete kavuşmuştur. Birçok ünlü oyuncuyla da bir çok filmde rol almıştır. Dram, aksiyon, aşk, heyecan gibi farklı türdeki filmlerde oyunculuk hünerlerini sergileyerek sinema severlerde göz doyurucu bir oyunculuk sergilemiştir.Resimler TMDB sitesinden alınmıştır.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.