Breaking Bad Konusu ve Oyuncuları

Breaking Bad Konusu ve Oyuncuları

Bir kimya öğretmeninin hayatının bitme noktasından zirveye ulaşmasını anlatan AMC dizisi Breaking Bad konusu nedir ve oyuncuları kimlerdir?

2008 yılında yayın hayatına başlayan ve 2013 yılında biten Breaking Bad dizisi, yabancı dizi izleyenlerin her 10’undan en az 7 sinin bildiği ve izlediği bir dizidir. Peki bu efsane diye nitelediğimiz dizinin bilgilerini, Breaking Bad konusu ve Breaking Bad oyuncuları makalemizde aktarıyor olacağız.

Breaking Bad Konusu

Breaking Bad Konusu – Ailesi ile birlikte sıradan bir yaşam sürmekte ve lisede kimya öğretmenliği yapmakta olan Walter White, geçim sıkıntısından dolayı ek iş olarak araba yıkamacılığı yapmaktadır. Hastalığı da bulunduğundan bu ek iş ona çok zor gelmekte, gün geçtikçe yıpranmaktadır. Bir gün hastalığının ileri boyutlara geldiğini ve akciğer kanseri olduğunu öğrenir, fazla ömrü kalmamıştır ve bunu kendisi de biliyordur.

Kendi doğum günü kutlamasında, haberlerde uyuşturucu yani metamfetamin haberi görür ve bu işte ne kadar çok para olduğunu fark eder. Daha sonra sınıftan öğrencisi olan Jess’in, ailesine para yetiştirmek ve geçinebilmek için uyuşturucu yaptığını öğrenir. Para haberini gördükten sonra bu işe ilgisi iyice artan Walter White, öğrencisi Jess ile birlikte uyuşturucu yapmaya başlar. Kendisi kimya öğretmeni olduğundan formülleri vs. iyi bilmektedir ve saf, kaliteli uyuşturucular üretir. Piyasayı iyi bilen öğrencisi de bunları pazarlar ve iyi paralar kazanırlar.

breking bad konusu

breaking bad konusu

Bu uyuşturucu işi Walter White’ın hayatındaki birçok kişiyi etkileyecektir ancak Walter White’ın tek düşüncesi, şu zamana kadar onurlu ve dürüst bir adam olarak yaşamasına rağmen bunun sonucunu kanserle almış olmasıdır. Fazla da ömrü kalmadığından bu işe atılmıştır. İşte Breaking Bad konusu, hayatında onurlu ve zor şartlar altında yaşamasına rağmen istediğini alamayan, buna tepki olarak uyuşturucu işine giren bir adamı anlatıyor.

Suç, aksiyon, gerilim, zeka, aradığınız birçok şeyi bu dizide bulacağınıza emin olabilirsiniz. Breaking Bad konusu temel olarak bu şekilde.

Breaking Bad Oyuncuları

Fenomen dizinin her bakımdan 4 4 lük diyebilirizki, bunda emeği geçen dev kadroyu asla es geçmemek lazım.Oyuncular dizideki sahneleri öylesine derin ve içten oynadılarki bize sanki dizi içerisindeymişiz gibi hissetdirdiler.Ben dizide emeği geçen  yönetmene ve berakind bad oyuncularını canı gönülden tebrik etmek isterim….

Walter White – Bryan Cranston

Breaking Bad Oyuncuları - Walter White

Breaking Bad Oyuncuları – Walter White

Dizimizin başrolü olan Walter White, ailesine ve işine değer veren bir kimya öğretmenidir. Kanser olduğunu öğrendiği zaman çok çok farklı bir karaktere bürünür. Ölünce karısı ve oğluna ondan bir şey kalmayacağı için uyuşturucu işine girer ve mükemmel zekasını kullanarak harika uyuşturucular üretir. Öğrencisi de bunları pazarlar. Walter White ileride Heisenberg lakabıyla uyuşturucu piyasasında epey ünlenecektir.

Jesse Pinkman – Aaron Paul

Breaking Bad Oyuncuları - Jesse Pinkman

Breaking Bad Oyuncuları – Jesse Pinkman

Walter White’ın sınıftan öğrencisi olan Jesse, bir gün öğretmeni ile katıldığı bir baskından kaçarken karşılaşır ve Walter White onun nasıl bir çocuk olduğunu öğrenir. Ondan sonra Walter White bu işe iyice merak sarar ve uyuşturucu piyasasını adı gibi bilen öğrencisi Jesse ile yaptığı uyuşturucuları pazarlar.

Skyler White – Anna Gunn

Breaking Bad Oyuncuları - Skyler White

Breaking Bad Oyuncuları – Skyler White

Kocası Walter White’ın hastalığını uzun bir süre öğrenemeyen Skyler White, kocasının işten sebepsizce ayrılmasına ve ansızın evden gitmelerine anlam veremez ve Walter’ın onu aldattığını düşünür.

Hank Schrader – Dean Norris

Breaking Bad Oyuncuları - Hank Schrader

Breaking Bad Oyuncuları – Hank Schrader

Walter White’ın bacanağı olan ve narkotik şubede başarıli bir polis memuru olan Hank, eğlenceli ve neşeli bir kişiliğe sahiptir ve işini severek yapmaktadır. İleride şehirde en çok arayacağı isim Heisenberg lakabıyla ünlenen uyuşturucu üreticisi olacaktır.

Marie Schrader – Betsy Brandt

Breaking Bad Oyuncuları - Marie Schreader

Breaking Bad Oyuncuları – Marie Schreader

Hank’in eşidir ve ablasının aksine enerji dolu bir kişiliğe sahiptir. Sahip olduğu kleptomani hastalığı ile mücadele etmeye çalışır.

Breaking Bad oyuncuları listemize her oyuncuyu dahil etmedik, bazı oyuncuları dizide tanıyarak idrak etmeniz daha doğru olacaktır.

Breaking Bad Konusu – Dizi Bilgileri

Tür: Suç, Dram, Aksiyon, Gerilim
Yaratıcılar: Vince Gilligan
Oyuncular:  Bryan CranstonAaron Paul, Anna Gunn
Bölüm Sayısı: 62 (5 Sezon)
Ortalama Bölüm Süresi: 40-50 Dakika
Yapım Yılı: 2008
Durumu: Bitti
IMDb: 9.5

Breaking Bad İzlemeli miyim ?

Eğer içinde her şeyin bulunduğu, kaliteli bir dizi arıyorsanız kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz. Yukarıda konusunu okudunuz, gerisine siz karar verin. Ancak kesinlikle bu kadar yabancı dizi sever bu diziyi baş yapıtlar arasına koyuyorsa sizde şans vermeyi düşünmelisiniz.Ozellikle Breaking bad replikleri hele o çatı sahnesinini bilmeyen yokturdur.

Breaking Bad Dizi Fragmanı


.:: Breaking Bad Konusu ve Breaking Bad Oyuncuları makalemizi sosyal medyalarda paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın ! Dizi hakkında bilgiler IMDB den alınmıştır.Diziyi izlediyseniz görüşlerinizi belirtin ki izleyecek olanlarda faydalansın ::.

 Diğer Dizi Konuları

Game of Thrones Konusu

Lost Konusu

True Detective Konusu

The Walking Dead Konusu

breaking bad konusu kaç sezon
breaking bad konusu ekşi
breaking bad konusu gerçek mi
breaking bad konusu sinemalar
breaking bad konusu imdb
breaking bad izle konusu
breaking bad final konusu
breaking bad filmin konusu
breaking bad 5. sezon konusu
breaking bad 3. sezon konusu
breaking bad konusu
breaking bad konusu nedir
breaking bad konusu kısa
breaking bad 2. sezon konusu
breaking bad 1.sezon konusu
breaking bad dizi konusu
breaking bad dizisi konu
breaking bad dizi konu
breaking bad izle ekranım
breaking bad filminin konusu
breaking bad konusu ingilizce
breaking bad konusu ne
breaking bad özet izle
breaking bad izle sezon 1
breaking bad izle sezonluk dizi
breaking bad izle sezon 2
breaking bad izle sinemapol
breaking bad izle sezon 5
breaking bad izle son bölüm
breaking bad izle sezon 4
breaking bad salud izle
breaking bad s01e01 izle
the breaking bad konusu
yabancı dizi breaking bad konusu
breaking bad izle 3.sezon
breaking bad izle 3.sezon 11.bölüm
breaking bad izle 3.sezon 4.bölüm
breaking bad izle 3.sezon 9.bölüm
breaking bad izle 3.sezon 6.bölüm
breaking bad izle 3.sezon 7.bölüm
breaking bad izle 3.sezon 8.bölüm
breaking bad izle 3.sezon 13.bölüm
breaking bad izle 3.sezon 10.bölüm
breaking bad izle 3.sezon 2.bölüm
breaking bad 4. sezon konusu
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.