How I Met Your Mother Konusu
How I Met Your Mother Konusu

CBS Dizisi How I Met Your Mother Konusu Nedir ?

Amerikan kanalı olan CBS’de yayın hayatına 19 Eylül 2005’te başlayan How I Met Your Mother, final bölümünü 31 Mart 2014’te yayınlayarak son bulmuştur. Bir çok hayrana sahip olan dizinin bitimi bir çok seyirciyi hayal kırıklığına uğratmıştır. Sitcom türünde olan dizinin başrollerinde Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Cobie Smulders ve Alyson Hannigan oynamaktadır. Peki How I Met Your Mother konusu nedir ?

How I Met Your Mother Konusu

2030 yılında çocuklarını karşısına alıp anneleriyle nasıl tanıştığı anlatmaya başlayan Theodore(Ted) Mosby’nin başından geçen ilginç hikayeleri izlemek kimi zaman kahkaha attırırken kimi zaman da ağlatmayı başarmıştır. İzleyenlerin çok beğendiği hatta kendilerini aileden kabul ettikleri dizi başrol oyuncularının samimi yüzleri sayesinde birçok hayran kazanmıştır. Asıl amacı çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını anlatmak olan Ted’in 9 sezon süren serüveni hiç sıkmadan kendini izletmeyi başarıyor. İçeriği hakkında kesin bir şey söyleyemeyiz ama durum komedisi türünde diyebiliriz.

Şimdi gelin başrolleri biraz da yakından tanıyalım.

How I Met Your Mother Oyuncuları

Ted Mosby – Josh Radnor

How I Met Your Mother Dizi Konusu ve Oyuncuları - Ted Mosby
How I Met Your Mother Dizi Konusu ve Oyuncuları – Ted Mosby

Hiç bir zaman aşık olmayı başaramayan Ted her zaman başarıya odaklanmıştır ve asla pes etmemiştir. Her zaman ilk hedefi arkadaşlarını, ailesini mutlu etmek olan Ted genelde gülünç olaylarla karşı karşıya kalmış ve bizlere bir çok ders vermiştir. Daha dizinin ilk bölümünde tanıştığı Robin’e aşık olmuş sonra da bir türlü aşk hayatını düzene sokamamıştır.

Barney Stinson – Neil Patrick Harris

How I Met Your Mother Dizi Konusu Oyuncuları - Barney Stinson
How I Met Your Mother Dizi Konusu Oyuncuları – Barney Stinson

Dizi hayranlarının genelinin bayıldığı karakter “Barney Stinson”. Tamamen kafasına buyruk her fırsatta bir kız düşüren ve bunun üzerine kitaplar yazmış bir adamdır. Kitaplar yazmış derken ciddiydik ve bu kitaplar şu anda satışta. Ted ile şans eseri tanışmış ve bir daha ayrılmamıştır. Çoğu zaman bizleri güldürse de Barney aslında içten içe acı çekmektedir. Dizinin büyük bölümünde bunu belli etmeyen Barney bunu belli ettiği zaman büyük ihtimal göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

Marshall Eriksen – Jason Segel

How I Met Your Mother Dizi Konusu Oyuncuları - Marshall Eriksen
How I Met Your Mother Dizi Konusu Oyuncuları – Marshall Eriksen

Marshall, Ted’in üniversite oda arkadaşıdır. Üniversitenin başından itibaren birbirlerinden ayrılmamış üniversiteden sonra da birlikte eve çıkmışlardır. O zamanlar aşık olduğu Lily ile birlikte çok mutlu yaşayan Marshall tam bir görev adamıdır. Her zaman başarı peşinde koşan karakterimizin de başından kolay şeyler geçmemiştir. Ailesiyle çok sıkı bağları olan Marshall kimi zaman güldürüyor kimi zaman ders veriyor kimi zamansa ağlatıyor. İzlemesi en zevkli karakterlerden biridir Marshall.

Lily Aldrin – Alyson Hannigan

How I Met Your Mother Dizi Konusu Oyuncuları - Lily Adrin
How I Met Your Mother Dizi Konusu Oyuncuları – Lily Adrin

Lily, Ted ile Marshall’a aşık olduktan sonra tanışmış ve üniversiteden sonra da aynı evde yaşamaya devam etmiştir. Grubun lideri denebiliecek konumdadır ve herkesi sürekli dizginlemeye çalışır. Bakmayın bu dediklerime en çılgın karakterlerden biridir Lily.

Robin Scherbatsky – Cobie Smulders

How I Met Your Mother Dizi Konusu Oyuncuları - Robin Scherbatsky
How I Met Your Mother Dizi Konusu Oyuncuları – Robin Scherbatsky

Robin, babası tarafından erkek gibi yetiştirilen biridir. Bir çok erkeğe kök söktürecek maharetleri olup bunlardan utandığı için gün yüzüne çıkarmamaktadır. Ted ile ilk bölümde tanıştıktan sonra ona aşık olmuş ve aşk hayatı sonrasında hiç düzgün gitmemiştir.

How I Met Your Mother Konusu – Dizi Bilgileri

  • Tür: Romantik, Komedi
  • Yapımcılar:  Carter BaysCraig Thomas
  • Oyuncular:  Josh RadnorJason SegelCobie Smulders
  • How I Met Your Mother Kaç Bölüm : 208  Bölüm
  • How I Met Your Mother Kaç Sezon : 9 Sezon
  • Ortalama Bölüm Süresi: 22 Dakika
  • Yapım Yılı: 2005 – 2014
  • How I Met Your Mother IMDb Puanı : 8.5

How I Met Your Mother Fragmanı


.:: How I Met Your konusu hakkında yorumlarınızı bekliyoruz, makalemizi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Diğer Dizi Konuları

The Mentalist Konusu

Orphan Black Konusu

Peaky Blinders Konusu

Teen Wolf Konusu

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Supernatural Dizisinin Konusu

Supernatural Dizisinin Konusu | The CW

the-mentalist-konusu-ve-oyunculari

The Mentalist Konusu ve Oyuncuları