Dark-Dizisinin-Konusu

Dark Dizisinin Konusu

Netflix‘in 2017 yılında yayınlanan ve bize Stranger Things‘i andıran Alman gizem dizisi Dark konusu nedir ve oyuncuları kimlerdir ?

Dark Dizisinin Konusu

Dark dizisi, birçok izleyiciyi konusu bakımından ekrana kitleyebilmektedir. Gelecekten, 2019 yılında geçen konusu sebebiyle insanlar üzerinde oldukça merak uyandırarak izlenmeyi amaçlamaktadır.

Konu 2019 yılında Winden isminde bir Alman kasabasında geçmektedir. Bu kasabada hemen hemen herkes birbirini tanımaktadır. Kasaba içerisinde yaşayan aileler, birbirlerini tanır ve dost olarak görürler. Çocuklar ise en kötü ihtimalle okul arkadaşları olmaları sebebiyle hepsi de birbirini tanımaktadır. Bu güzel, küçük ve sakin kasabada istenmeyen bir olay meydana gelmiştir. Erik adında bir genç kaçırılmıştır ve hala bulunamamıştır. Bu durum bütün kasaba halkını tedirgin etmektedir. Bunların yanı sıra bu kaçırılma olayı ilk defa meydana gelmiştir ve bir durumun sonucu olmayın, başlangıcını ifade etmektedir. Garip olayların yaşanmaya başlandığı bu kasabada yeni yeni insanların beklemediği olaylar meydana gelmeye başlamıştır. Geçmişte yaşanmış ve yaşanması istenmeyen birçok olay tekrar ederek kasaba halkını şaşkına çevirmektedir.

Dark dizisinin genel olarak konusu bu olay örgüsü çevresinde devam etmektedir. Olayların birbirleri ile ilişki içerisinde olması ve senaryonun akıcılığı ile birçok izleyici kitlesine ulaşmışlardır. Gelecekte yaşanması sebebiyle izleyicilerin de farklı farklı beklentileri bulunmaktadır.

Dark Dizisinin Oyuncuları

Tronte Nielsen

Dark Dizisinin Konusu ve Oyuncuları - Tronte Nielsen
Dark Dizisinin Konusu ve Oyuncuları – Tronte Nielsen

2002 – 2012 yılları arasında Le Rand adlı televizyon dizisinde oynayan ve kariyerini bu dizi aracılığı ile bu denli iyi bir düzeye getiren Walter Kreye, Dark dizisinde Torente Nielsen karakterini canlandırmaktadır. 1942 doğumlu tecrübeli oyuncu, bu dizide etkin olarak rol alması sebebiyle birçok hayran kitlesi elde etmiş durumdadır.

Jonas Kahnwald

Dark Dizisinin Konusu ve Oyuncuları - Jonas Kahnwald
Dark Dizisinin Konusu ve Oyuncuları – Jonas Kahnwald

John Kahnwlad karakterini canlandırmakta olan genç aktör Louis Hofmann, 3 Haziran 1997 yılında Almanya Gladbach’ta dünyaya gelmiştir. Destekleyici rol oynayarak en iyi erkek oyuncu ödülü için Bodil’e aday olmuştur ve ödülü kapmıştır. Bu genç yaşına rağmen pek çok etkileyici filmde oynaması kariyerini önemli düzeyde etkilemiştir.

Claudia Tiedemann

Dark Dizisinin Konusu ve Oyuncuları - Claudia Tiedemann
Dark Dizisinin Konusu ve Oyuncuları – Claudia Tiedemann

Dark dizisinde rol alan tecrübeli kadın oyuncu Lisa Kreuzer, Claudia Tiedemann karakterini canlandırarak dizinin olmazsa olmaz karakterleri arasına girmiştir. 2 Aralık 1945 yılında Bavyera, Almanya’da dünyaya gelen tecrübeli aktris 1974 yılında Wim Wenders ile evlenerek 4 yıl süren bir evlilik hayatı yaşamıştır.

Hannah Kahnwald

Dark Dizisinin Konusu ve Oyuncuları - Hannah Kahnwald
Dark Dizisinin Konusu ve Oyuncuları – Hannah Kahnwald

1976 Stuttgart Almanya doğumlu olan Maja Schöne Dark dizisi haricinde birçok projede yer almıştr. Yangın, In Der Famile ve birçok yerel filmde oynaması ile ülkesinde güzel bir ün sahibi olmuştur. Dark filmi ile şöhretine şöhret katan 42 yaşındaki ünlü aktris oldukça fazla hayrana sahiptir.

Charlotte Doppler

Dark Dizisinin Konusu ve Oyuncuları - Charlotte Doppler
Dark Dizisinin Konusu ve Oyuncuları – Charlotte Doppler

9 Kasım 1962 Almanya Stuttgart doğumlu tecrübeli kadın oyuncu, 30’dan fazla projede yer alarak dünya çapında adını duyurmuştur. En iyi kadın oyuncu dalında alman film ödülü sahibi olan Karoline Eichhorn, Dark oyuncuları arasında en çok projede yer almış oyuncuların başlarında gelmektedir.

Dark Dizisinin Konusu – Dizi Bilgileri

Dark Dizisi Fragmanı


.:: Dark dizisinin konusunu nasıl buldunuz ? Değerli görüşlerinizi yorum kısmından bekliyoruz.

[Total: 1    Average: 4/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The Originals Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

The Originals Dizisinin Konusu

Ara-Sıcak-Tadında-5-Türk-Korku-Filmi

Ara Sıcak Tadında 5 Türk Korku Filmi