Delibal Film Konusu (Bipolar) Nedir?

08.05.2020
159
Delibal Film Konusu (Bipolar) Nedir?

Delibal film konusu oldukça dikkat çekmiştir. Dizideki hastalık bipolar nedir? Oynamayan sahneler ve delibal ne demek? Tüm ayrıntılar…

Türk toplumu geçmişinde birçok acı birçok dram barındırmaktadır. Hele de aşkın tol açtığı bu dram efsaneleşmiş ve dilden dile yüzyılları aşıp günümüze gelmiştir. Bu destanların Türk toplumu üzerinde çok büyük etkisi vardır. Özellikle Delibal Film konusu toplumumuzun dikkatini çeken dramatik öyküsü ile oldukça ilgi duyulan bir film olmayı başarmıştır. Romantik dram dallarınsa izleyicinin beklentilerini fazlası ile karşılayan bu film beklentilerin ötesinde bir performans göstermiştir.Evde kaldığımız bu günlerde izlenebilecek en duygulu filimdir. Gözlerinizin yaşarmasına sebep olacak hikaye örgüsü ile gerek senaryonun başarısı gerekse oyuncuların başarısı taktire değerdir. 2015 yapımı başarılı bir Türk yapıtıdır. Alanında önde gelen popüler usta oyuncuların oynadığı bir filimdir. Bütün oyuncuların karakterleri kusursuz canlandırmak için fazlasıyla çabalaması sonucu ortaya oldukça kaliteli bir filim çıkmıştır.

Hızlı Erişim

Delibal Film konusu

Film de mimarlık öğrencisi olan Barış ve hayatından bazı kesitlere yer verilmektedir. Barış bipolar hastası olmasına rağmen hayatını doya doya yaşamayı sevmektedir. Öğrenciliğinin yanında hobi olarak müzikle de uğraşmaktadır. Böylelikle hayatın tadına varmayı amaçlar. Ansızın karşısına çıkan füsun ile hayatında değişiklikler yaşar. Tarif edemediği duyularak kapılarak büyük bir aşk yaşamaya başlamıştır. Aşık olduğu kız hakkında hiçbir şey bilmemektedir. Kimdir nedir öğrenmek istemektedir kendine bu aşkı yaşatan kadını. Adını dahi bilmediği bu kıza ulaşmak için gösterdiği çaba sonuç verir ve böylelikle amaçladığı gibi ona ulaşmayı başarır. Ancak duygularını ona aktarmak sandığı kadar kolay değildir. Üniversiteyi derece ile bitirip yurtdışında master yapmak gibi büyük hayalleri olan Füsun başka şeylere uzak durmaktadır.

Tüm zorlukların üstesinden gelmeyi başaran Barış bu sefer de kendine kızı aşık etmeyi türlü oyunlar sonunda başarır. Sonunda mutlu bir evlilik umuduyla nikah masasına oturup nikâhlanırlar. Evli ve mutlu bir çift olarak günlerini geçiren çiftin mutlulukları uzun sürmez. Barışın rahatsızlığı artmıştır. Günden güne hastalığı mutlu evliliği sarsmaktadır. Bipolar hastası olan Barış daha fazla dayanamayarak intihar eder.

Delibal Filmi Oyuncu Kadrosu

Delibal filminde başrol oyuncusu Çağatay ULUSOY başrolü Leyla Lydia TUĞUTLU ile paylaşmaktadır. Çağatay Ulusoy Filimde Barış karakterine hayat verirken Leyla ise Füsun karakterini canlandırır. Usta oyuncuları içerisinde barındıran filimde sırası ile Hüseyin Avni Dalyan, Mustafa Avkıran, Nazan Kesal, Bahtiyar Engin, Laçin Ceylan, Zafer Akkoyun, Toprak Sağlam, rol almaktadır.Yine bu uzman kadronun devamında Defne Kayalar, Mert Carım, Barış Aytaç, Baturalp Yılmaz, Emre Karaoğlu, Kıvılcım Ural, Ali Seyitoğlu rol almaktadırlar. Canlandırdıkları karakterleri kusursuz olarak yansıtmak için üstün bir çaba ile hazırlık yapıldığı bilinmektedir. Ay Yapım imzalı bu film oyuncularından başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy sırf bu filinde karaktere görünebilmek için 8 kiloya yakın kilo vermiştir.

Yönetmen koltuğunda Ali Bilğin oturmaktadır. Ay Yapım tarafından hazırlanıp piyasaya sürülmüştür. 25 Aralık 2015 tarihinde vizyona girmiştir. Film Türkiye’deki başarısı ile dünyaya açılma gereksinimi duymuştur. Bu nedenle Almanya, Azerbaycan gibi ülkelerde de vizyona girmiştir. Buralarda da yoğun gişe yaparak istediği başarıyı yakalamıştır. Böylelikle aranan ve merak edilen bir film ve bir senaryo olmayı başarmıştır.

Delibal Filmi Bilgileri

  • Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2015 (Türkiye)
  • Yönetmen: Ali Bilgin
  • Senaryo: Siyah Kalem
  • Yapımcı: Kerem Çatay
  • Filmdeki müzik: Sezen Aksu, Ozan Bayrasa

Bipolar Hastalığı Nedir?

Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney yaptığı açıklamada bipolar hastalığının halk tarfından çok fazla bilinmediğini ancak neredeyse 50 insanda bir olduğunu dile getirdi. Ruh sağlığı hastalığı olduğunu dile getiren Üney, 20-25 yaşlardaki insanlarda çok fazla görülen bu hastalığın çöküntü hissi verdiği ve aradı ani sinirlenmeler olduğunu dile getirdi.

Delibal Filmi  Özet

Beklenmedik olay örgüsü ile seyircilerini yasa boğan filimde alışılmışın çok ötesinde naif bir ortam vardır. Kadın bu filimde daha ön planda ve güçlü bir duruşa sahiptir. Benzerlerinden bu yüzden daha kıymetli bir yere sahiptir. İki aşık hikayesinden öte hayatın tüm zorlukları ve bu zorluklara göğüs gerek, göğüs gerekmediği yerde de yardım alması gerektiğini şiddetle öneren, yoksa sonuçlarının büyük acılara sebep olabileceğini anlatan harika bir olay örgüsüne sahiptir.

Özellikle dram sevenler için oldukça etkileyici bir film olan Deli Bal başarılı bir ivme yakalamıştır. Özgün konusu ve elit yapısı ile dram tarzı filimler arasında başı çekmektedir. İzleyenleri göz yaşlarına boğan bu filim aslında gerçek yaşantıyı yansıtmaktadır. Konusunu itibari ile olmuş yada olması muhtemel olan film belki de bu nedenle çok etkileyici görünüyor. Adını da tüm tatlılığına rağmen zehirleyen Şekli baldan almış olması düşündürücüdür. Başarılı bir yapım ekibine sahip olan Ay Yapım Türk sinema camiasına birçok başyapıt kazandırmıştır. Bu filmiyle de yine aynı şekilde çok önemli bir yer alan Delibal Film konusu izleyiciler tarafından oldukça beğeni almıştır. Sizler için delibal film konusu nedir? Son sahnede neler oldu? vb. birçok cevabı vermeye çalıştık.

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.