Deliler Fatihin Fermanı Konusu ve Oyuncuları

26.05.2020
818
Deliler Fatihin Fermanı Konusu ve Oyuncuları

Deliler Fatihin Fermanı Film konusu ve oyuncuları hakkında en iyi bilgileri sizlere veriyoruz. Deliler Fatih’in Fermanı yorumları, Türk beyaz perdesinin en beğenilen filmleri arasında yer alan Deliler Fatih’in Fermanı 2018 yapımı 2 saatlik soluksuz izleyeceğiniz tarihi aksiyon filmidir. Yönetmeni usta yönetmen Osman Kaya’dır. Birçok ünlü oyuncuyu bünyesinde bulundurmakta olan bu filmin ilham kaynağı dünyaya damga vurmuş yüce Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet ve İstanbullun Fethinde ki Deliler adi ile bilinen cesur Türk savaşçılarıdır.

Deliler Fatih’in Fermanı

Filmin bütün sahneleri Aksaray’da çekilmiştir. Bu nedenle de filmin galası da Aksaray’da yapılmıştır. Tarihi olması nedeni ile de oldukça yoğun illi gören filmin tüm figüranları da Aksaraylı kişilersen seçilmiştir. Oldukça ilgi gören filmi 7 hafta gibi kısa bir sürede 700 bine yakın kişi izledi. Film beklendiğinden de fazla hasılat yaptı. 7 haftalık hasılatı sekiz milyon Türk lirasını bulmaktadır.Fatih Sultan Mehmet ve gözde ordusu delileri konu alan filimde Türk tarihi açıkça anlatılmaktadır. Gönderdiği elçinin öldürülmesi ve sonrasındaki yaşananları konu alan filmde oldukça çetin vuruşma sahneleri yer almaktadır. Tarihi tüm çıplaklığı ile yansıtmaya çalışan Deliler Fatih’in Fermanı filmi kostümleri ve tüm efektler filme özel baştan tasarlanarak sıfırdan yapılmıştır. Her yönüyle de ilgi çekici olmayı başarmıştır. Netflix‘te yayınlanan film detayları.

Deliler Fatih’in Fermanı Filminin Konusu

Tarihin en acımasız hükümdarlarından namı diyar kazıklı voyvoda, Osmanlı padişahının göndermiş olduğu elçiyi öldürmek sureti ile Fatih Sultan Mehmet’te meydan okumuştur. Bu duruma öfkelenen Fatih Sultan Mehmet han bu işin intikamı olarak Kazıklı Voyvoda olarak bilinen Romanya prensi vland’ın öldürülmesi için Baba Sultan’a Ferman çıkarır. Bu Fermanı alan Baba sultan da Deliler Ordusunu hazırlar.Gözleri kara, korkusuz savaşçılardan oluşturulan imanlı ordu yavaştan yola çıkarlar. İstikametleri Romanya Prensini öldürmek üzere Targoviçte’yedir. Ancak daha oraya varmadan Vland ordularının Alaca Köyüne saldırdığını görürler. Acil olarak bir plan yaparak bu saldırıları durdururlar. Önce bu çakallara ders verirler. Sonra da bu düzenin başındaki kişiyi, Fatihin fermanı üzere öldürmeye çalışırlar. Herkesin heyecanla takip ettiği Deliller Fatih’in Fermanı Konusu oldukça ilgi çekicidir.

Deliler Fatih’in Fermanı Filmi Oyuncuları

deliler fatih’in fermanı oyuncuları

Filmin başarılı bir oyuncu kadrosu vardır. Canlandırılan karakterler tamamı ile tarihten öğrenilen ve bilinenlerden seçilmiştir. Başarı bir yapıt olan Deliler Fatih’in Fermanı Oyuncuları ile de oldukça ünlü ve güçlüdür.

  • Erkan Petekkaya: Kazıklı voyvoda lakaplı Romanya prensi vland’ın canlandırmaktadır. Usta oyuncu oldukça güzel bir oyunculuk sergilemiştir.
  • Cem uçan: Delilerden en asi olan Gökkurt karakterine hayat vermektedir
  • İsmail Filiz: ünlü oyuncu delilerden Asgar’ı canlandırmaktır.
  • Nur Fettahoğlu: Elisabetta karakterini canlandırmaktadır.
  • Yetkin Dikinciler: Baba Sultan karakterini canlandırmaktadır.
  • Rüzgar Aksoy: Türk tarihinin en Akıllı padişahlarından biri olan Fatih sultan Mehmet karakterine can vermektedir.En güncel yerli film konuları bidizikonusu.com ile bulabilirsiniz.
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.