En iyi Kıyamet Filmleri (Dünyanın Sonu) Konulu

11.05.2020
1.093
En iyi Kıyamet Filmleri (Dünyanın Sonu) Konulu

En iyi kıyamet filmleri burada. Günümüze en çok uygun film kategorisi olan, Dünyanın sonunu konu alan en iyi kıyamet filmlerini listedik. En çok tercih edilen film katerosi şüphesiz Dünyanın sonunu anlatan, en iyi kıyamet filmleri olacaktır. Bu yapım her ne kadar oldukça beğeni ile izlense bile eleştirilere oldukça açık film türüdür.Sizler için Dünya genelinde en çok izlenen ve beğeni toplayan filmi konusu ile birlikte yayınlıyoruz. Ayrıca son zamanlarda çok fazla dikkat çeken elite konusu göz atabilirsiniz. İşte film listemiz…

En iyi Kıyamet Filmleri

Dünyanın Durduğu Gün (2008) IMBD: 5,5

Dünyanın durdugu gün filmi

Türkçeye Öfkeli Yollar olarak çevrilen bu film gerçekten başarılı kıyamet filmleri arasındadır. Film 1951 yılında yapılmış fakat 2008 yılında tekrar çekilmiştir. Imdb puanı 7.0 olan bu film oldukça başarılı bir yapıt olarak yerini almaktadır.

Film başrol oyuncusu olan Doktor Helen Benson’un uzaydan gelmiş olan ve dünyayı yok etmeye çalışan bir uzaylıyı engellemeye çalışmasını anlatmaktadır. Bunu dünyanın yok edilmemeye değer bir yer olduğunu ona anlatmaya çalışarak başarmak istemektedir. Fakat İnsanlar bu uzaylının iyi niyetli olmadığını düşünürler. Bu yüzden de istenmeyen aksilikler meydana gelir. Başrollerini Keanu Reeves ve Jennifer Connelly paylaşıyor.

Battleship (2012) IMDB: 5,8

Battleship filmi

Battleship 2012 yılında Peter Berg’in yönetiminde yapılmıştır. Önemli bir aksiyon-macera filmidir. Imdb puanı ise 5.8’dir. Başrollerini Taylor Kitsch, Rihanna ve Liam Neeson paylaşmaktadır.
Bu filmde dünyaya karşı üçüncü güçler tarafından yapılan havadan, karadan ve denizden saldırılara karşı koymaya çalışma mücadelesini anlatmaktadır.

Hikayenin başrol oyuncusu Alex Hopper Amerikan ordusunda görev yapan bir subaydır. Alex Hopper karakterinin abisi ise komutandır. Alex Hopper yine Amerika ordusunda görevli fizyoterapist Sam ile nişanlıdır. Nişanlısı Sam’in babası ise Hopper kardeşlerin kumandanıdır. Ordunun yapılan bu saldırıları karşı dünyayı koruması sırasında yaşanan maceraları anlatan aksiyon dolu bir filmdir.

Karanlık Saat – The Darkest Hour (2017) IMDB: 7,4

Karanlık Saat The Darkest Hour filmi

2012 yılının Ocak ayında vizyona girmiş olan önemli kıyamet filmleri arasında yer alır. Yönetmenliğini Chris Gorak yapmaktadır. Filmin başrollerini Emile Hirsch, Rachael Taylor ve Olivia Thirlby paylaşmaktadır. Bu filmin İmdb puanı 7,4 olup oldukça başarılı bir filmdir.

Filmde başrolde bulunan Sean ve Ben iş imkanı bulabilmek için Rusya’ya gitmek isterler. Rusya’ya giderken sürpriz bir şekilde uçak Moskova’ya iner ve fırtınadan dolayı uçuş iptal edilir. Sean ve Ben Moskova’da kalırlar. Aynı zamanda Natalie, Anne ve Nepal de turistik bir gezi amacı ile aynı şekilde Moskova’ya ulaşırlar. Bu iki grubun yolları Moskova’daki Zvezda Gece Kulübü’nde birleşir ve burada tanışırlar. Bu gece kulübünde Sean ve Ben’i dolandıran İsveç iş adamı Skylar de vardır. Tam bu sırada kulüp uzaylı istilasına uğrar ve bu kalabalık eğlenceli ortam tam bir kabusa dönüşür. Uzaylılar şehiri yağmalar ve tüm kaynakları ele geçirirler.

En iyi Kıyamet Sonrası Filmleri

The Flu (2013) IMDB: 6,7

flu filmi

En iyi kıyamet filmleri için üretilmiş film. Türkçeye grip olarak çevrilen bu film 2013 yılında yayına girmiştir. Aksiyon, bilim kurgu ve dram bu filmde hepsi bir arada. Bu filmin Imdb puanı 8.0 ‘dir. Başrollerini Jang Hyuk, Soo Ae, Park Min Ha, Yu Hae Jin, Ma Dong Seok, Lee Hee Joon ve Lee Sang Yeob paylaşmaktadır.

En iyi kıyamet filmleri arasında bence en güzellerinden. Güney Kore’ye kaçak olarak gelen göçmenlerin içerisinde bir kişide bulunan bulaşıcı ve ölümcül bir virüs mevcuttur. Göçmenler konteyner içerisinde taşınırken serbest bırakmak için açıldığında tüm göçmenlerin ölmüş olduğunu görürler fakat bir tanesi henüz hayattadır. Kore’de ölümcül virüsü yayacak olan kişidir bu. Bu virüs bulaştığı kişiyi 36 saat gibi kısa bir sürede ölüme kadar götürüyordu.

The Mist – Öldüren Sis (2007) IMDB: 7,1

The mist öldüren sis filmi

Stephen King’in kitabından uyarlanan, kıyamet filmleri serisine giren önemli bir filmdir. 2008 yılının Şubat ayında vizyona girmiştir. Frank Darabont tarafından yönetilmiştir.
Filmde başrol karakter olan David Drayton ve onun oğlu olan Billy ile göl kenarında sakin bir evde yaşıyorlardır. Aniden bir fırtına gelir ve bu fırtınada David’in evi zarar görür. Meydana gelen bu hasarları gidermek için David oğlunu da alır ve kasabaya malzeme almaya gider. Kasabaya indiklerinde her şey yolunda görünmesine rağmen bir süre sonra inanılmaz bir sis çöker ve her şey grileşir. Fakat bu sis bildiğimiz sis değildir.

Sisin içerisinde anlamadıkları bir kötülük vardır ve inanılmaz görüntülere sebep olmaktadır. David ve oğlu bu sırada markettedir ve tüm olan biteni market içerisinde görebilmektedir. David ve oğlu onunla birlikte markette mahsur kalan kişilerin kurtuluş hikayeleri anlatılmaktadır.

Train To Busan – Zombi Ekspresi (2016) IMDB: 7,5

zombi ekspresi – train to busan filmi

2017’nin Temmuz ayında vizyona giren Zombi Ekspresi en iyi kıyamet filmleri içinde ayrıca aksiyon, korku ve gerilim içermektedir. Film Güney Kore’de geçmektedir. Yönetmenliğini Sang-Ho Yeon üstlenmiştir. Başrollerini ise Gong Yoo, Yumi Jung, Ma Dong-Seok oynamaktadır.

Sok-Woo’nun bir kızı var ve boşanmıştır. Yoğun çalışmasından dolayı kızını sürekli ihmal etmektedir. Kızının doğum günün de onun isteği üzerine onu eski eşinin yanına götürmek ister. Yola çıkarlar ve Busan’a gitmek için trene binerler. Trende zombi virüsü kapmış bir kadın vardır.

Hidden – Sığınak (2015) IMDB: 6,4

hidden sığınak filmi

İzlemek istediğiniz kıyamet filmleri arasında yer alabilecek olan bu film 2015 yılında vizyona girmiştir. Bir korku ve gerilim filmidir. Filmi Matt Duffer ve Ross Duffer yönetmektedir.

Filmde 3 kişilik bir ailenin sakin ve gayet normal olan hayatından bahsediyor. Fakat her şey yolundayken yeryüzünde meydana gelen bir virüs salgını nedeni ile aile yer altında bir sığınağa iniyor ve burada beklenmedik şeyler yaşıyorlar. Tam tamına 301 gün bu sığınakta kalan aile hiç de hoş olmayan şeyler yaşıyor ve ölüm kalım mücadelesi veriyorlar.

Snowpiercer (2013) IMDB: 7,1

Snowpiercer filmi

2013 yılında vizyona giren muhteşem bir film. Kıyamet filmleri sıralamasında başları çekebilir. Yönetmenliğini Bong Joon Ho üstelenmiştir. Başrollerini Chris Evans, Jamie Bell, Tilda Swinton paylaşmaktadır.

Dünyada yaşanan küresel ısınma problemi için bilim adamlarının sunmuş olduğu bir çözüm var. Ve bunun için atmosferin soğuması için atmosfere bir yapay soğutucu yerleştirilir. Bu yapay soğuğu sayesinde küresel ısınma bitecek ve iklimler artık eski haline dönecektir. Fakat beklenen şey olmaz bir şeyler ters gider ve dünya bir buz kütlesine dönüşür. İnsanların çoğu donarak ölür, hayatta kalan az sayıda insan ise üstün teknolojiye sahip olan ve sürekli dünyayı dolaşan bir trenin içerisindedir. Farklı ırklardan insanların var olduğu trende istenmeyen şeyler yaşanacaktır.

Rammbock (2010) IMDB: 6,3

En iyi kıyamet Filmi: Rammbock

Marvin Kren’in yönettiği Rammbock 2010 yılında vizyona girdi. Imdb puanı 6,3’tür. Başrollerini ise Theo Trebs, Anka Graczyk paylaşmaktadır.

Film Almanya’da geçmektedir. Eski kız arkadaşı ile ayrı olan Michael Berlin’e başarma ümidi ile kız arkadaşının evine gider. Bu sırada Berlin ise zombi istilası altındadır. Michael bu süreçte hem zombilerden kaçmaya çalışır hem de kız arkadaşını bulması gerekmektedir. Zombiler tarafından yerle bir edilen Berlin’de Michael az sayıda insanla bir binada mahsur kalır. Hayatını kurtarmaya çalışan Michael aynı zamanda kız arkadaşını bulmak için de elinden geleni yapar.

2012 (2009) IMDB: 5,8

2012 Filmi

2012, 2009 yılında vizyona girmiş bir filmdir. Yönetmeni ise Roland Emmerich olup harika görseller içeren bir filmdir. Başrollerini John Cusack, Chiwetel Ejiofor ve Amanda Peet paylaşmaktadır.
Maya takvimine göre 2012 yılında büyük bir felaket ile dünya yok olacaktır. Bilim adamları bu takvimin işaret ettiği şeyi çözmeye çalışırlar.

Bilim adamları dünyanın 2012’ de büyük bir felaketle yok olacağını anlarlar ve insanları bu konuda uyarmak isterler fakat kaosa neden olacağı için insanoğluna duyurulmamaya çalışılır. Büyük felaketler sonucu dünya yerle bir olur ve insanoğlu neredeyse yok olur. Tüm bu yaşananlardan sonra az sayıda insan yine de hayata tutunmaya çalışır. Bu hayata tutunmaya çalışma mücadelesini anlatan mükemmel bir filmdir.

IMDB Yüksek En iyi Kıyamet Filmleri

En İyi kıyamet filmleri listemizin dışında ayrıca altta listelediğimiz filmlere de göz atabilirsiniz. Sitemiz her geçen gün bu konuyu siz değerli ziyaretciler için düzenleyecektir.

 • Yarından Sonra
 • Labirent: Ölümcül Kaçış
 • Pasifik Savaşı
 • Oblivion
 • Dünyanın Sonu
 • Dünya Savaşı Z
 • Öldüren Sis
 • Melankoli
 • Yarının Sınırında

En iyi Kıyamet Filmleri

Günümüzde yaşanan virüs etkisi ile herkes Dünyanın sonu mu geldi diyor. Sizlere bu günlerde izlemenizi tavsiye edeceğim en iyi kıyamet filmleri listesini hazırladım. Film tavsiyer içerisindeki bazı bilgiler IMDB sitesinden alınmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

 1. Yunus Yılmaz dedi ki:

  Kıyamet konulu filmler çok rağbet görmeye başladı. Son zamanlardada yaşadığımız korona virüsü, salgın filmlerinin izlenimini artırdığını düşünüyorum. İnsanların, Dünyanın sonu fiilmlerini izlemesi hastalıkların ve savaşların bilinç altımıza ne denli yer ettiğinin açık bir delili bence.

 2. abdullah yunus dedi ki:

  Kıyamet kopmasından dolayı tedirgin olan insanların genel olarak dünyanın sonu filmleri izlemesi alışıldık ama, son zamanlarda Dünyada yaşanalardan dolayı virüs filmleri gibi sinema filmlerini evde kalan herkes izliyor sanırım.