İzlemeniz Gereken En iyi Dövüş Filmleri

22.04.2020
429
İzlemeniz Gereken En iyi Dövüş Filmleri

Aksiyonu bol olan filmlerin başında gelen en iyi dövüş filmleri ülkemizde de sıklıkla tercih edilen filmlerin başında gelmektedir. Bokstan sokak dövüşüne birçok dövüş sanatında farklı filmleri içinde  bulunduran konusunda macera da hiç eksik olmuyor. Zorlu ve etkileyici dövüş sahnelerinin yanı sıra bu aksiyon, macera ve gerilim bu filmleri daha da çekici kılıyor. Birçok kişinin unutamadığı ve önerdiği dövüş filmlerine yazımızdan ulaşabilir ve keyifle izleyebilirsiniz.

En iyi Dövüş Filmleri

Yenilmez 3 (2010) İMDB: 7,5

Yenilmez film serisinin 3. Filmi olan Yenilmez 3 yine Boyka’nın maceralarını işliyor. 17 Haziran 2010 yılında yayımlanan Yenilmez 3 cezaevinde tutuklu bulunan Boyka’nın özgürlüğü için katıldığı dövüş turnuvasını anlatıyor. Serinin 2. Filminde sakatlanan ve dizindeki aksaklık nedeniyle yürümede sorun yaşayan Boyka artık cezaevinde tuvalet temizlemektedir. Ancak yeniden bir dövüş turnuvası düzenlenir ve kazananın özgür kalacağı ilan edilir. Özgürlüğü için dizinin engeline rağmen turnuvaya katılan Boyka hapishaneden kurtulabilecek midir?

Serinin 3. Filminde turnuva daha da kapsamlı bir hal almıştır. Artık turnuvaya sadece Rus mahkumlar değil bütün dünyadan suçlular katılacaktır. Bütün dünyadaki suçluları kapsayan bu uluslararası turnuvada hayatta kalarak özgürlük mücadelesi verecek çok tehlikeli suçlular da bulunmaktadır. Boyka bu sefer hem daha zorlu rakiplerle mücadele edecek hem de sakatlığından dolayı zorlu şartlarda sahneye çıkacaktır. Boyka’nın aksiyon dolu macerasını izleyerek özgürlük yolundaki mücadelesinde başarılı olup olamayacağını merak etmiyor musunuz?

Ong Bak 2: The Beginning (2008) İMDB: 6,2

2008 yılında vizyona giren Ong Bak 2 serinin 2. Filmi olarak karşımıza çıkıyor. Filmin başrolündeki Tien ailesi küçük yaştayken katledilmiş bir çocuktur. Bundan dolayı Tien hırsızlar tarafından büyütülmüştür. Ancak kahramanımız sadece hırsızlık yapmayı öğrenmekle kalmamış bununla birlikte dövüş sanatlarını da öğrenmiştir. Bu özelliği ile öne çıkan Tien kendini oldukça geliştirmiş ve kralın şövalyelerinden biri olmuştur.

Ailesini hiç unutmayan Tien artık zamanının geldiğini düşünür ve intikam planları yapmaya başlar. Ailesinin katillerinin peşine düşen Tien intikam almak konusunda kararlıdır. Bunun için bütün enerjisini bu konuya ayırmıştır. Nefes kesen dövüş sahnelerinin yer aldığı filmde Tien isimli başrolü TonyJaa oynamaktadır. Tien ailesinin intikamını almak için çıktığı yolda katilleri bulabilecek midir? İntikamını almada başarılı olabilecek midir?

Rambo 4 (2008) İMDB: 7,0

En iyi dövüş filmleri listemizde Rambo serisi olmaz ise olmaz. Ülkemizde ve dünyada en çok izlenen dövüş filmlerinden biri olan Rambo serisinin 4. Filmi uzun aradan sonra gelmiştir. Filmin başrolü ve efsanevi karakter Rambo artık görevlerden el çekmiş ve sakin bir hayat sürmektedir. John Rambo artık bir nehir kenarında doğal bir hayat yaşamaktadır. Ancak bir grup insan hakları misyoneri Rambo’dan yardım isteyene kadar. Sarah Rambo’ya ulaşarak zor durumda olduklarını ifade eder ve yardım ister. Bu çağrıya karşılıksız kalamayan Rambo 20 yıl aradan sonra yeni bir maceraya girişir.

Gıda ve tıbbi malzeme desteği ulaştıran insan hakları misyoneri grubunun kaçırılması bardağı taşıran hareket olmuştur. Bunun ardından Rambo harekete geçmeye karar verir.Rambo karakterine hayat veren Sylvester Stallone 20 sene sonra yeniden seyircilerin karşısına çıkıyor. Bu heyecan ve gerilim dolu serinin dördüncü filminde Sylvester Stallone’ye Julie Benz, Matthew Marsden, Graham Mc Tavish ve Jake La Botz eşlik etmektedir.

Altın Yumruk (1978) İMDB: 7,6

Dövüş filmleri denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri kuşkusuz Jackie Chan olmaktadır. Birçok dövüş filmi bulunan Jackie Chan’in akılda kalan filmlerinden biri de Altın Yumruk’tur. 1978 yılında vizyona giren ve en eski dövüş filmlerinden biri olan Altın Yumruk’ta Jackie Chan Fei Hung rolüne hayat veriyor. Fei Hung dövüş ustası olan amcasının yanına dövüş sanatlarını öğrenmesi için gönderilir. Büyük umutla yola çıkan Fei Hung amcasını gördüğünde ise adeta yıkılır.

Fei Hung’u yıkan ise dövüş öğreneceği ve büyük usta denilen amcasının bir sarhoş olarak karşısına çıkmasıdır. Bundan dolayı umutsuz olan ve amcasının yanından kaçmanın yollarını arayan Fei Hung kurtulur. Ancak sonrasında birisi tarafından öldüresiye dövülür ve gururu kırılır. Macera ise buradan sonra başlayacaktır. Fei Hung dövüş sanatlarını öğrenmeye kesin karar vermiştir. Gururu kırılan Fei Hung intikam alabilecek midir?

İp Man 4: Final (2019) İMDB: 7,2

Uzak doğu dövüş sanatlarını dünyanın gündemine taşıyan filmlerden biri olan İp Man artık seyirciye veda ediyor. Serinin son filmi İp Man 4: Final adıyla çıktı. İp Man birçok öğrenci yetiştirmiş ve uzak doğu dövüş sanatlarını öğretmiştir. İp Man sadece dövüş sanatı öğretmekle kalmamış öğrencilerine kötülüklere karşı mücadele etmeyi de öğretmiştir. Serinin son filminde dövüş sanatlarını kötüye kullananlarla bir mücadeleye girişilir.

Uzak doğu dövüş sanatlarının ustalarından Bruce Lee ile İp Man’i karşı karşıya getiren serinin 4. Filminde bolca aksiyon bulunuyor. Büyük ustalar Bruce Lee ve İp Man yine karşı karşıya gelmiştir. Kazananını oldukça merak edilen bu mücadele heyecanı artırmaktadır. Peki dövüş sanatlarını kötülük için kullananlar durdurulabilecek midir? Yoksa iyilik mücadelesi verenler mi kaybedecektir. Filmin başrolünde yine Donnie Yen olacaktır. Bununla birlikte Scott Adkins, Vannees Wu ve Kwok Kwan Chan oynamaktadır.

Never Back Down / Asla Pes Etme (2008) İMDB: 6,6

Tüm dünyada ilgiyle takip edilen ve 4 filmden oluşan serinin ilk filmi Asla Pes Etme karışık savunma sanatlarını anlatmaktadır. Başroldeki Jake Orlando’ya yeni taşınmıştır. Çekingen olan ve henüz arkadaş edinemeyen Jake çevresindekiler tarafından dışlanmaktadır. Oysa kiJake Iowa’da iken futbol takımının parlak oyuncularından biriydi.

Orlando’daki yalnız çocuk hırçın arkadaşı Ryan ile kavga ederek dayak yemiştir. Şehre yabancı olan Jake bu olaydan sonra aşağılanmış ve iyice kabuğuna çekilmiştir. Jake’e yardım eden ise sınıf arkadaşı Max olmuştur. Dövüş sanatları eğitime alan Max bu olaydan sonra Jake’i de buna davet eder. Karışık savunma sanatlarına adım attığı günden oldukça parlak bir geleceği olacağı anlaşılan Jake bu süreçten sonra bambaşka biri olur. Jake’in şampiyonluğa giden yoldaki heyecanlı dövüş müsabakalarını izleyerek keyifle vakit geçirebilirsiniz. Asla Pes Etme’nin ilk filminde Sean Faris, Djimon Hounsou, Amber Heard ve Cam Gigandet rol almaktadır.

Warrior / Savaşçı (2011) İMDB: 8,2

5 milyon dolarlık büyük ödülü olan bir dövüş yarışması açılmıştır. Profesyonel bir dövüşçü karşısında kazanan Tommy bu yarışmadan haberdar olur. Üstelik bu maçın internete düşmesi ile oldukça popüler olan Tommy kendine güvenmektedir. Babası eski bir dövüşçü olan ve internet fenomeni Tommy bu yarışmaya katılmak ister. Babasına giderek yardım isteyen Tommy Sparta isimli dövüş yarışmasında yerini alacaktır.

Aksiyon dolu filmin heyecanı da bu andan sonra başlamaktadır. Yarışmaya katılmak için zorlu bir süreçten geçen Tommy’in zorlu mücadelelerde ortaya koyduğu nefes kesen dövüş sahnelerinin yer aldığı film oldukça keyifli geçmektedir. İMDB puanı da oldukça iyi olan filmde Tom Hardy, Joel Edgartan, Jennefer Morrison ve Frank Grillo yer alıyor.

The Fight Club / Dövüş Kulübü (1999) İMDB: 8,8

Dövüş konusu geçtiğinde ilk akla gelen dövüş filmleri arasında kuşkusuz Dövüş Kulübü yerini almaktadır. 1999 yapımı film halen daha en çok izlenen ve beğenilen dövüş filmleri arasında bulunmaktadır. Sıradan bir hayatı bulunan ve memur olan Jack son zamanlarda uyku sorunu yaşamaktadır. Bundan kurtulmak için psikolojik tedavi alır. Terapi sırasında Marla adında yeni bir kız arkadaş edinir ve olaylar gelişir.

Marla’dan sonra da Tyler Durden ile tanışan Jack’in hayatı artık değişir. O tek düze ve renksiz hayatın yerini yeni arkadaşlarla birlikte oldukça aksiyon dolu bir hayat alır. Tyler Durden’in kurduğu Dövüş Kulübü’ne dahil olan Jack oldukça başarılı olacaktır. Dövüş Kulübü’nün kurallarından birincisi kulüp hakkında konuşulmamasıdır. Bu gizemli kulüp gittikçe popülerleşmektedir. Jack ve dövüş kulübündeki 50 arkadaşının macerasına göz atabilirsiniz. Dövüş Kulübü oyuncuları arasında Brad Pitt, Edward Norton, Helena Carter ve JaredLeto bulunmaktadır.

Altın Yumruk İstanbul’da (2001) İMDB: 5,9

Altın yumruk filmiş gerçekten en iyi dövüş filmleri kategorisinde olmalı. Dünyaca ünlü dövüş filmleri kahramanı Jackie Chan’in ülkemizde çekilen filmi Altın Yumruk İstanbul’da. Jackie Chan’in ve dünyanın en beğenilen Altın Yumruk filminden esinlenerek oluşturulan film büyük beğeni toplamıştır. Filme Buck karakteri ile başrolde yine Jackie Chan bulunmaktadır. Buck sıkıcı hayatına son vermek için insanları takip eder. Bir gün peşine düştüğü iki adamın kuyumcu soygununa hazırlanması ise hayatını değiştirir.

Bu olayın ardından bir planla soyguncuları yakalamak isteyen Buck kendini maceranın içinde bulur. Bu olay esnasında kahramanlaşan Buck’ı farklı bir olay beklemektedir. Çok zengin bir ailenin çocuğu olduğu ortaya çıkınca Buck gerçek babasını aramaya başlar. Ölmek üzere olan babası ona bol aksiyonlu ve gelirli bir miras bırakmıştır. Bu gizemli olay için İstanbul’a gelen Buck burada Türk mafyası ile bir mücadeleye girişir.

Ağır Siklet (2012) İMDB: 6,4

Farklı bir konseptle karşımıza çıkan Ağır Siklet dövüş filmleri arasında dikkat çekmektedir. Filmde bir öğretmenin dövüş oyunlarına katılması anlatılmaktadır. Olaylar maddi zorluk yaşayan bir okulun kaynak bulunamazsa müzik dersinden vazgeçileceği fikriyle başlar. Biyoloji öğretmeni Voss bunun üzerine yapacak bir şeyler olduğunu düşünür ve dövüş müsabakalarına katılmaya karar verir.
Voss öğrencilerin müzik dersinden mahrum kalmaması ve meslektaşının işini kaybetmemesi için dövüş eğitimi almaya başlar. Scott Voss’un dövüş maceraları nasıl geçecektir. Hedeflediği paraya ulaşarak okulun maddi sorunlarına çare bulabilecek midir? Ağır Siklet oyuncuları ise Kevin James, Salma Hayek, Henry Winkler, Greg Germann ve Frenk Coraci olarak karşımıza çıkıyor.

Son Şans (2015) İMDB: 7,4

Başarılı bir boksör olan ve zirveye adım adım yürüyen Billy Hope karısının beklenmedik ölümü ile adeta sarsılır. Başarılı boksörün hayatı hiç beklenmedik bir şekilde gelen ölümle yıkılmıştır. Bununla birlikte Billy kendini boşlukta bulur ve alkol almaya, uyuşturucuya başlar. Karısının ölümüyle şok yaşayan Billy ikinci şoku da yaşadıkları nedeniyle kızının ve evinin elinden alınmasının gündeme gelmesi olacaktır.

Kızını kaybetmek istemeyen Billy yeniden hayatını yola koymak için eski bir boksör olan Tick’den yardım ister. Tick ona iyi bir boksör olması için eğitmenin yanında psikolojik sorunları için de yardım etmeye kararlıdır. Billy’nin kızını kaybetmemek ve boksun zirvesinde olmak için vereceği mücadele de böylece başlar. Son Şans filminde Rachel Mc Adams, 50 Cent, Naomi Haris ve Forest Whitaker rol almaktadır.

Aksiyonlu Dövüş Filmleri

Aksiyon, macera ve gerilim içeren dövüş filmleri oldukça ilgi çekmektedir. 1970’li yıllardan günümüze dünyada en çok rağbet gören dövüş filmlerini içeren önerilerimizde birçok ödüllü film de bulunmaktadır. Sokak dövüşünden boksa, savunma sanatlarından uzak doğu dövüşlerine birçok farklı dövüş filmini izlemek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tüm içerikler Bidizikonusu.com‘a aitdir.

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

  1. yns-ylmz dedi ki:

    Dövüş filmleri fazla izleyemiyorum. Ama meraklıları az değilki bu kadar dizi çıkartıyorlar. Şiddetten ziyade biyografi filmleri gibi olanlarda oluyor.