En iyi Soygun Konulu Filmler Listesi

10.04.2020
378
En iyi Soygun Konulu Filmler Listesi

En İyi Soygun konulu Filmler Listesi

Film izlemek günümüzde popülerleşen ve gittikçe izleyici farkında lığı artan bir alan haline gelmiştir. Eleştirmenlerin gözlemleri ve izleyicilerin değerlendirmelerine göre izlenme potansiyelleri değişkenlik gösterebilir. Hitap ettiği kitle ve kitlenin beklentileri doğrultusunda en çok izlenenler veya puan alanlar kategorilerinde sıralamalarda yerlerini bulmaktadırlar. Soygun konulu filmler izleyici kitleleri ile sürükleyiciliği esas alınarak sinema sektöründe önemli bir yer edinmiştir. Her kategorinin kendine göre kriter ve esasları vardır. En iyi Soygun filmleri genellikle suç ve plan üzerine kurgulanmıştır. Ayrıca ne tuhaftır ki internetteki izleyiciler, komedi ve Jackie Chan kategorilerinide tercih ediyorlar. İzleyici kitlesi üzerinde uyandırdığı merak önemlidir.

soygun filmleri

soygun filmleri

Olayların gelişme şekli ile heyecan paralel gitmelidir izlerken. Bazı filmler çok sıkıcı olmakla birlikte izleyicilerin sevdiği oyuncu kitlesi filmin içeriği hakkında bizlere olumlu ya da olumsuz mesajlar verebilir. Filmin oyuncuları ve eleştirmen yorumları daha vizyona girmeden film hakkında bizleri bilgilendirebilir. Yönetmenin de hayal gücü ve tasarımı filmler üzerinde oldukça etkilidir. Oyuncular ile yönetmenin birleşimi filmleri izlemeden merak etmemizi ve ilgimizi uyandırabilir. Sizler için soygun konulu filmler olarak kategorize ettiklerimizi inceleyeceğiz.

Killing Zoe ( 1993 ) Imdb: 6.5

killing zoe filmi

killing zoe filmi

Roger Avary filmin yönetmenidir. 1993 yılında film ilk kez vizyona girmiştir. Film mükemmel tasarlanmış bir hızsızlık ile aşk ilişkisini bir araya getiren bir tema üzerinde ilerlemektedir. Çocukluktan arkadaşlıkları olan Zed ve Eric in yıllar sonra bir araya gelerek bir soygun planlamaları ile olaylar oluşmaktadır. Bir bankaya soymaya karar verirler. Bütün planlar mükemmel bir şekilde işler. Aksilik olarak ortaya çıkan sorunlardan birisi soyulan bankanın memurlarından birisi de Zoe dir. Bu tüm planları ve koşulları değiştirecek nitelikte bir durumdur. Olayları yeniden ele almak ve tasarlamak bu sırada aşk denkleminde korumak filmin merak ve heyecanla devam etmesini sağlıyor.
Zed : Eric Stolz , Eric: Jean Hugues Anglade, Zoe: Julie Delpy

Kaos ( Chaos ) (2005) Imdb: 6.5

kaos filmi

kaos filmi

Tony Giglio yönetmenidir. Oldukça başarılı ve tanınan bir yönetmen olarak bilinmektedir. Başrollerinde bilinen ve önemli oyuncular vardır. Bunlar; Jason Statham, Ryan Philippe, Wesley Snipes. Filmin konusu genel olarak dünyanın genelinde ses getirecek kaos çıkartma peşinde olan bir grup hırsız üzerinden ilerlemektedir. Bu hırsızlar banka soymasına rağmen bankadan hiç para almamışlardır. Polisi ve diğer tüm kamuoyunu şaşırtan bir durum haline gelmektedir bu olay. Bu iş için birlikte çalışan iki polis memuru araştırır ve peşine düşer olayın. Olaylar gizemli ve merak içerisinde ilerlerken polisler banka sistemine bulaştırılmış virüs tespit ederler. Kaos çıkarmanın bir parçası haline gelen virüs oldukça gizemlidir.

Kusursuz Soygun ( Fool Proof ) ( 2003 ) Imdb: 6.5

kusursuz soygun filmi

kusursuz soygun filmi

Filmin yönetmeni William Philips olarak karşımıza çıkmaktadır. Üç yakın arkadaştan meydana gelen kurgu vardır. Bu arkadaşlar hırsızlık, plan yapma ve suç konusunda oldukça gelişmiş ve tecrübelilerdir. Sürekli yeni planlar tasarlamaktadırlar. Kevin ( Ray Reynolds ) , Sam ( Kristin Booth ), Rob ( Joris Jarksy) . Bu üç isim başrollerde karşımıza çıkan arkadaşlardır. Ünlü bir isim olan Leo ( David Suched ) ise bu üç arkadaşa büyük bir para teklif eden Gangster dir. 20 milyon dolarlık soygun için teklifte bulunur. Film oldukça ilgi çekici ve zeka üzerine tasarlanmıştır. Bu arkadaşların soygunu ve parayı kabul edip etmemeleri merak konusudur.

Fokus ( Focus ) ( 2015 ) Imdb : 6.6

fokus filmi

fokus filmi

Başrollerinde oldukça tanınan ve sinemaseverlerin beğenisini kazanmış olan, Will Smith ve Margot Robbienin olduğu fokus film oldukça sıra dışıdır. Son zamanların en ilgi çeken ve şaşırtan soygun filmleri arasında yer almaktadır. Filmin konusu profosyonel bir hırsız olan Nicky ( Will Smith) ve onun kadar profesyonel olmayan bir hırsızın birlikte hareket etmesidir. Güzel ve çekici hırsız olan Jess Barrett Nicky kadar iyi değildir bu işte. Birbirlerini tamamlayan bu hırsızların aralarındaki ilişki zamanla aşka dönüşüyor ve birlikte soygun yapıyorlar. Nicky bildiği her şeyi güzel Jess ‘ e öğretiyor. Zamanla Nicky duygularına hakim olamadığını ve yeni düştüğünü fark ediyor. Uzaklaşmak istiyor. Yıllar sonra bu aşk yeni bir dolandırıcılık – suç ekseninde kendinisini ortaya çıkartacak.

Komplo – The Score ( 2001 ) Imdb: 6,8

the score filmi

the score filmi

Filmin oyuncuları oldukça popüler ve izleyicilerin takdirini kazanmış olan Robet De Niro, Edward Norton ve Marlon Brando gibi usta yıldızlar tarafından başrol de geçiyor. Filmin yönetmeni Frank Oz’ dur. Filmin konusu hırsızlığı artık bırakmak isteyen Nİck ‘in son işinde hiç tanımadığı ortağı ile olan hırsızlığı yapabilmeleri üzerinedir. Birlikte çalıştıkları soygunu anlatmaktadır içerik olarak. Nick ( Robert de niro ) artık hırsızlığı bıkarak jazz bar işletmek istemektedir. Oldukça profosyonel ve başarılı bir hırsız olmasına rağmen yeni bir hayat arzu ediyor. Tam bu sırada eski dostundan gelen bir teklif ile soygun işini son olarak görüyor. Kaçak yollarla ülkeye gümrükten sokulmaya çalışılan bir asa ‘nın çalınması üzerine plan işliyor. Film oldukça hızlı ve heyecanlı hareket ediyor çünkü iş
yapanlar birbirlerini tanımıyor.

İtalyan İşi ( The Italıan Job )

italyan işi filmi

italyan işi filmi

Filmin başrolünde Mark Wahlberg rol oynuyor. Sevilen ve ilgi gören oyuncu kadrosu ise, Charlize Theron, Edward Northon ve Jason Statham gibi isimlerle mükemmel ve sıra dışı film haline geliyor. Eşi benzeri olmayan bir plan içerisinde kurgulanan bir soygunu ele alan film. Seyirciler için sıra dışı bir soygun ile baş başa kalmalarını sağlayan heyecan yaratıyor. Burada bir grup hırsızın hikayesi anlatılmaktadır. Efsanevi bir film olarak gündeme oturmaktadır. Los Angeles için en büyük hırsızlık planı amaçlanmaktadır. Ancak mükemmel ve kusursuz olan bu plan acaba soygunu başarıya uğratabilecek midir? Akıcı bir şekilde merakla göreceğiz.

Üç Kral ( Three Kings )( 1999 ) Imdm: 7.1

üç kral filmi

üç kral filmi

Meşhur ve sevilen sinema oyuncularından olan, George Clooney, Mark Wahlberg ve Ice Cube ‘ nin rol aldığı film oldukça iz bırakıcı nitelikte efsane olmuştur. Konu Körfez savaşında görevli olan bu üç asker arkadaşın birlikte yapacakları bir plan üzerinden ilerliyor. Buldukları harita ile saklanıldığı düşünülen değerli eşyaları çalmaları üzerine akış gösteriyor. Güzel bir macera filminin yanı sıra savaş ortamı ile bazı gerçeklerin meydana gelmesini gösteriyor. Filmin konusu genel olarak savaş, macera ve suç şeklinde ilerliyor. Savaşı ve ortamının yaşanabilecek muhtemel gerçeklerini bizlere sunarken ilgimizi çekerek akıllarda kalan bir film oluyor.

Banka İşi ( The Bank Job ) ( 2008) Imdb : 7.2

banka işi filmi

Bu filmi efsane yapan ve maceralarını yaşatan en önemli şey gerçek bir soygun hikayesinden esinlenilmesidir. Bir grup hırsız banka üzerine planlar yapmaktadır. Oysa garip olan bir şey vardır. Bankada ki paraları çalmak yerine değerli evraklar ve belgelerin çalınması filmi oldukça ilgi çekici hale getirmektedir. Filmin başrolündeki oyuncu hepimizin yakından tanıdığı Jason Statham dır. Film 1971 yılında gerçekleşmiş olan bir soygun hikâyesinden oldukça üzerinde iyi çalışılmış bir şekilde hazırlanmıştır. Soygunun meydana geldiği yıllarda bile 3 gün manşetlerden düşmemiş ve kamuoyunda iz bırakmış bir olaydır. Filmin ne kadar macera ve heyecan dolu olabileceğini siz düşünün artık. Yönetmen Roger Danalt Donaldson dur.

Hızlı Ve Öfkeli 5 : Rio Soygunu (2011) Imdb: 7.3

hızlı ve öfkeli 5 filmi

Fast Furıous 5 olarakta bilinen filmin serileri oldukça kitlelerin ilgisi ve beğenisini kazanmıştır. Başrollerde Vin Diesel ve Paul Walker oynamaktadır. Karekterlerin hayatlarını artık garantiye almak ve bundan sonrası için rahat olabilmek için tasarlanmış bir soygun ele alınmaktadır. Sinema tarihinin en çok izlenen ve ilgi gören serilerinden olan bu film ile gerçek bir aksiyon ve soygun keyfi sizlerle. Suçlarından dolayı Amerikadan kaçan Dom ve Brian üzerinde gerçekleşen olaylar, Brezilyada çok büyük bir soygun yaparak hayatlarının bundan sonrasını garanti altına almak istemeleri ile hareket ediyor. Parasını çalmak istedikleri kişi Brezilya ‘ nın en büyük mafyalarından birisidir. Soygunun planları açısından bu muhteşem ikili kusursuz hareket edebilecek bir ekip kurmaktadır.

Üç Kağıtçılar – MatchStick Men (2003) Imdb: 7.3

üç kağıtçılar filmi

Başrolünde Nicolas Cage rol oynamaktadır. Filmin konusu dolandırıcılıkta usta ve profosyonel olan bir adam ile yardımcısının yaptığı işi anlatmaktadır. Olayların içerisinde başroldeki adamın küçük kızının birden ortaya çıkması ile çok garip bir hal alacaktır gidişat. Filme heyecan veren kısım ise burada başlıyor. Planları ve koşulları yeniden gözden geçirmek ile birlikte küçük kızda artık dahil olmuştur filme. Yardımcısı Frank ile dolandırıcılık ağı kuran Roy 14 yaşındaki kızının birden ortaya çıkması ile şok yaşayacaktır. Kızı ile ilgilenmek zorunda kalan Roy işlerinde sorunlar yaşamaya başlayacaktır. Yönemen Ridley Scot ‘dur. Fazla aksiyon ve heyecandan öte dramatik bir soygun ve suç filmi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sihirbazlar Çetesi – Now You See Mee ( 2013 ) Imdb: 7.3

sihirbazlar çetesi filmi

sihirbazlar çetesi filmi

2013 yılında vizyona girmesi ile oldukça sıra dışı ve ilgi çeken bir film olarak akıllarda kalmıştır. Filmi izlerken yaşadığınız heyecan ve merak sizleri sıra dışı olaylara tanıklık ederek kendinizi içerisinde hissedeceğiniz bir filmdir. Sihirbazlık numaraları ile soygun yapan ve insanları kandıran bir grup hırsızı ele alıyor. İzleyenlerin oldukça beğenisini kazanmış olan bir filmdir. Yönetmen Louis Letterier ‘ dir. Başrolüde Jesse Eisenberg rol almaktadır. Filmin konusu kimsenin birbirini tanımadığı bir ekibin bir araya getirilmesi ile her biri alanında uzman olan hırsızların yeteneklerini konuşturarak harika bir ekip oluşturmasını anlatmaktadır. İlgi çeken yanı hırsızlıklarının yanında şov ve gösterilerini de eksik etmemeleridir.

Hırsızlar Şehri ( The Town )( 2010) Imdb :7.5

hırsızlar şehri filmi

Yönetmen ve başrolü olarak hepimizin tanıdığı ünlü oyuncu olan Ben Affleck ‘ in etkin olduğu bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Film genel anlamda bir grup hırsızın bankayı soyması üzerine ele alınmaktadır. Soygun çetesinin lideri bir kadına aşık olur bu esnada. Olaylar ve planlar bu yüzden değişkenlik gösterecektir. Baştan sona bilinmezlerle ve süprizler ile doludur bu film. İçerik olarak; polisiye, dram ve gerilim üçlüsü olarak en iyi soygun filmleri arasında yerini almaktadır.

İçerdeki Adam – Insıde Man (2006) Imdb:7.6

içerdeki adam filmi

Ünlü ve tanılan yönetmen Spike Lee ‘nin muhteşem eseridir. Oyuncu kadrosu gene olarak; Denzel Washington, Clive Owen ve Jodie Foster gibi isimleri barındırmaktadır. 2000 li yıllara damgasını vurmuş en iyi soygun filmlerinden birisidir. Bu filmde hırsızlar para yerine daha değerli bir şey çalacaklardır. Film enteresan ve sürükleyicidir. İlk başlara banka soygunu gibi başlasa da film, ilerleyen zamanlarda daha değerli bir şeyi çalmaya çalıştıklarını fark etmişlerdir. Hikâyenin işleyişi biraz ağır ve yavaş olsa da merak ve heyecan akıcılık içerisinde devam edecektir.

Baby driver (2017) Imdb: 7.6

baby driver filmi

Genç oyuncu olan ve tanınan Ansel Elgort ‘ un başrollerini oynadığı bir filmdir. Film heyecan verici ve aksiyon dolu sahneleri ile akılda kalmıştır. Eğer sizde hızı ve macerayı seviyorsanız bu film tam size göredir. Heyecan ve doruk her zaman zirvede hareket edecektir. Filmin konusu genel anlamda hırsızlık için kaçış aracını kullanırken Baby’ nin başına gelenleri ele almaktadır. Genç bir adam hayatını devam ettirmek ve borçlarını ödemek için bir suç liderine çalışmaktadır. Banka soygunlarındaki kaçış için oldukça iyi şöförlük yapan genç ama yetenekli Baby oldukça iyi iş çıkarmaktadır. Suç lideri için bir iş yapmak zorunda kalan Baby bu sefer başına oldukça farklı bela ve problemleri çekmektedir.

Sürücü – Drive (2011) Imdb:7.8

sürücü soygun filmi

Filmin konusu genel anlamda soygun çeteleri için şoförlük yapan Drive ‘ ın güzel komşusu olan İrene için başını belaya sokması ile ilerlemektedir. Aksiyon dolu bu film soluksuz macera ve heyecanı da beraberinde getirmektedir. Geceleri çeteler için şoförlük yapan Drive komşusuna yardım etme teklifini kabul ederek hayatının en büyük hatasını yapacaktır. Bir anda kendisini Los Angeles ‘in en güçlü adamları ile karşı karşıya bulur. Drive’nin yapabileceği tek şey başına gelenler karşısında arabasına binmek ve onu sürmektir. Nicolas Winding Refn filmin yönetmeni olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gelmiş geçmiş en çok izlenen IMDB puanı en iyi olan en iyi soygun konulu filmler listeledik.En iyi soygun filmleri izlemek isterseniz listeden kısa konuları hakkında bilgi sahini olup ona göre tercihlerde bulunabilirsiniz.Bu sırada Netflix de ki soyun filmleri de kaideye değer olduğunu unutmayalım.Komedi soygun filmleri de içerisinde yer almakta. Filmleri yapım yılı ve imdb puanları resmi sitesinden kaynak niteliğinde alınmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.