Ah Korona!!! Gündem Konusu: En iyi Virüs Filmleri

11.04.2020
477
Ah Korona!!! Gündem Konusu: En iyi Virüs Filmleri

Şu Korona Günlerinde En iyi Virüs Filmleri

Covid 19 Korona salgını sonrasında doğal olarak virüsle ilgili filmler önemli bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor. Bulaşıcı hastalık, salgın hastalıklar ile virüs konulu filmler son zamanların favori filmleri arasında yer alıyor.Sizler için en iyi virüs filmleri listeledik. Bu noktada oluşturduğumuz film listesinin virüsle, bulaşıcı hastalıklarla ve salgın hastalıklarla ilgili film seyretmeyi isteyenlerin işlerini kolaylaştıracağını düşündük. İşte sizler için oluşturduğumuz en iyi virüs, bulaşıcı hastalık ve salgın hastalık film listesi!

Carriers (Veba) 2009 Abd Yapımı IMDB: 6,0

2009 yılında çekilen Veba dram ve korku kategorisinde yer almaktadır. Yönetmen koltuğunda Alex Pastor ve David Pastor oturmaktadır. Oyuncu kadrosunda ise Chris Pine, Lou Taylor Pucci ve Piper Perabo’dur. Filmin konusu ise;

carriers veba filmi

carriers veba filmi

Veba her yere yayılmıştır. Korunmanın yolu ile daha önce hiç kimsenin ulaşamadığı Meksika Körfezi’ne ulaşmaktan geçmektedir. Danny ise buraya gitmek için son derece kararlıdır. Kız kardeşi Brian, sevgilisi Bobby ve arkadaşı Kate ile birlikte gitmeye karar verirler ve yolculuk başlar. Her ne pahasına olursa olsun Bobby aklına koyduklarını yapacaktır. Ancak her şey planlandığı şekilde gitmeyecektir. Çünkü bu yolculuk aynı zamanda virüs ile gerçekler ve vicdanları ile bir yüzleşme olacaktır. Hedeflerini gerçekleştirmeyi başarabilecek midir? Neler kaybedip neler kazanacaklar?

Salgın(The Crazies) 2010 ABD Yapımı IMDB: 6,5

Korku ve gerilim kategorisinde yer alan Salgın’ın yönetmen koltuğunda Breck Eisner oturmaktadır. Tiothy Olyphant, Danielle Panabaker ve Radha Mitchell’de oyuncu kadrosunda yer almaktadır. 2010 yılında çekilen film 1 saat 41 dakikadır. Filmin konusu ise şöyledir:

The Crazies salgın filmi

The Crazies salgın filmi

Sessiz ve huzuru bir kasabada her şey yolunda gitmektedir. Ancak şehir sularına karışan bir madde kasaba sakinlerini delirtmeye başlamıştır. Bir virüs ya da zehir olduğu düşünülen madde insanları delirterek bir katile dönüştürmektedir. Bu durum fark edildikten sonra kasaba karantina alınır. Ama karantina bölgesinde sağlıklı kişilerde vardır. Herkes salgına bir çözüm bulmak için çalışmaktadır. Asıl savaş katile dönüşenler ile sağlıklı kişilerin arasında geçmektedir. Savaşın sonucu ne olacak? Salgının tedavisi bulunabilecek midir? Kasaba halkı kurtulabilecek mi?

Ölümcül Deney (Resident Evil)  Abd Yapımı 2002 IMDB: 6,7

2002 yılında çekilen Ölümcül Deney gerilim, fantastik ve bilimkurgu kategorilerine girmektedir. Yönetmen koltuğunda Paul W.S. Anderson otururken oyuncu kadrosunda Milla Jovovich, Michelle Rodrigez ve Eric Mabius yer almaktadır. Filmin konusu ise;

resident devil filmi

resident devil filmi

Umbrella Corporation, Raccoon’da bulunan bir şirkettir. Hive adı verilen genetik araştırmalar yapan bir merkezde bu şirket tarafından yönetilmektedir. Çok çeşitli konular üzerine araştırmalar yapmaktadırlar. Bunlardan biri ise T-virüs adı verilen bir virüs çeşididir. Şirkete giren bir hırsız her şeyi değiştirecektir. Virüsü bulup ele geçirmiştir ve binanın her yerine virüs yayılmıştır. Ardından herkes zombiye dönüşmeye başlar. En kötüsü ise bir yapay zeka olan Red Quinn’de virüsten etkilenmiştir. Çünkü bütün çalışanlar Red Quinn tarafından yönetilmektedir. Bölgeye gelen ekipler karşılaştıkları sorunları nasıl çözeceklerdir? Yapay zeka durdurulabilecek midir?

World War Z(Dünya Savaşı Z) Abd Yapımı 2003 IMDB: 7,0

2013 yapımı bir film olan World War Z hem aksiyon hem de bilimkurgu kategorilerinde yer almaktadır. Filmin yönetmeni Marc Foster’dır. Başrolde Brad Pitt oyunculuğu ile göz doldurmaktadır. Mireille Enos ve Elyes Gabel’ de oyuncu kadrosunda yer almaktadır. Filmin konusu ise şöyledir:

dünya z savaşı filmi

dünya z savaşı filmi

Brad Pitt’in hayat verdiği Gerry Lane karısı ve iki kızı ile mutlu bir hayat sürdürmektedir. Bir gün hep birlikte dışarı çıkarlar ve kendilerini sıkışmış bir trafiğin içinde bulurlar. Gerry bu durumdan şüphelenir. Çünkü tehlikenin yaklaşmaktadır. Gerry, Birleşmiş Milletler’de çalışmaktadır. Virüse yakalananlar bir zombiye dönüşmektedir. Önce ailesini güvenli bir bölgeye götürdükten sonra dünyayı kurtarabilmek için büyük bir mücadele verecek. Hem zaman hem de virüse karşı yarışırken dünyayı kurtarmayı başarabilecek mi?

28 Hafta Sonra(28 Weeks Later) Abd Yapımı 2007 IMDB: 7,0

Bilimkurgu ve gerilim kategorilerinde yer alan 28 Hafta Sonra 2007 yılında çekilmiştir. Film 1 saat 31 dakikadır. Yönetmen koltuğunda Juan Carlos Fresnandilo oturmaktadır. Oyuncular ise Robert Carlyle, Harold Perrineau ve Rose Byrne’dir. Filmin konusu ise;

28 gün sonra filmi

28 gün sonra filmi

Britanya’ da Rage adı verilen bir virüs çok hızlı bir şekilde yayılmıştır. Daha sonra her şey kontrol altına alınmıştır. Pek çok kişi boşalttıkları evlerine dönmeye başlamışlardır. Ayrıca Amerikan ordusu da düzenin yeniden sağlamak için yardım etmektedir. Ancak Rage virüsü çok sinsidir. Tam her şey bitti derken bir anda tepe taklak olacaktır. Bir gencin içinde virüs hala yaşamakta ve ortaya çıkmak için en doğru anı beklemektedir. Eğer virüs ortaya çıkarsa neler yaşanacak? Virüs için bir çözüm bulunabilecek mi?

Labirent Serisi (The Maze Runner) Abd Yapımı 2014 IMDB: 6,8

Labirent serisi 2014 yılında yayınlanan Ölümcül Kaçış ile başlayıp Ateş Deneyleri ve Son İsyan ile devam etmektedir. Wes Ball’ın yönetmen koltuğunda oturduğu film aksiyon ve bilimkurgu kategorilerinde yer almaktadır. Oyuncu kadrosunda ise Dylan O’Brien, Will Poulter ve Aml Ameen bulunmaktadır. Filmin konusu ise;

labirent filmi

labirent filmi

Thomas uyandığında bir asansör içindedir ve çok hızlı bir şekilde düşmektedir. Ne kadar zamandır uyuduğu hakkında bir fikri yoktur. Bir anda kapı açılır ve kendini bir labirentin içinde bulur. Çok sayıda kişi bu tehlikeler ile dolu alanda yaşamaktadır. Beklenmedik bir şekilde kısa bir süre sora Teresa gelir. Hiçbir şey iyiye gitmiyordur. Piramitten ölümcül kaçış başlar. Neden o alanda sadece onlar vardır? Dünya bir virüsün etkisindedir ve herkesi zombiye dönüştürmektedir. Sadece Thomas ve diğerleri etkilenmemektedir. Çünkü vücutları bu virüse karşı bağışıklık kazanmıştır. Tedavinin bulunabilmesi için onlara ihtiyaç vardır. Virüsün tedavisi bulunabilecek mi? Thomas ve arkadaşları nasıl kurtulacak?

Ben Efsaneyim ( I Am Legend) Abd yapımı 2007 IMDB: 7,2

2008 yılında yayınlanan Ben Efsaneyim bilimkurgu kategorisindedir. Yönetmen koltuğunda Francis Lawrence oturmaktadır. Oyuncu kadrosunda Will Smith, Charlie Tahan ve Alice Baga yer almaktadır. Filmin konusu ise şöyledir:

ben efsaneyim filmi

ben efsaneyim filmi

Robert Neville bir bilim adamıdır. Ancak çok korkunç bir virüs dünyaya yayılmıştır ve yayılmasına engel olamamıştır. New York’ta hayatta kalan kişilerden de biridir. Aslında durum şöyledir. Virüs hakkında çok çalışma yapmış, yaşananların önüne geçmeyi başaramamıştır. Ama Robert’ın vücudu virüse karşı bağışıklık kazandığı için ulaşabildiği herkese gidecektir. Gerçekten de tek hayatta kalmayı başaran o değildir. Amacı kanından yararlanarak virüsün etkilerini ortadan kaldırmaktır. Zamana karşı adeta savaş verirken dünyayı ve insanlığı kurtarabilecek midir?

12 Maymun (Twelve Monkeys) Abd Yapımı 1995 IMDB: 8,0

1995 yılında çekilen ve Bruce Wills’in oyunculuğu ile devleşen 12 Maymun 2 saat 10 dakikalık bir filmdir. Terry Gilliam’ın yönetmen koltuğunda oturmaktadır. Oyuncu kadrosunda Madeleine Stowe ve Christopher Plummer yer almaktadır. Filmin konusu ise;

12 maymun filmi

12 maymun filmi

Dünya’da çok tehlikeli bir virüs yayılmıştır. Beş milyara yakın kişinin hayatına kaybetmesine neden olan virüs insanlığı adeta yok etmektedir. Hayatta kalmayı başaranlar ise yerin altında sığınaklarda yaşamaktadırlar. Aynı anda da virüse karşı bir tedavi yöntemi de bulunmaya çalışılmaktadır. Bir gönüllüye ihtiyaç vardır. James Cole’da gönüllü olmayı kabul eder. Ancak kendini bir anda yedi yıl önceye gitmiş ve bir akıl hastanesindedir. James’e ne olmuştur? Geleceğe dönebilecek midir? Virüse karşı bir çözüm bulunabilecek midir?

Körlük (Blindness) Abd Yapımı 2008 IMDB: 6,6

José Saramago’ nun aynı isimli kitabından uyarlanan film 2008 yılında yayınlanmıştır. Dram ve bilimkurgu kategorilerinde yer alan filmin süresi yaklaşık iki saattir. Fernando Meirelles’in yönetmen koltuğundadır. Oyuncular ise Juliaanne Moore, Alice Braga ve Mark Ruffallo’dur. Filmin konusu ise şöyledir:

Blindness körlük filmi

Blindness körlük filmi

Nerede olduğu bilinmeyen bir şehirde salgın bir hastalık ortaya çıkar. Virüsün etkisi ise diğer virüslere benzememektedir. Virüs, beyaz körlük denen bir hastalığa neden olmaktadır. Ve virüsten tek etkilemeyen kişi ise doktorun karısıdır. Bütün gücü ile ailesini koruyabilmek için savaş vermektedir. Ancak her geçen gün daha da kötüye gitmektedir. Hastalığın tedavisi bulunabilecek mi? Doktorun karısı ailesini kurtulabilecek mi?

Andromeda Esrarı(The Andromeda Strain) Abd Yapımı 1971 IMDB: 7,2

Yönetmen koltuğunda Mikael Salomon’un oturduğu Andromeda Esrarı 1971 yapımı bir filmdir. Oyuncu kadrosunda Arthur Hill, James Olson ve David Wayne yer almaktadır. Michail Crichton’un aynı isimli romanından beyazperdeye uyarlanmıştır. Filmin konusu ise;

Andromeda Esrarı

Andromeda Esrarı

Uzaya araştırma amaçlı gönderilen bir uydu Arizona yakınlarına düşmüştür. Sadece düşmemiş aynı zamanda bir virüsü de dünyaya getirmiştir. Uydunun düşüp parçalanması ile virüs tüm bölgeye yayılır. Kasabada yaşayanlar çok kısa bir süre içerisinde hayatlarını kaybederler. Bölgeye gelen doktor ve araştırmacılar virüsü yok edebilmek için çalışmalara başlar. Başarılı olabilecekler mi yoksa daha fazla mı kişi ölecek?

En İyi Virüs Filmleri Listesi

Sizler için elimizden geldikçe izlediğimiz ve ciddi anlamda beğendimiz en iyi virüs filmleri listeledik.Konuda geçen tüm resim, imdb puanı TMDB sitesinden alınmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

  1. Yns-ylmz dedi ki:

    Korona virüsü sayesinde salgın filmleri tercih edilebilir. Film izlerken oanki ruh hali etkiliyor insanı.