Tek Başına izleme! En Korkunç Cinli Filmler

08.04.2020
900
Tek Başına izleme! En Korkunç Cinli Filmler

Türkler olarak en iyisini yaptık!!! Korkuyu derinlerden hissedeceğiniz Türk yapımı cinli korku filmleri listesini derledik. 2019, youtube kanalında olanlar var.

En İyi Yerli Cin Filmleri Listesi

Dünya genelinde en çok izlenen film türleri arasında korku filmleri bulunmaktadır. Her ülkenin izleyici kitlesi tarafından ilgiyle izlenen korku filmleri bulunmaktadır. Dünya’nın farklı ülkelerinde izlenen yapımlar olduğu gibi her ülkenin kendine özel korku filmi yapıları da vardır. Türk sineması, cinli filmler konusunda başarılı yapımlar yapan sinemalar arasında yer almaktadır. Uzun yıllardır birçok farklı korku filmi yapılmıştır.

Türk sineması ve korku filmi söz konusu olduğunda akla ilk gelen temalar arasında cin filmleri yer almaktadır. Geçmişten beri farklı yönetmenler tarafından yapılan yerli cin filmleri bulunmaktadır. Korku ve gerilim dolu sahneleriyle izleyicileri ekranlara kilitleyen yerli korku filmleri, farkı konuları içermektedir. Ruhsal öğeler ile insanlar arasındaki iletişimi tema alan yerli cin filmleri arasında beğenilen filmler bulunmaktadır. En iyi 15 yerli cin filmi şu şekildedir;

Semum (2008) IMDB:5,0


Türk sinemasının en çok bilinen cin filmleri arasında yer alan Semum, oldukça korkunç bir filmdir. Kötü bir ruh olan Semum, bir kadını ele geçirecektir. Kadını ele geçirdikten sonra hem kadına hem de çevresine zarar veren kötü ruhu anlatan bir filmdir. Filmin oyuncu kadrosunu Burak Hakkı, Yıldırım Öcek ve Ayça İnci gibi isimler oluşturmaktadır.

Türklerin yaptığı korku filmler arasında başarılı bir yapım olan Semum filminin yönetmenliğini Hasan Karacadağ üstlenmiştir. Magi ve Dabbe gibi filmlerin de yönetmenliğini yapan Hasan Karacadağ, başarılı korku filmleriyle dikkat çekiyor.

Münafık (2015) IMDB:4,7


Türk yapımı cin filmleri, uzun yıllardır ilgiyle izlenmektedir. Korku ve gerilim dolu sahneleriyle Türk izleyicileri ekranlara kilitleyen ve yüksek izleyici kitlesine ulaşan filmler bulunuyor. Bu filmlerden biri de Münafık isimli yerli cin filmidir. Münafık filminde, hamile bir kadının başından geçen olaylar anlatılıyor. Kadının babaannesi, gençlik yıllarında Rusya’da bir laboratuvarda çalışmıştır. Ardından Türkiye’ye gelen ve bir köyde yaşayan babaannesinin yaşadığı köye giden kadının yaşadığı kötü olayları anlatan filmde korkunç sahneler bulunuyor.

Gerilim ve korku türünde filmleri sevenler için tercih edilebilecek bir yapımdır. Filmin başrol kadrosunu Levent Sülün, Hakan Salınmış ve Erdoğan Sıcak oluşturmaktadır.

Musallat (2007) IMDB:6,1


Türk sinemasının en önemli korku temalarından biri de kötü ruhların insanlara musallat olmasıdır. Bu temayı ve ismi ele alan filmlerden biri de Musallat isimli filmdir. Türk yapımı korku filmleri arasında dikkat çekici bir yapım olan Musallat filminde,

Burak Özçivit, Kurtuluş Şakirağaoğlu ve Biğkem Karavus gibi isimler rol alıyor. Siccin isimli korku filmi ile dikkatleri üzerine çeken ünlü korku filmi yönetmenli Alper Mestçi tarafından yapılan filmin ilgi çekici bir konusu bulunuyor. Suat ve Nurcan ismindeki iki kişi evlenme kararı almıştır. Ardından kötü ruhların saldırısına uğrayan ikilinin başından üzücü olaylar geçecektir. Musallat serisi, 2 filmden oluşmaktadır.

Magi (2016) IMDB:5,5


Modern Türk sinemasında korku filmi söz konusu olduğunda akla ilk gelen yönetmenlerden biri de Hasan Karacadağ olarak öne çıkmaktadır. Çektiği farklı korku filmleriyle dikkatleri üzerine çeken yönetmenin filmlerinden biri de Magi isimli filmdir. Hollywood oyuncularının da yer aldığı film, Türk sinemasının en iyi yerli cin filmleri arasında gösterilmektedir.

Hamile olan kız kardeşinin gizemli bir şekilde ölmesinden sonra araştırmalara başlayan bir gazetecinin yaşadıklarını konu alan film, korku ve gerilim dolu sahneleriyle ilgi görüyor. Gerilim filmlerini seven ve yerli cin filmleri arayışında olan kişilerin tercih edeceği filmler arasında bulunuyor. Filmin oyuncu kadrosunu Kenan Ece, Micheal Madsen, Stephen Baldwin ve Brianne Davis oluşturuyor.

Küçük Kıyamet (2006) IMDB:6,3


Türk yapımı korku ve cin filmleri arasında yer alan Küçük Kıyamet filimde ünlü isimler rol almıştır. Türk sinemasının bilinen yüzlerinin rol aldığı film, korku ve gerilim türünün önemli örnekleri arasında yer alıyor. Filmin senaristliği Doğu Yücel üstlenirken yönetmenlik koltuklarında Durul Taylan ve Yağmur Taylan oturuyor. 2006 yapımı olan filmin ilginç ve sürükleyici bir konusu bulunuyor. Filmin ana karakteri Bilge isimli bir genç kızdır.

Daha önceki yıllarda yaşanan bir depremde Annesi ölen Bilge, İstanbul ilinde yaşanan depremlerden psikolojik olarak etkilenmektedir. Ailesiyle birlikte güneye giden Bilge’nin başından geçen ilginç olaylar anlatılmaktadır. Binnur Kaya, Cansel Elçin, Başak Köklükaya ve İlker Aksum gibi isimler filmde rol almıştır.

Dönüşüm: HTR2B (2012) IMDB:5,5


Son yıllarda çekilmiş olan Türk yapımı korku filmleri arasında Dönüşüm isimli film bulunmaktadır. En ii yerli cin filmleri kategorisinde yer alan filmin yönetmenliğini Osman Evren Tolga üstlenmiştir. Korku dolu sahneleriyle ve gerilim temasıyla izleyicilerin ilgisini gören film, 2012 yılında beyaz perdede yayınlanmıştır. İlaç üretimi yapan büyük firmalar, önemli ilaçları dünyaya dağıtmadan önce deneme yapmak amacıyla insanları kullanmaktadır.

İnsanların kobay olarak kullanılmasından sonra yaşanan olayların anlatıldığı filmde insanlar kötü varlıklara dönüşecektir. Yerli cin filmleri arasında ilgi çekici olan Dönüşüm filminin oyuncuları içinde Veda Yurtsever, Teoman Kumbaracıbaşı, Serkan Altunorak ve Ahmet Somers bulunuyor.

Siccin (2014) IMDB:6,3


Yerli cin filmleri söz konusu olduğunda akla ilk gelen yapımlardan biri de Siccin isimli filmdir. Ünlü oyuncuların rol aldığı filmin yönetmenlik koltuğunda ünlü korku filmi yönetmeni olan Alper Mestçi bulunuyor. Musallat filmi ile başarı kazanan yönetmenin diğer bir filmi olan Siccin, korkunç sahneleri ile Türk izleyicilerin ilgisini kazanan bir filmdir. 2014 yılında vizyona giren film, sinemalarda yüksek izleyici kitlesine ulaşmıştır. Filmin ana karakteri Öznur isimli kızdır.

Öznur, sevdiği erkek olan Kudret’i elde etmek için Kudret’in karısı olan Nisaya büyü yaptırmıştır. Kötü bir cinin Nisa’yı ele geçirmesi ve ardından yaşanan olayları anlatan filmde korku ve gerilim dolu sahneler bulunuyor. Şeyda Terzioğlu, Koray Şahinbaş ve Pınar Çağlar Gençtürk filmin oyuncuları arasında yer alıyor.

Siccin 2 (2015) IMDB:6,6


Serinin ilk filminde kazanılan başarının ardından yeni bir korku filmi çeken Alper Mestçi, yerli cin filmleri sektörüne yön vermeye devam etmiştir. Başarılı yapımları ile dikkat çeken yönetmenin 2015 yılında vizyona giren filmi olan Siccin 2, ilk filmde olduğu gibi korku ve gerilim içeren sahneler ile dikkat çekiyor. Filmin karakterlerinden olan Adnan ve Hicran isimli iki genç, mutlu bir evlilik sürdürmektedir. İki yaşında olan çocuklarının trafik kazasında ölmesinden sonra hayatları değişen ikiliye kötü ruhlar musallat olacaktır.

Kendisine ne olduğunu öğrenmek için hocaya giden Hicran, kendisine büyü yapıldığını öğrenir. Büyüden kurtulmak için çeşitli şeyler yapması gereken Hicran’ın başından geçen korkunç olaylar anlatılıyor. Şeyda Terzioğlu, Ece Beyal, Reyhan İlhan ve Seda Oğuz gibi isimler filmin oyuncu kadrosunu oluşturuyor.

Dabbe: Cin Çarpması (2013) IMDB:6,8


Yerli cin filmleri ve yerli korku filmleri kategorilerinin önemli bir yönetmeni olan Hasan Karacadağ, Dabbe: Cin Çarpması filmi ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Gerilim ve korku türünün başarılı yerli örnekleri arasında yer alan film, 2013 yılında yayınlanmıştır. Filmin ana karakterlerinden olan Ebru, Faruk ve içine cin girdiği düşünülen Kübra’nın yaşadığı olaylar anlatılmaktadır.

Ebru ve Faruk ünlü cin çıkarma uzmanlarıdır. Kübra’nın başından geçen olayları öğrenen ikili, ona yardımcı olmak amacıyla yanına gitmiştir. Köy evine giden ikilinin başından korkunç olaylar geçecektir. Kübra’nın içindeki kötü ruhların ikiliye saldırmasından sonra dehşet dolu olaylar yaşanacaktır. Yerli cin filmleri arasında en başarılı yapımlardan biri olarak öne çıkan filmin oyuncuları içinde Irmak Örnek, Sultan Kılıç, Murat Özgen ve Elçin Atamgüç bulunuyor.

Dabbe 5: Zehr’i Cin (2014) IMDB:6,1


Türk sinemasının yerli korku filmleri kategorisinin en bilinen yapımlarından biri Dabbe serisidir. Dabbe serisinin tüm filmleri sinemalarda başarı sağlamıştır. Hasan Karacadağ tarafından çekilen filmlerden olan Dabbe 5, en iyi yerli cin filmleri arasına girmeyi başarmıştır. 2014 yılında vizyona giren film, Türkiye genelinde yüksek izleyici sayısına ulaşmıştır. Issız bir köyde yaşanan olaylar, gerilim ve korku dolu sahneler ile öne çıkıyor.

İnsanlar ve cinler arasındaki etkileşimi anlatan filmde korkunç sahneler dikkat çekiyor. Sultan Kılıç, Nil Çakıroğlu, Murat Seviş ve Emir Özbek filmin oyuncuları arasında yer alıyor.

Şeytanı- Racim (2013) IMDB:3,9


Türk sinemasının en çok izlenen yerli cin filmlerinden biri de Şeytan’ı Racim isimli filmdir. Filmin ana karakterlerinden olan Emrah ve Salih isimli iki genç, İstanbul ilinde üniversite okumaktadır. Salih isimli genç, büyü yapmaya heveslenir. Bu hevesin ardından işi abartan Salih, cinler ile iletişim kurmaya çalışacaktır. Bu olayların ardından dehşet dolu olaylar başlayacak ve kötü ruhlar ikiliye musallat olacaktır.

13 Eylül 2013 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini Arkın Aktaç üstlenmiştir. Filmin oyuncu kadrosunu Ertunç Uygun, Uğur Güneş ve Mehmet Çevik oluşturuyor.

Siccin 3: Cürmü Aşk (2016) IMDB:6,8


Yerli cin ve korku filmlerinin ünlü yönetmeni olan Alper Mestçi tarafından yapılan film serilerinden biri olan Siccin, başarıları yapımlarıyla ilgi çekmiştir. Büşra Apaydın, Cem Uslu ve Adnan Koç gibi isimlerin rol aldığı Siccin filmlerinden biri de Siccin 3: Cürmü Aşk isimli filmdir. Çocukluk arkadaşı olan Sedat ve Orhan’ın başından geçen olaylar anlatılmaktadır.

Orhan, çocukluk arkadaşı olan Sedat’ın kız kardeşi olan Kader ile evlenir. Filmin karakterlerinin yaşadığı bir trafik kazası, üç ismin hayatlarının değişmesine sebep olacaktır. Orhan, yaşanan kötü olaylardan kurtulmak için başvurmaması gereken bir çözüme başvuracaktır.

Üç Harfliler: Beddua (2018) IMDB:7,1


En iyi yerli cin filmlerinin yönetmenlerinden biri olan Alper Mestçi tarafından çekilen filmlerden olan Üç Harfliler: Beddua, korku filmi seven izleyicilerin ilgi gösterdiği filmler arasında yer alıyor. Şerife Ünsal, Beyza Nur Mete ve Esma Soysal gibi oyuncuların rol aldığı film, 15 Haziran 2018 tarihinde vizyona girmiştir. Vizyona girmesinden sonra yüksek izleyici kitlesine ulaşan film, hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden yüksek puan almıştır.

Lise yıllarından beri arkadaş olan 4 genç kız ve yaşadıkları olayların anlatılıyor. Film, kötü ruhların kendilerine musallat olmalarıyla dehşet dolu olaylar yaşayacak olan kızların başından geçenlerin beyaz perdeye aktarılmasından oluşuyor.

Siccin 5 (2018) IMDB:6,1


Siccin korku filmi serisinin son filmi olan Siccin 5, yine izleyicilerin ilgisini çekecek bir yapım olmayı başarmıştır. Nevşehir ilinde yaşayan bir kızın yaşadıklarının anlatıldığı filmde, dünya dışı varlıklar ile insanlar arasında geçecek olan korkunç olaylar öne çıkıyor.

12 yaşında küçük bir kız olan Hale’ye musallat olan kötü ruhların anlatıldığı filmde korku ve gerilim içeren sahneler dikkat çekiyor. Alper Mestçi tarafından çekilen filmin oyuncu kadrosunu Rüya Önal, Özgür Hacıer ve Merve Ateş oluşturuyor.

Büyü (2004) IMDB:2,9


Türk yapımı yerli cin filmleri arasında dikkat çeken yapımlardan biri de Büyü isimli filmdir. Anadolu’da bulunan ıssız bir köye giden grubun başından geçen olaylar anlatılıyor. Kazı yapmaya giden arkeologlar, yer altında bulunan kötü bir ruhu uyandıracaktır. Lanetli ruhların saldırısına uğrayacak grubun başından korku ve gerilim dolu olaylar geçecektir.

Bu kötülüklerden kurtulmak için savaşacak olan gruptan ölenler olacaktır. Filmin oyuncu kadrosunu; İpek Tuzcuoğlu, Ece Uslu, Serhat Tutumluer ve Dilek Serbest gibi ünlü isimler oluşturmaktadır.

Türh tarihine en iyi cinli filmler olarak yazdırmış, tüm film listesini sizler ile paylaştık. Paylaşımlarımızın devamı için yorumlarınızla bize ilham olabilirsiniz.Filmlerin puanlaması IMDB sitesinden alınmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

  1. Yunus Yılmaz dedi ki:

    Cin filmleri izlenimi çokça arttı. Gençler bayılıyor cinli filmlere afişler süper görünüyor. Bazılarını izledim diğerlerinide izlemek isterimde vakit bulamıyorum. Çok korkuç olabiliyor kimileri, etkilenecek olanların izlemesini tavsiye etmem