Ezel Konusu ve Oyuncuları

30.03.2020
379
Ezel Konusu ve Oyuncuları

ezel dizi konusu

Ezel dizisi 2009 yılında çıkmaya başlamıştır.34.bölüm ile 2.sezonuna başlayan dizi,71.bölüm ile final yapar. Çıktığı yıl büyük ses getirmiş bu dizi, günümüzde bile popülaritesini korumaktadır. Yıllar Ezel dizisini eskitememiş, değerine değer katmıştır. Konusu ile izleyicileri ekrana kilitlemiş, insanların zihinlerinde izler bırakmıştır. Dizi fragmanı bile, video platformlarında binlerce kez izlenmiştir.

Reytinglerde de üst sıralarda yer alan Ezel, Türk dizi tarihinin en başarılı dizilerindendir.Dizi de geçen bir söz, dillere pelesenk olmuş, uzun yıllar söylenmiş, paylaşılmış hatta ezberlenmiştir: Ömer iyi çocuktu. Ama fena bir kusuru vardı. İnsanlara fazla güveniyordu. Sırf seviyor diye, onları tanıdığını sanıyordu. Eğer geriye dönüp söyleyebilsem, söylerdim: Ömer derdim,
“Her ihanet sevgiyle başlar.”

Türk sinema tarihindeki en efsane dizileri sayın deseniz, listenin ilk sıralarına koyabileceğimiz bir dizidir Ezel. Dayının sözleriyle özümsediğimiz, raconlarıyla bildiğimiz bir dizi olan Ezel, 2009’ta yayın hayatına başlayıp daha sonra bittikten sonra bile günümüzde tekrar tekrar izlenen bir dizidir. Ezel konusu ve Ezel oyuncuları başlıklarından bahsedeceğimiz bu makalemizi okurken dikkat edin, ağır gelebilir!

Ezel Konusu

unutulmaz dizi ezel

Ezel konusu şu şekilde, bir mahallede yaşayan 3 arkadaş vardır. Kerpeten Ali, Cengiz ve Ömer. Mahalleye günün birinde Eyşan diye bir kız gelir ve Ömer’e aşık olur, Ömer de ona aşık olur ve birlikte güzel planlar yaparlar. Taa ki Ömer’e tezgah kurana kadar. Ali, Cengiz ve Eyşan Ömer’i oyuna getirirler. Kendi yaptıkları bir soygunu Ömer’in üstüne atarlar ve Ömer suçsuz ve bir o kadar da buruk bir şekilde hapsi boylar.

Ömer’in kafasında tek soru vardır. ”Neden ?”, kendi kendine ben bunu hak edecek ne yaptım demekten kafayı yiyecek hale gelmiştir. Ancak hapishanede öyle bir adamla tanışır ki, o adam ona adeta hayat dersi verir. Ramiz dayı, Ömer’i alır, ona çeşitli kitaplar verir, oyun oynamasını, hayatın adiliklerini, bu hayatta ne yapması gerektiğini ona öğretir. Adeta küçük çocuk yetiştiriyor gibi yetiştirir onu.

ezel izleyenler

Hapishanedeki bir gardiyan Ömer’e kafayı takmıştır ve bunun sonuçları Ömer için pek iyi olmamaktadır.  Ömer’in yüzünü çok kötü bir hale getiren bu gardiyandan Ömer çok çekmiştir. Daha sonra birgün hapishanede bir yangın çıkar ve Ömer’in yüzü yanar. Ramiz dayı ona yeni bir yüz ve yeni bir kişilik verir, Ezel ! Artık Ömer’in eski yüzünden eser yoktur, yüz nakli ile yeni bir yüze ve yeni bir kimliğe kavuşmuştur. Ancak Ömer artık ölmüştür, gerçekten ölmüştür çünkü herkes onu artık ölü bilmektedir.

Ömer hapishaneden çıkınca kendini her alanda geliştirir, zengin olmak için çabalar, kumar oynar, gelişir. 2009 senesi geldiğinde intikam vakti de gelmiştir. Arkadaşlarının soygundaki paralarla kurduğu Kıbrıs’taki otele gider ve sanki başka biriymiş gibi onların arasına karışır. Eyşan’ı da kendisine aşık eder. İşte Ezel konusu, böyle buruk bir adamın yeniden dirilişini anlatıyor. Daha sonra Ezel ileriki sezonlarda Ramiz dayının düşmanlarıyla da kafa tutuşuyor.

Ezel Dizisi Nereden İzlenir?

Bir TV kanalında yayınlanmaya başlayan dizi, final bölümünden sonra yayından kalkmıştır. Artık çeşitli internet sitelerinden izlenebilir. Dizi izle platformları tarafından bölümleri yüklenmiş, bir tıkla izleyebileceğiniz hale gelmiştir. Çeşitli Türk dizilerini izlemek için, Tr dizileri izle ya da dizi film izle amacıyla kurulmuş sitelere girebilir, dilediğiniz diziyi izleyebilirsiniz.

Ezel Oyuncuları

Ezel Bayraktar – Kenan İmirzalıoğlu

Ezel Oyuncuları - Ezel

Ezel Oyuncuları – Ezel

Ezel oyuncuları listemize diziye adını veren karakterimiz ile başlayalım, Ezel. Hapishaneyi boylayınca Ramiz dayının yardımına koşup ona yeni bir kimlik ve yüz verip Ezel’i ortaya çıkarttığı Ömer. Arkadaşlardan intikam almak için yanıp tutuşan, kendini her alanda geliştiren, kumarda karşısındakini öttüren Ezel.

Ramiz Karaeski – Tuncel Kurtiz – Ufuk Bayraktar

Ezel Oyuncuları - Ramiz Dayı

Ezel Oyuncuları – Ramiz Dayı

Ramiz Karaeski, bilinen adıyla dayı. Dizimizin racon keseri.İstanbula ilk adım attığında bu şehrin en tepesine çıkacağım deyip dediğini yapın. Yola çıktığı Kenan’ı birine aşık oldu diye silen, bu sebeple de Kenan’ın düşman olduğu dayı. Dizide de Ezel’e hapishanede adeta hayat dersi veren bir karakter. Dizide çok önemli bir yere sahip olan dayının şimdiki halini Tuncel Kurtiz, dizideki bazı yerlerdeki gençlik sahnelerini de Ufuk Bayraktar canlandırıyor.

Kerpeten Ali – Barış Falay

Ezel Oyuncuları - Kerpeten Ali

Ezel Oyuncuları – Kerpeten Ali

Mahallede kerpeten lakabı ile bilinen, gerçek adı da Ali Kırgız olan karakterimiz. Her ne kadar Ömer’i içeri gönderip ona ihanet etse de, bunun için gerçekten pişmanlık duyan bir karakterdir Kerpeten Ali.Fakir bir aileden gelmesi sebebiyle, Ömer’i içeri gönderecek o soygunu yapmaya mecburdur. Ali herkesin gönlünü kazanmış samimi biridir.

Cengiz Atay – Yiğit Özşener

Ezel Oyuncuları - Cengiz

Ezel Oyuncuları – Cengiz

Güç için her şeyi yapabilecek, kötü kelimesinin vücut bulmuş hali. O da Ömer’e ihanet edenler arasındadır. Dizide de gerçekten kurnaz bir karakterdir Cengiz ve Kıbrıs’ta kurulan otelin sahibidir.

Eyşan Tezcan – Cansu Dere

Ezel Oyuncuları - Eyşan

Ezel Oyuncuları – Eyşan

Ömer’in mahalle aşkıdır, birbirlerini sevmektedirler ancak Eyşan da ona ihanet eder ve türlü türlü yalanlarla, tezgahlar ile onu o hapishane deliğine tıkar. Ömer’i öldüren kişidir Eyşan ama Ömer ölünce yaptığından çok pişman olmuş, onunla o da ölmüştür adeta.

Ezel oyuncuları listemiz burada sona eriyor.

Ezel Konusu – Dizi Bilgileri

Tür: Aksiyon, Suç, Drama
Oyuncular:  Kenan ImirzaliogluCansu DereBade Iscil
Sezon Sayısı: 2 Sezon
Ortalama Bölüm Süresi: 1 saat 30 dakika
Yapım Yılı: 2009-2011
IMDb: 8.5

Ezel Fragmanı


.:: Ezel Konusu ve Ezel Oyuncuları konulu makalemizi beğendiyseniz yorum yapmayı ve sosyal medyada paylaşmayı unutmayın. Bir önceki makalemiz Limitless Konusu makalesine de bakmanızı öneririz. ::.

Diğer Dizi Konuları

13 Reasons Why Konusu

The Leftovers Konusu

Legion Dizi Konusu

Westworld Konusu

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.