2020 Mart Ayı 15 Film Tavsiyesi

08.04.2020
314
2020 Mart Ayı 15 Film Tavsiyesi

Mart Ayı Film Tavsiyesi

Yeni yılın gelmesiyle birlikte her ay yeni filmler vizyona girmeye başlamıştır. Ocak ve Şubat ayında vizyona giren filmler ilgiyle izlenirken Mart ayında izleyicilerin karşısına çıkacak filmler merakla beklenmektedir. Korku, gerilim, dram, macera, aksiyon, animasyon ve bilim kurgu türlerindeki film tavsiyeleri, 2020 Mart ayında izleyiciler ile buluşacaktır. Film severler için merakla beklenen Mart ayı filmlerinde dünyaca ünlü oyuncular rol almaktadır.

Türkiye’nin farklı illerinde bulunan sinemalarda vizyona girecek filmler arasında hem yerli hem de yabancı filmler bulunuyor. Mart ayı içerisinde yayınlanacak yerli filmler, sinemaseverler tarafından merakla bekleniyor. Birçok yerli oyuncunun izleyicilerin karşısına çıkacağı filmlerin konusu ve türü farklılık gösteriyor. Farklı türler ile yapılan yerli ve yabancı filmler için çeşitli araştırmalar yapılıyor. Mart ayındaki filmler için 15 film tavsiyesi şu şekildedir;

Müstakbel Damat

müstekbal damat film konusu

Geçmişten günümüzü Türk sinemasında komedi türünde birçok başarılı film çekilmiştir. Yeşilçam dönemlerinden bu yana çekilen komedi filmlerini birçok sinemasever izlemiştir. 2020 yılının Mart ayında yayınlanacak yerli komedi filmlerinden biri de Müstakbel Damat isimli filmdir. Ekranların sevilen ismi İlker Ayrık tarafından yönetilen film, başarılı ve ünlü oyuncularıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda oyuncu kadrosunda da bulunan İlker Ayrık ve rol arkadaşları, izleyicilere kahkaha dolu bir hikaye anlatıyor. Sevdiği kız olan Sema’yı istemek için yola çıkan Hasan’ın maceraları anlatan film, Kıbrıs’ta geçiyor. Kıbrıs’ın altını üstüne getirecek film kahramanları, izleyicileri kahkahaya boğacak gibi gözüküyor. Hande Soral ve Erdal Özyağcılar, filmin başrol oyuncuları arasında yer alıyor.

Hayal Adası – Fantasy Island

hayal adası film konusu

Korku filmleri, her zaman sinema sektörünün en çok izlenen filmleri arasında yer almayı başarmıştır. Korku, aksiyon ve gerilim türündeki filmleri sevenler için yapılan farklı filmler bulunmaktadır. Hem yerli hem de yabancı korku filmleri izleyiciler tarafından yüksek ilgi görmektedir. Mart ayında vizyona girecek yabancı korku filmlerinden biri de Hayal Adası isimli filmdir. Warner Bros tarafından TR dağıtımı yapılacak filmin sürükleyici bir konusu bulunuyor. Hayal Adası’na yolculuk yapan bir grup, tatil köyünün sahibinin gerçek yüzünü öğrendiğinde her şey için çok geç olacaktır. Yüksek izleyici kitlesine ulaşılacağını düşünen filmin yönetmenliğini Jeff Wadlow üstlenmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda Maggie Q, Micheal Pena, Lucy Hale ve Michael Rooker gibi isimler bulunuyor.

Sabit Kanca: Son Soru

sabit kanca son soru film konusu

İlk yayınlanan filminden beri sinemaseverlerin sevdiği karakterler arasında olan Sabit Kanca, son filmiyle izleyicilerin karşısına çıkıyor. Serininin üçüncü filmi olacak olan Sabit Kanca: Son Soru, 2020 yılının Mart ayında vizyona giriyor. Mart ayı film tavsiyeleri içerisinde bulunan filmin oyuncu kadrosunu İsmail Baki Tuncer, Fırat Sobutay, Zerrin Sümer, Metin Yıldız ve Barbaros Dikmen gibi isimler oluşturuyor. İsmail Baki Tuncer’in canlandırdığı Sabit Kanca karakteri yeni filmde önemli bir amaç uğrana son kez yarışmak zorundadır. Filmin yönetmenliğini Nuri Yıldız üstlenmiştir.

Sessiz Bir Yer 2 – (A Quiet Place)

sessiz bir yer 2 film konusu

İlk filmiyle izleyicilerin beğenisini kazanan Sessiz Bir Yer, devam filmiyle Mart ayında tekrardan izleyicilerin karşısına çıkıyor. İlk filmde yaşanan gerilim ve korku dolu olayların ardından izleyicileri yeni bir macera bekliyor. Seslere karşı saldırgan olan kötü varlıklara karşı savaşan ve kaçmayı başaran ailenin yaşadıklarını anlatan filmde aileyi yeni tehlikeler bekliyor. Dış dünyada yaşanacak dehşet dolu olaylar ile mücadele etmek zorunda kalan ailenin yaşadıklarının anlatıldığı yeni film, korku filmi severler tarafından merakla bekleniyor. Filmin yönetmenliğini John Krasinski üstlenirken oyuncu kadrosunda Emily Blunt, Cillian Murphy ve Noah Jupe gibi ünlü isimler yer alıyor. Filmin 20 Mart 2020 yılında Türkiye’deki sinemalar tarafından yayınlanacağı açıklanmıştır.

Zebun

zebun film konusu

Yerli korku filmleri, her zaman ilgi çekici ve sürükleyici olmayı başarmıştır. Hollywood korku türünün aksine daha çok dünya dışı varlıklar etrafında gelişen yerli korku filmlerin 2020 yılına da damgasını vuracağı düşünülüyor. Mart ayının son günlerinde vizyona girecek olan Zebun isimli film, korku filmi severler tarafından merakla bekleniyor. Filmin ana karakterlerinden Kenan, ailesiyle birlikte mutlu bir yaşam sürdürmektedir. İş sebebiyle gittiği bir yolculuktan döndüğünde hayatını değişecek olan Kenan ve ailesinin yaşadıklarının anlatıldığı filmde korku dolu sahneler bulunuyor. Filmin yönetmenliğini Mesut Erbaş ve Hakan Yusufoğulları üstleniyor. Oyuncu kadrosunda; Sema Şimşek, Murat Ercanlı, Almina Kahraman ve Afrikalı Ali gibi isimler bulunuyor.

Hayallerin Peşinde ( Peanut Butter Falcon)

hayallerin peşinde film konusu

2020 yılının Mart ayında yayınlanacak olan iddialı filmlerden biri de Hayallerin Peşinde isimli filmdir. Macera, dram ve komedi türlerinde çekilen filmin başrollerinde dünya çapında tanınan isimler bulunuyor. Filmin başrol oyuncuları içinde; Dakota Johnson, Zack Gottsagen ve Shia Labeouf gibi isimler yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise Michael Schwartz ve Tyler Nilson üstlenmiştir. Gelecekte ünlü ve başarılı bir Amerikan güreş oyuncusu olmak isteyen Zak, aynı zamanda Down sendromu hastasıdır. Arkadaşı birlikte bakımevinden kaçan Zak isimli çocuğun yaşadıklarını anlatan filmde komedi ve dram bir arada işlenmiştir. Türk sinemalarında 27 Mart 2020 tarihinde vizyona gireceği açıklanmıştır.

Zengo

zengo film konusu

Sinema sektöründe Türk komedi filmleri her zaman yüksek izleyici kitlesine sahip olmuştur. Farklı yönetmenler ve oyuncular tarafından çekilen filmler, Türk sinemasına damga vurmuştur. Yeşilçam döneminde Kemal Sunal ile zirveye ulaşan Türk komedisi, son yıllarda çeşitli isimlerin yaptığı filmler ile başarısını devam ettirmiştir. 2020 yılının iddialı komedi filmleri arasında Zengo isimli film de bulunuyor. Komedi sektörünün önemli isimlerinden olan Şahan Gökbakar’ın Müge Manuş ile birlikte yönetmenliğini yaptığı filmde önemli isimler rol alıyor. Zerrin isimli kadının zenginleşmesiyle yaşadığı değişimi ve başına gelen komik olayların anlatıldığı filmde başrolde Yasemin Sakallıoğlu yer alıyor. Filmin diğer oyuncuları arasında Dilşah Demir, Ece İrtem, Semir Varol ve Ünal Kantarcı gibi isimler bulunuyor.

Kural Dışı (Hors Normes)

kural dışı film konusu

2020 yılının Mart ayında vizyona girecek filmlerden biri de Komedi konulu Kural dışı filmidir. Fransız yapımı olan filmde ünlü oyuncular rol alıyor. Eric Toledano ve Olivier Nakache tarafından çekilen filmde, Vincent Cassel, Helene Vincent ve Reda Kateb gibi isimler rol alıyor. Filmin ana karakterlerinden olan Hors, özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencileri eğitmek ile görevlidir. Otizm hastalığına sahip olan çocuklara yardım eden iki adamın başından geçen eğlenceli olayların anlatıldığı filmin, Mart ayının iddialı komedi filmleri arasında yer alıyor. Türkiye dağıtımcısı tarafından yapılan açıklamada, filmin 27 Mart 2020 tarihinde yayınlanacağı açıklandı.

Nuh Tepesi

nuh tepesi film konusu

Türk sinemasının ve televizyonunun sevilen yüzlerinin bir araya geldiği bir film olan Nuh Tepesi, 2020 yılının Mart ayında vizyona girecek en iddialı filmler arasında yer alıyor. Ali Atay, Haluk Bilginer, Hande Doğandemir ve Mehmet Özgür gibi usta oyuncuların rol aldığı filmin yönetmenliğini Cenk Ertürk üstlenmiştir. Filmin karakterlerinden olan Ömer’in babası ölmeden önce köyde bulunan Nuh Ağacı isimli ağacın altına gömülmek istediğini vasiyet etmiştir. Bu isteği gerçekleştirmek isteyen Ömer, kasabalılar tarafından kutsal olarak görülen ağacın etrafını kazmak için mücadele etmelidir. Dramatik sahneleriyle dram filmi seven izleyicileri memnun edecek gibi gözüken filmin 6 Mart 2020 tarihinde yayınlanacağı bildirilmiştir.

Seberg

seberg film konusu

Son zamanların en sevilen yabancı oyuncuları arasında yer alan Kristen Stewart, başrolünde yer aldığı yeni film ile izleyicilerin karşısına çıkıyor. Mart ayında izleyicilerin karşısına çıkacak ve Kristen Stewart, Margaret Qualley, Zazie Beetz ve Anthony Mackie gibi oyuncuların rol aldığı filmin yönetmenlik koltğunda Benedict Andrews oturuyor. Yaşanmış bir olayın konu edildiği filmde Jean Seberg isimli karakterin hayatı anlatılıyor. Gerilim, biyografi ve dram türlerinde çekilen film, 6 Mart 2020 tarihinde Türk sinemalarında yayınlanacaktır.

9 Kere Leyla

9 kere leyla film konusu

2020 yılında vizyona girecek olan yerli komedi filmler merakla bekleniyor. Yeni yılın komedi filmleri arasında yer alan ve ünlü oyuncularıyla izleyicilerin karşısına çıkacak olan 9 kere Leyla isimli filmin konusu merak ediliyor. Filmin yönetmenliğini ünlü yönetmen Ezel Akay üstlenmiştir. Oyuncu kadrosunda ise Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Elçin Sangu, Fırat Tanış ve Alican Yücesoy gibi usta isimler yer alıyor. Türk sinemasında çekilen ve başrollerinde Demet Akbağ’ın olduğu filmler her zaman beğeni kazanmıştır. Bu filmde de Adem isimli karakterin, yeni sevgilisi Nergis ile bir araya gelebilmek için karısı Leyladan ayrılmak için yaşadığı komik olaylar konu alınıyor.

Kırmızı Pabuçlar ve Yedi Cüceler

Kırmızı Pabuçlar ve Yedi Cüceler film konusu

2020 yılının Mart ayında birçok türde yeni film vizyona girecekken animasyon türünde de iddialı olan çeşitli filmler bulunuyor. Animasyon filmi severler için çekilmiş olan çeşitli filmler, Mart ayının gelmesiyle birlikte Türk sinemalarında yayınlanacaktır. Bu filmlerden biri de Kırmızı Pabuçlar ve Yedi Cüceler isimli filmdir. Güney Kore tarafından yapılan filmin yönetmenliğini Hong Sung- Ho üstlenmiştir. Filmin oyuncu ve seslendirici kadrosunda Chloe Grace Moretz, Sam Claflin ve Gina Gershon gibi ünlü isimler yer alıyor. Filmin konusu, cüceye dönen prenslerin eski hallerine dönmek için yaşadıkları maceralar etrafında gelişiyor.

Yokuş Aşağı (DownHill)

yokuş aşağı film konusu

Eski bir filmin modern bir uyarlaması olan Yokuş Aşağı filmi, 2020 yılının komedi ve dram türlerinde iddialı olan filmleri arasında yer alıyor. Mart ayında vizyona girecek olan filmin yönetmenliğini Nat Faxon ve Jim Rash üstleniyor. Avusturya ülkesinin yüksek dağlarına kayak tatili için giden bir ailenin yaşadıkları anlatıyor. Yaşanan bir çığ tehlikesinin ardından aile içi yaşanan hislerin gözden geçiren kişiler, hayatlarının değiştiğinin farkına varacaktır. Türkiye dağıtıcılığının TME Films tarafından yapılacağı açıklanan filmin 6 Mart 2020 tarihinde yayınlanacağı belirtilmiştir. Filmin oyuncuları içinde Julia Louis- Dreyfus ve Miranda Otto gibi ünlü isimler bulunuyor.

Mendilim Kekik Kokuyor

mendilim kekik kokuyor film konusu

Türk sinema tarihinde tarih ve dram türlerinde çekilen filmler her zaman ilgi görmüştür. Yine bu türlerde yapılan ve 2020 yılının başarılı filmleri arasında olacağı düşünülen Mendilim Kekik Kokuyor filmi mart ayında vizyona girecektir. Hüseyin Özden ve M.Hakan Kurşun tarafından yönetilen filmde ünlü oyuncular rol almıştır. 1915 yılında Anadolu’dan Çanakkale cephesine gidecek olan Yusuf ve Hasan’ın hikayesi anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosu içinde; Mehmet Çevik, Wilma Elles, Hakan Devri m Göztepe ve Tarık Bayrak gibi isimler bulunuyor.

El Deccur

el deccur film konusu

Yerli korku filmleri, her sene farklı yapımlarla izleyicilerin karşısına çıkıyor. Gökhan Arı’nın hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlendiği El Deccur filmi, 2020 yılı Mart ayının iddialı yerli korku filmleri arasında yer alıyor. Arkeoloji öğrencisi olan bir grup gencin kazı için gittikleri bölgede yaşadıkları olaylar anlatılıyor. Öğrencilerin kazı sırasında tılsım bulunan bir eşyayı bulması ile kötü ruhlar ortaya çıkmaya başlayacaktır. Kurtulmak ve kaçmak için savaşan öğrencilerin korku dolu macerasını anlatan film, korku filmi severler tarafından merakla bekleniyor. Filmde rol alan oyuncular arasında Fatih Kınacı, Aybars Mengi, İsmail Ülgey ve Nasmina Tüten gibi isimler bulunuyor.

Her ay sizler için vizyona giren ve beğenilen filmleri, Film Tavsiyeleri Kategorimizde listeleyeceğiz.

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.