Friends Konusu
Friends Konusu

Friends Dizisinin Konusu

İlk olarak 1994 yılında yayınlanmaya başlayarak, toplamda on sezon boyunca 2004 yılına kadar sürmüş olan Friends dizisi, bir ABD komedi dizisidir. Türkiye’de iki sezon sıkı dostlar ismiyle yayınlanmış olan Friends dizisi, yüz kadar ülkede yayınlanmasının yanı sıra tüm Dünya’da en çok izlenen diziler sıralaması içerisinde dördüncü sırada yer almaktadır.

Friends dizisinin, final bölümü ise 51,1 milyon izleyici sayısı sayesinde büyük bir başarıya imza atmış ve bu başarılarının sonunda Friends dizisi bir çok ödüle de layık görülmüştür. Friends oyuncuları arasında Jenniffer Aniston, Courteney Cox ve Lisa Kudrow gibi oldukça ünlü oyuncular yer almaktadır.

Friends Dizisinin Konusu

Friends dizisi, hayat hikayeleri ile karakterleri birbirinden farklı üçü erkek ve üçü kadın olan altı kişilik yirmili yaşlarında olan gençlerin New York’da yaşamakta oldukları hayat dolu ve bir o kadar da komik maceralarını konu edinmektedir. Bu altı gencin yanı sıra Friends dizisine 34 farklı oyuncu da konuk olarak, dizinin hikayesine ortak olmaktadır.

Son derece kaliteli bir yapım olma özelliğine sahip olan Friends dizisinin altı genci, bazen üzülüyor, bazen gülüyor ve bazen de aşk ve ayrılık yaşıyorlar. Ayrıca dizinin kahramanlarının sürekli vakit geçirdikleri Central Park Cafe ise onların komedilerine de çoğu sahnede ortak olmaktadır.

Friends dizisinin, çekimleri on yıl sürmüş ve dizinin ana hikayesi içerisinde yer alan altı gencin yaşları da dizi boyunca gerçek hayat ile aynı şekilde büyüyerek, hayat hikayeleri şekillenmiştir.

Friends Dizisinin Oyuncuları

Friends dizisinin oyuncu kadrosunda, dizinin temelini oluşturan altı genci, Rachel Green’ı Jennifer Aniston, Monica Geller/Bing’i Courteney Cox, Phoebe Buffay’ı Lisa Kudrow, Joey Tribbiani’yi Matt LeBlanc, Chandler Bing’i Matthew Perry ve Dr. Ross Geller’ ise David Schwimmer canlandırmaktadır. Ayrıca konuk oyuncu kadrosunda da Gunther’ı James Michael Tyler, Jack Geller’ı Elliott Gould, Judy Geller’ı Christina Pickles, Janice’ı Maggie Wheeler ve Dr. Richard Burke’ı Tom Selleck canlandırmaktadır.

Friends Dizisinin Konusu – Dizi Bilgileri

  •   Friends Dizisi Türü: Komedi, romantik,
  •   Friends Dizisi Yapımcıları: David Crane ve Martha Karuffman,
  •   Friends Dizisi Kaç Bölüm: 237 bölüm,
  •   Friends Dizisi Kaç Sezon: 10 Sezon
  •   Friends Ortalama Bölüm Süresi: 22 dakika,
  •   Friends Yapım Yılı: 1994 – 2004,
  •   Friends Dizisi IMDb Puanı: 8.9
[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wayward Pines Konusu

Wayward Pines Dizisinin Konusu

The Get Down Konusu

The Get Down Dizisinin Konusu