Dedektifliğe Farklı Bakın : Hannibal Dizi Konusu ve Oyuncuları

Dedektifliğe Farklı Bakın : Hannibal Dizi Konusu ve Oyuncuları

Psikoloji, suç, gerilim ve polisiye tarzı diziler sevenler için oldukça uygun bir tercih olan Hannibal dizisi, Amerika’da NBC 4 Nisan 2013 tarihinde yayına başlayan ve 3. sezonun sonunda final yapmış bir dizidir. Bryan Fuller tarafından geliştirilen dizi ilk çıktığı zamanlar oldukça güzel yorumlar almıştır, dedektiflik tarzı diziler sevenler için bizde diziyi tavsiye ederiz. Hannibal izlemek isteyenler için Hannibal konusu ve Hannibal oyuncuları başlıklarına değineceğimiz bu makaleyi yazmaya karar verdik, keyifli okumalar diliyoruz.

Hannibal Konusu

Hannibal konusu, Red Dragon kitabındaki karakterlerden esinlenmiştir. Kitaptaki karakterlerle dizideki karakterler aynıdır. Kitapta olduğu gibi dizide de Hannibal Lecter adında bir psikiyatr vardır ve olaylara çok mantıklı yaklaşabilmektedir.Bir gün Hannibal Lecter’ın yolu FBI’da çalışan Will Graham ile kesişir. Will Graham, katilleri yakalamak için kendi farklı düşüncelerini kullanmakta, katil gibi düşünmekte ve böylelikle katili kolayca yakalayabilmektedir.Ancak Will Graham’ın aradığı son katil kendisini biraz zorlamıştır ve bu katili yakalamak için Hannibal Lecter’den yardım almaya karar verir ve ikisi birlikte çalışırlar. Ancak ileride çok garip gerçekler öğrenecektir Will Graham.

Hannibal Kaç Sezon Sürdü?

2013 Nisan ayında yayınlanmaya başlayan dizi 3 sezon yayına devam etti ve 2015 yılında dizi sonlandırıldı. 3 sezonda toplam 40’ar dakikadan 39 bölüm yayınlanan dizi seyircileri tarafından oldukça rağbet gördü. Dizinin küçük bir özeti için Hannibal fragmanı videolarını izleyebilirsiniz.

Hannibal Oyuncuları

Hannibal dizisi 3 sezon devam ederek oldukça beğeni topladı. Red Dragon kitabından uyarlanan dizi psikolojik gerilim, psikolojik korku ve polisiye konularını içerisinde barındırıyor. Hannibal oyuncuları arasında Mads Mİkkelsen, Hugh Dancy, Caroline Dhavernas, Gillian Anderson yer alıyor. Dizinin yönetmenliğini ise David Slade üstlenerek başarılı bir dizi ortaya çıkarmıştır.

Başarılı oyuncuları, yönetmeni ve Hannibal konusu ile beğenileri toplamayı başardı. Dizinin sıra dışı konusu izleyenlerin hem beğenilerini toplarken hem de şaşkınlıklarını kazandı. Dizinin senaryosu gereği zor oyunculuk performanslarını başarılı bir şekilde karşılayan oyuncuları ise performansları ile övgüleri almayı başardılar.

Dr. Hannibal Lecter – Mads Mikkelsen

Hannibal Oyuncuları - Hannibal Lecter

Hannibal Oyuncuları – Hannibal Lecter

Asıl ismi Mads Dittmann Mikkelsen olan oyuncu 1965 yılında Danimarka’da dünyaya geldi. 2006 yılında yayınlanan Casino Royale filminde rol alarak başarılı bir oyunculuk sergilemiştir. Kardeşi Lars Mikkelsen de kendisi gibi başarılı bir aktördür. Dizimizdeki psikiyatristlerden biri olan Hannibal Lecter, yemek pişirme konusunda çok başarılıdır ve burasına çok şaşıracaksınız, seri katildir ve bir yamyamdır.

Will Graham – Hugh Dancy

Hannibal Oyuncuları - Will Graham

Hannibal Oyuncuları – Will Graham

1975 İngiltere doğumlu olan başarılı oyuncu Oxford Üniversitesinde eğitimini tamamladı. Aktörlüğün yanı sıra mankenlik de yapan Hugh Dancy 2006 tarihinde Primetime Emmy Ödülleri için bir aday olarak görülmüştür.Katilleri yakalamak için onlar gibi düşünebilen farklı bir beyin yapısına sahip olan FBI çalışanıdır. Hannibal Lecter ile yakalayamadığı bir katili yakalamak için uğraşacaktır.

Dr. Alana Bloom – Caroline Dhavernas

Hannibal Oyuncuları - Alana Bloom

Hannibal Oyuncuları – Alana Bloom

Caroline Dhavernas Kanadalı başarılı bir oyuncu. 1975 yılında dünyaya gelen oyuncunun rol aldığı birçok film ve dizi bulunuyor. 1993 yılından bu yana oyunculuğu ile beyazperdede başarılı filmlere imza attı. Wrecked, Devil, Father and Guns rol aldığı filmlerden bazılarıdır.Will Graham’ın eski psikiyatristidir.

Dr. Bedelia Du Maurier – Gillian Anderson

Hannibal Oyuncuları - Bedelia Du Maurier

Hannibal Oyuncuları – Bedelia Du Maurier

Gillian Leigh Anderson 1968 yılında Şikago’da dünyaya gözlerini açtı. Hannibal dizisinde ise Hannibal Lecter’in Psikoterapisti olarak rol almıştır. Kendi hastası tarafından saldırıya uğramış ve oldukça zor zamanlar geçiren, Hannibal Lecter’ın psikoterapistidir.

Hannibal Dizi Bilgileri

Tür: Psikoloji,Korku,Gerilim,Polisiye
Yaratıcı: Bryan Fuller
Oyuncular:  Hugh DancyMads MikkelsenCaroline Dhavernas
Bölüm Sayısı: 39 (3 Sezon)
Ortalama Bölüm Süresi: 42 dakika civarı
Durumu: Bitti
IMDb: 8.6

Hannibal Dizisi Fragmanı

Hannibal bir gerilim ve polisiye dizisi diyebiliriz. Hannibal konusu bir kitaptan uyarlanarak elde edilmiştir. Hannibal Lecter isimli bir psikiyatr başrolünde devam eden bir hikâye içeriyor. Will Graham adında bir FBI çalışına ile beraber bir katilin bulunması için çalışmaya başlayan psikiyatr ve maceralarını konu alıyor. Dizinin şaşırılan ve asıl mecraların başlangıcı olan bu birliktelikten sonra asıl korku ve gerilim sahneleri sizleri bekliyor.

.:: Hannibal konusu ve Hannibal Oyuncuları başlıklarına yer verdiğimiz makalemizi beğendiyseniz  yorum yapmayı ve sosyal medyada paylaşmayı unutmayın. Çıkmadan önce neredeyse herkesin favori dizisi olan Breaking Bad Konusu makalemize bakmanızı tavsiye ederiz. ::.

Diğer Dizi Konuları

House of Cards Konusu

American Gods Konusu

Sherlock Konusu

Person of İnterest Konusu


hannibal konusu film
hannibal konusu yorumlar
hannibal konusu beyazperde
hannibal konusu ekşi
hannibal doğuyor konusu
hannibal lecter konusu
hannibal dizi konusu ekşi
hannibal konusu
hannibal konusu dizi
hannibal barca izle
hannibal izle dizipub
hannibal izle dizibox
hannibal izle dizilab
hannibal izle dizi
hannibal fragman dizi
hannibal doğuyor izle
hannibal dizi izle türkçe dublaj
hannibal doğuyor fragman
dr hannibal lecter konusu
hannibal izle film
hannibal izle film altyazılı
hannibal film fragman
hannibal final izle
hannibal filmi izle türkçe dublaj
hannibal film izle 1
hannibal’ın konusu
hannibal’ın konusu ne
hannibal in konusu
hannibal izle korku filmi
hannibal izle kuzuların sessizliği
hannibal konusu ne
hannibal kartacalı izle
hannibal lecter izle
hannibal lecter izle dizi
hannibal lecter izle 2
hannibal konusu nedir
hannibal rising izle
hannibal rising izle altyazılı
hannibal rising izle türkçe dublaj
hannibal izle sezon 1
hannibal izle sezon 2
hannibal izle türkçe dublaj
hannibal izle türkçe dublaj dizi
the hannibal konusu
hannibal izle unutulmaz filmler
hannibal izle youtube
hannibal izle yeni sezon
hannibal izle yabancı dizi
hannibal yükseliyor izle
hannibal 1.sezon konusu
hannibal 2001 konusu
hannibal 2 konusu
hannibal 2.sezon konusu
hannibal izle 3.sezon
hannibal izle 3.sezon 1.bölüm
hannibal izle 3.sezon 5.bölüm
hannibal izle 3
hannibal izle 3.sezon 4.bölüm
hannibal izle 3.sezon 2.bölüm
hannibal izle 3. sezon 8. bölüm
hannibal izle 3. sezon 9. bölüm
hannibal izle 3. sezon 6. bölüm
hannibal izle 3. sezon 10.bölüm
hannibal 3 izle
hannibal 3 izle türkçe dublaj
hannibal izle 4.sezon
hannibal izle 4.bölüm
hannibal 4 izle
hannibal 480p izle
hannibal 4 fragman
hannibal izle 5.bölüm
hannibal 5 izle türkçe dublaj
hannibal 5 izle
hannibal izle 8.bölüm
hannibal 8 izle
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

  1. Yunus Yılmaz dedi ki:

    Sen bir manyaksın Hannıbal. Bir sahne vardı adamın asıp karnını kestiği… Konusunu tam anlamadım ama korku işgence filmlerinden