Netflix’ten Savaş Dizisi Krala Mektup Konusu

Netflix’ten Savaş Dizisi Krala Mektup Konusu

Netflix Krala Mektup Dizisi

Dizi, Netflix üzerinden kolaylıkla izlenebilmesi ile seyircilere keyifli zaman geçirir. Konusu ve kurgusu ile ilgi çeken dizi,krala gizli bir mesajı sunmak için maceraya atılan bir gencin başından geçenleri ele alıyor. Tiuri, bir taraftan da bu zorlu yolculukta dünyayı kaosa sürüklemek için uğraşan zalim bir prensle de mücadele etmek zorunda kalan bir gençtir. Eğitim gördüğü şövalyelikte ilerlemek için önüne çıkan her engeli aşmak zorunda olan bu genç, yolculukta başına gelecek olaylar karşısında nasıl bir tavır sergiler?

Fantastik ögelerle bezenen dizide tecrübesiz şövalyenin karşısına sihirli güçler, kehanetler ve onu sırtından vuran sözde arkadaşları eşlik eder. Krala Mektup dizisi Netflix iddialı yapımları arasında ilk sırada yer alan bir projedir. Yapımcı ve yönetmen kadrosu ile dikkat çeken proje sürükleyici bir içeriğe sahiptir.

Krala Mektup Dizisi Konusu

Çocukluğundan beri babasının baskısıyla büyüyen Tiuri, arkadaşları tarafından da dalga geçilen bir çocuktur. 15 yaşına geldiği zaman, Dagonaut Şövalyesi olabilmek için yarışlara katılır. Bu arada krallık, karanlık güçler tarafından ele geçirilme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Yarışta, Kızıl Süvariler ve diğer yarışmacılar Tiuri’yi geçemezler. Yarış sonunda belediye başkanının kızı Tiuri’ye ilgi göstererek onunla beraber yolculuğa çıkar.

Bu yolculukta büyük bir fırtınaya yakalanan ikili, sığındıkları korkunç manastırda başlarına geleceklerden habersizdir. Buradaki olaylardan kurtulan ikili, gemiye binerek giderler. Krala Mektup dizisi konusu itibarı ile farklı bir fantastik içeriğe sahiptir. Gemide gizemli bir yolcu ile tanışan şövalye, bu kişinin geçmişine dair anlattığı bilgilere şaşırır. Tiuri’nin geçmişindeki sırrı bilen meçhul kişi, onu bekleyen kaderi de bilir.

Krala Mektup Dizisi Kaç Sezon Devam Edecek?

Belediye başkanının kızı Lavinya, Tiuri’nin gizemli güçlerini kontrol etmesine yardımcı olur. Bu yolculukta bir hayalet kasabadan geçmek zorunda olan ikili şaşırtıcı olaylarla karşılaşır. Lavinya ile beraber kendilerine yol çizmeye çalışan şövalye, bakalım bu işte başarılı olabilecek midir? Bu sırada kanlı ay yaklaşmaktadır.

Tuiri ve arkadaşları yaklaşan kanlı ayla birlikte ürpertici gerçeklerle karşı karşıya kalırlar. Fantastik bir macera ve gerilim dizisi olan Tuiri, 2020 yılında Netflix izleyicilerle buluşur. Tek sezon olarak çekilen dizi altı farklı isime sahip bölümlerden oluşur. Krala Mektup dizisi kaç sezon sürecek ona yapımcılar karar verir. Şimdilik altı bölüm olan dizi izleyicilerden gelen yorumlara göre devam edip etmemeye karar verir.

Krala Mektup Dizisi Oyuncuları

Yönetmenliğini William Davies’in yaptığı dizi, Hollanda yapımı bir prodüksiyon olarak Netflix’te yayınlanır. Krala Mektup dizisi oyuncuları genç yeteneklerden oluşur. Genç oyuncu kadrosu ile dizi fantastik aksiyon türünde yapılan ve belli yaştaki kitleye hitap eden dizilerin arasında yerini alır.

  • Amir Wilson,
  • Ruby Ashbourne
  • Serkis
  • Thaddea
  • Graham
  • Gjis Bloom

Zengin görsel efektleri ile izleyicilerden geçer not alan dizinin çekimleri, oldukça yorucu şartlar altında gerçekleşmiştir. Farklı mekanlarda ve görsel zenginlikte çekilen dizi Netflix filmleri arasında iddiasıyla göz doldurur.

Tiuri’nin mektubu krala zamanında ulaştırıp ulaştıramayacağı tüm dizi boyunca merak konusu olur. Acaba genç şövalye, kendisini ormanda bekleyen şövalyeye tüm zorluklara rağmen mektubu ulaştıracak mı? Ortaçağ Avrupa’sında geçen destansı bir şövalyelik hikayesinin anlatıldığı dizi, olayların örgüsü ile izleyenleri sürüklüyor.

İyi ve kötü karakterlerin birbirleriyle harmanlandığı dizi, Netflix sıralamalarında üst sıralarda yer alır. Bir kitaptan çevrilen kitap, gerilim ve aksiyonu bir arada izlemek isteyen dizi tutkunlarının vazgeçemeyeceği bir yapımdır. Orijinal ismi The Letter for The King olan dizi, diğerleri gibi 20 Mart 2020 tarihinde izleyiciler ile buluşuyor.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

  1. Yunus Yılmaz dedi ki:

    Tarihi filmler çoğalıyor.İnsanlar artık teknolojik hayattan bıktı bence.