Netflix’ten Yeni Türk Dizisi: Love 101 Konusu

Netflix’ten Yeni Türk Dizisi: Love 101 Konusu

Netflix’ten Yeni Türk Dizisi Love 101 Geliyor

Son yılların popüler film sitesi olan ve sürekli olarak dizi ve film gamını geliştiren Love 101 konusu ile yeni bir Türk dizisi yayınlamaya hazırlanıyor. Ülkemizde de yerli ve yabancı birçok dizi ve film ile izleyici kitlesini oluşturan Netflix 3. Orijinal Türk dizisini de böylece hayata geçiriyor. Daha önce yayımlanna ve büyük beğeni toplayan Hakan Muhafız ile Atiye dizilerinin ardından gençlik dizisi kapsamında oluşturulan bu yeni yapımda izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı.

love 101 konusu

Love 101 Konusu

24 Nisan’da izleyicilere sunulacak olan Love 101 dizisinde 1990’lı yıllara yönelik bir olay kurgusu işleniyor. Love 101 dizi konusu dışlanmış olan bir grup gencin ellerinden tutan öğretmenlerini yanlarında tutma isteklerinden geliyor. Bu gençler öğretmenlerinin kendileri ile kalması için birtakım işlere girişir. Öğretmenlerini yanlarında tutabilmek için onu birine aşık etmelerinin işe yarayacağını düşünürler ve işe koyulurlar. Dizi bu akış içerisinde ilerlemektedir.

Ancak öğretmenlerini başka birine aşık etmek isteyen bu 17 yaşındaki genç grup bu aşamada kendileri aşk ve sevgi kavramını sorgulamaya, öğrenmeye başlar. Sevginin zorla veya iknayla olmayacağını anlayan bu genç grubun macelararı dizide işlenmektedir.

Dizinin İlk Sezonu 24 Nisan’da Yayında

Netflix üzerinden yayınlanacak olan yeni Türk dizisi Love 101 24 Nisan’da gösterime giriyor. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Love 101 fragmanı da dizinin başlamasına kısa bir süre kala gösterime girdi. Başarılı oyuncu kadrosu ile öne çıkan dizinin fragmanları izleyicileri heyecanlandırmak için yeterli oldu. Türk dizi anlayışını değiştiren ve dönüştüren yapımlar artık daha da ilgiyle takip ediliyor.

Dizinin Oyuncu Kadrosu

Dizinin senaryosu Meriç Acemi tarafından hazırlanırken yönetmen koltuğunda ise Ahmet Katıksız bulunuyor. Gençlik dizisi olduğu için genç yüzlerin ağırlıklı olduğu Love 101 liseli gençlerin aşkı bulduğu ve tattığı farklı bir konseptle karşımıza çıkıyor. Love 101 oyuncuları ise Kubilay Aka, Pınar Deniz, Alina Boz, Kaan Urgancıoğlu, Mert Yazıcıoğlu, İpek Filiz Yazıcı, Selahattin Paşalı ve Müfit Kayacan’dan oluşuyor. Daha önce ülkemizde öne çıkan birçok dizide kendini kanıtlamış olan bu isimler Netflix ile yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Love 101 oyuncuları dizide oynayacağı roller ise şöyle;

  • Kubilay Aka ‘’ Kerem’’
  • Pınar Deniz ‘’Burcu’’
  • Alina Boz‘’Eda’’
  • Kaan Urgancıoğlu‘’Kemal’’
  • Mert Yazıcıoğlu‘’Sinan’’
  • İpek Filiz Yazıcı ‘’Işık’’
  • Selahattin Paşalı ‘’Necdet’’
  • Müfit Kayacan ‘’Osman’’

Gençlik Dizisi Love 101

Merakla beklenen dizide başrolde ise Işık rolüyle İpek Filiz Yazıcı, Eda ismiyle Alina Boz ve Sinan olarak Mert Yazıcıoğlu yer alacak. Başrolde yer alan bu isimlerin dizideki yerlerine göz atacak olursak Sinan arka sıralarda oturan ve yakışıklı çocuğu oynayacaktır. Eda ise sınıfın güzel kızı. Işık da edebiyata meraklı olan çalışkan rolünde olacak. Kerem ise basketbola düşkün olan bir genç.

Son dönemlerde dizi anlayışının ülkemizde de farklılaşmasına öncülük eden Netflix Love 101 ile gençlik ve komedi türünde yeni bir yapıtla geliyor. Love 101 konusu Netflix üzerinden yayına gireceği 24 Nisan itibariyle izlenebilecek. Eğlenceli vakit geçirmek için Netflix ile Tr dizileri izle. Ülkemizde önemli bir sektör olan dizi ve film sektöründe alışılmış içerikler dışında bir şeyler arayanlar için dizi film izle uygulamaları önemli yer tutmaktadır. Böylece yabancı dizilerde olduğu gibi daha kısa ve öz bir şekilde dizi keyfine sahip olmak da mümkün.

Love 101 İlk Fragmanda Neler Var?

Merakla beklenen dizinin yayınlanan ilk  fragmanında oldukça sade bir açılış yapıldı. Dizinin ilk fragmanında sınıfta yoklama alan ve aşık edilmek istenen öğretmen sınıfta yoklama alırken yakışıklı ve basketbol koçu hoca ise tahtaya dizinin adını aldığı Aşk 101 yazar. Sonrasında herkes hazırsa başlayacaklarını ifade eder ve ilk love 101 fragmanı böylece tamamlanır. Dizinin genç grubunun da karakterlerinin tanıtılması böylece sağlanmış oldu.

Diziyi beğenip izlemek isteyenler Netflix üzerinden izleyebilirler.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.