Mindhunter Konusu
Mindhunter Konusu

Mindhunter Dizisinin Konusu

Vizyon tarihi ABD için 1 Ekim 2017 olan Mindhunter dizisi, eski bir FBI özel ajanı olan John E.Douglas’ın anılarını anlatmış olduğu Mind Hunter : Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit ismine sahip olan kitaptan uyarlanmış ve Mindhunter oyuncuları arasında Jonathan Groff, Hannah Gross ve Holt McCallany gibi oyuncular yer almaktadır.

Mindhunter Dizisi Konusu

1970’li yılların Amerika’sında geçmekte olan hikayede, FBI’da ara buluculuk yapmasının yanı sıra ayrıca eğitmende olan Holden Ford, dinamik, genç ve farkını göstermeye çalışan biridir. Holden Ford’un görevlendirilmiş olduğu bir vaka esnasınsa gerçekleşen bir olay sebebiyle son derece sarsılır ve bu sayede de suçlu psikolojisine farklı bir boyuttan bakılması gerektiğini düşünmeye başlar.

Holden Ford, bu olay sonucu harekete geçerek, Amerika’da nam salmış ünlü katiller ile Davranış Bilimci olan Bill Tech ile birlikte görüşmeye başlarlar. Bu görüşmeler ise bir sorgu gibi değil de bir röpartajmış gibi geçmekte ve görüştükleri katilleri, suça iten sebeplerin gerçekte göründüğü gibi olmadığını, katiller ile empati yapılması ile katiller arasında benzerlik kurularak, suçun önüne geçilebileceğini de göstermektedir. Bu sebeple de yapılması gereken, katiller ile bir arkadaş gibi konuşarak, şu ana kadar yapılmamış olanı yapmak demektir.

Mindhunter Dizisi Oyuncuları

Mindhunter dizisinin oyuncu kadrosun içerisinde Holdern Ford’u Jonahtan Groff, Bill Tench’i Holt McCallany, Debbie Mitford’u Hannah Gross, ADT Serviceman’i Sonny Vallicenti, Unit Chief Shepard’ı Cotter Smith, Gregg Smith’i Joe Tuttle, Detective Ocasek’i Alex Morf, Wendy Carr’ı Anna Torv, Nancy Tench’i Stacey Roca, Benjamin Barnwright’i Joseph Cross ve Roger Wade’i canlandıran Marc Kudisch bulunmaktadır.

Mindhunter Dizisinin Konusu – Dizi Bilgileri

  •   Mindhunter Dizisi Türü: Gerilim, dram ve suç,
  •   Mindhunter Dizisi Yapımcıları: Kirk Baxter, Ceán Chaffin, William Doyle, Jennifer Erwin, David Fincher, Jennifer Haley, Andrea McKee, Charlize Theron, Mark Winemaker, Jim Davidson.
  •   Mindhunter Dizisi Kaç Bölüm: 10 bölüm,
  •   Mindhunter Dizisi Kaç Sezon: 2 Sezon
  •   Mindhunter Ortalama Bölüm Süresi: 60 Dakika
  •   Mindhunter Yapım Yılı: 2017
  •   Mindhunter Dizisi IMDb Puanı: 8.5
[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The Last Kingdom Konusu

The Last Kingdom Dizisinin Konusu

Orange is The New Black Konusu

Orange İs The New Black Dizisinin Konusu