Mirai Nikki Konusu
Mirai Nikki Konusu

Mira Nikki Dizisinin Konusu

Mirai Nikki 26 bölümden oluşan mini bir anime dizisidir. Dizinin diğer ismi ( The Future Diary), Geleceğin Günlüğü’dür. Ekim 2011’de yayınlanmaya başlamış, 2012’de yayından kalkmıştır. Yönetmeni Naoto Hosodo tarafından yönetilmiş, senaryosunu ise Kinji Yoshimoto yazmıştır. Farklı tarzda doğaüstü güçlerin hâkim olduğu, karanlık atmosferli bol bol ölüm kan savaş göreceğiniz bir anime ile baş başasınız.

Mirai Nikki Dizisinin Konusu

Animemizin ana karakteri Amano Yukiteru asosyal içine kapanık bir ortaokul öğrencisidir. Çok fazla arkadaşı yoktur, kendi kendine zaman geçirmekten yalnız kalmaktan hoşlanmaktadır. Arkadaş edinmek Amano için çok zordur. Kendini yalnız hissettiği zamanlarda çevresindeki gözlemlediği olayları yazmaktadır. Cep telefonundaki günlüğü onun için çok önemlidir. İnsanlarla konuşamadıkça onları yazıya dökmektedir.

Yazı yazmak Amano için yalnızlığından kurtulması için araç vazifesi görür. Bir süre sonra aslında düşündüğü gibi olmadığını anlaması geç olmayacaktır. Amano kendisine bir hayali arkadaş edinmiştir, hayali arkadaşıyla sohbet etmeye başlar. Hayali arkadaşının söylediklerini cep telefonundaki günlüğüne kaydetmeye başlar. Sonra şaşırtıcı bir şey olur, cep telefonuna yazdığı olaylar teker teker gerçekleşmeye başlar.

Telefonunda yazanlar gerçekleşmeye devam ettikçe Amano daha da şaşırır. Daha sonra hayali arkadaşının aslında gerçekten var olduğunu anlar, onun konuştuğu hayali arkadaşı zaman tanrısı Deus’tur. Bunca zamandır kendisinin uydurduğunu düşündüğü arkadaşı gerçektir ve onu bir yarışmanın içine dâhil eder.

Amano kendisi gibi yarışan 11 kişi daha olduğunu öğrenir sadece kazananın yaşayabileceği bir yarıştır. Kazanan kişi zamanın yeni tanrısı Deus’un yerine geçecektir.  Diğer 11 kişi de Amano gibi geleceği bilmektedir, bu da kazanmayı oldukça zorlaştırır. Rakibin ne yapacağını önceden biliyorsa ne yapabilirsin ki?

Mirai Nikki Dizisini Seslendirenler

  • Amano Yukiteru – Misuzu Togashi
  • Gasai Yuno – Misuzu Togashi

Mirai Nikki Dizisinin Bilgileri

  • Mirai Nikki Dizisinin Türü: Aksiyon, Gizem, Psikoloji, Doğaüstü, Gerilim
  • Mirai Nikki Dizisinin Yapımcıları: Emily Neves, Jamie Marchi
  • Mirai Nikki Dizisi Kaç Bölüm:27
  • Mirai Nikki Dizisi Kaç Sezon: 1
  • Ortalama Bölüm Süresi: 25 dakika
  • Yapım Yılı:2011-2012
  • Mirai Nikki Dizisinin Imdb Dizisi: 7,8
[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The Sinner Konusu

The Sinner Dizisinin Konusu

Wayward Pines Konusu

Wayward Pines Dizisinin Konusu