Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Türk Korku Filmi

25.02.2018
425
Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Türk Korku Filmi

Tir tir titreyeyim, uyku bana haram olsun diyorsanız korku filmi izlemek istiyorsunuz demektir, o zaman gelin sizi bu içeriğimizde 5 adet güzel Türk korku filmi ile baş başa bırakalım. İçeriğimizi beğenirseniz sosyal medyada paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın !

Konusu İtibariyle Güzel 5 Türk Korku Filmi

1) Şeytan-ı Racim

Salih, İstanbul’da Emrah adlı arkadaşı ile aynı evde kalan ve üniversite okuyan biridir. Salih büyü işlerine çok merak sarmıştır ve bu işlerle uğraşması aynı evde kaldığı arkadaşı Emrah’ın karabasanlar görmesine sebep olacaktır. O evden huzursuz olan Emrah, İzmit’e, ailesinin yanına döner ancak orada da huzur bulamaz. Ailesinin baskısı ve isteği ile bu işlerle uğraşmış olan Bakırcı Mehmet Efendi’ye başvurur ve bu zor durumun içinden çıkmanın yollarını birlikte ararlar.

Şeytan-ı Racim Fragmanı

2) Siccin

Filmin baş karakterlerinden biri olan Öznür, çocukluğundan beri kuzeni Kudret’e saplantılı bir şekilde aşıktır ve yıllar onun aşkını azaltmamış, aksine arttırmıştır. Kudret’in aklını bir zaman çeldi gibi olduysa da Kudret’in seçimi Nisa ile evliliğinden yana olmuştur. Zaten Nisa ile evli olan Kudret bu evliliğe devam etme kararı almıştır.

Doğal yollarla Kudret’i kazanamayacağını anlayan Öznür, çözümü kara büyüde bulur ve Nisa’ya cinler musallat olur. 

Siccin Fragmanı

3) Muska

30’lu yaşlarda, bir gazetede yazar olarak görev alan Celal, kadınlara düşkünlüğüyle tanınan bir adamdır. Karısını aldatıp evden atılması da bu düşkünlüğünü kanıtlamıştır. Celal evden atıldıktan sonra kiralık ev aramaya başlar ve bir ev bulur. Tam ev yıkık dökük diye vazgeçecekken güzel, genç ve bakımlı bir kız olan Yasemin’i görür ve kadınlara olan düşkünlüğüne kapılıp oda kiralar.

Celal her ne kadar mantıklı bir karar verdiğini düşünse de başına geleceklerden habersizdir.

Muska Fragmanı

4) Azem: Cin Karası

Kendilerine miras kalan evleri görmek üzere bir genç çift, Düzce’ye doğru yol alır. Düzce’ye vardıklarında evin bulunduğu yer adeta hayalet şehir gibidir, kimse yaşamamaktadır. Bu durum onların moralini de bozsa kış ayı olduğundan geceyi yıkık dökük, yıllar boyunca kapısı bile aralanmamış o evde geçirmeye karar verirler.

Eve ayak basan çift, o evin ruhani varlıklarca sahiplenildiğinden ve evin de Azem büyüsü ile kuşatıldığından ne yazık ki habersizdir. 

Azem: Cin Karası Fragmanı

5) Azazil: Düğüm

Kendisine miras kalmış olan bir evde teyzesi ve eniştesi ile yaşamakta olan Sinem, bir gün sevgilisiyle araba ile dönerken yolda bir köpeğe yanlışlıkla çarpar ve köpeği öldürürler. O olaydan sonra Sinem için hiç de iyi olaylar olmayacaktır.

Azazil: Düğüm Fragmanı

Sizlere 5 adet güzel Türk korku filmi sunduk, bundan sonra top sizde, filmleri izleyip yorum yapmanızı merakla bekliyoruz. Sizin de bildiğiniz güzel Türk korku filmleri varsa yorum kısmından belirtmeyi unutmayın. Ayrıca tavsiye filminiz varsa da belirtebilirsiniz.
ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.