Netflix Komedi Filmleri Öneri Listesi

12.05.2020
674
Netflix Komedi Filmleri Öneri Listesi

Netflix komedi filmleri içlerinde Türk yapımı en iyi filmlerinde olduğu netflix komedi tufanı oluşturacak filmleri sizler için listemizde yer verdik.Netflix komedi film önerileri.

Netflix Komedi Filmleri Öneri Listesi

Evde canınız sıkıldığında ya da eğlenceli bir şeyler izlemek istediğinizde Netflix’te yüksek kalitede izleyebileceğiniz birbirinden eğlenceli ve netflix komedi filmleri sizler için derledik. Yerli ve yabancı olmak üzere birçok yapıma yer verdiğimiz bu içerikte sizlere kahkaha garantisi veriyoruz. Filmleri imdb puanlarına göre seçebilirsiniz.

Yol Arkadaşım 2 (2018) Imdb: 5,9

yol arkadasım 2

Şarkıcılık alanında başarılı olamayan Onur, eski kimya firmasına dönmeye karar verir. Her zamanki gibi laf dinlemeyen Şeref ise bu süreçte Onur için sürpriz bir turne düzenler. Turne seyahati boyunca başlarından türlü aksilikler geçen Şeref ve Onur ikilisi, serinin bu filminde acaba paçayı kurtarmayı başaracaklar mı? Onur ve Şeref’in eğlenceli yol maceralarının anlatıldığı serinin bu filminde başrolleri Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak ve Ezgi Eyüboğlu paylaşıyor. Bedran Güzel’in yönetmenliğini yaptığı bu filmin senaryosunu İbrahim Büyükak kaleme almıştır. Ailenizle beraber izleyebileceğiniz bu film, keyifli bir 2 saat geçirmenize yardımcı olacak.

Hedefim Sensin (2018) Imdb: 6,2

netflix komedi filmi hedefim sensin

netflix komedi filmi hedefim sensin

Yönetmenliğini Kıvanç Baruönü’nün yapmış olduğu, bu film; çiğ köfte satarak geçimini sağlayan Zekeriya Taştan’ın gevezelikten başına gelen olayları konu alıyor. Zekeriya bir gün yine hiç konuşmaması gereken bir yerde kendisini tutamaz. Ancak bu sefer başına aldığı bela her zamankinden çok daha büyüktür ve İstanbul’dan kaçmak zorunda kalır . Gökçeada’ya yerleşmeye karar verir. Onun buraya yerleşmesiyle birlikte Hafize’nin, Leyla’nın ve Yarım Hasan’ın da hayatları değişecektir. Senaryosunu ve başrolünü Ata Demirer’in üstlendiği bu filmde Demet Akbağ ve Gonca Vuslater gibi isimler de yer alıyor. Bu filmi izlerken gülmekten karnınıza ağrılar girecek.

Belalı Tanık (2017)Imdb: 6,9

belalı tanık

Netflix komedi filmleri arasındaki filmde, Patrick Hughes’ın yönetmenliğini üstlendiği bu film aksiyon komedisi tarzında. Senaryosu, Tom O’Connor’a ait olan bu aksiyon komedisinin kadrosunda ise Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Salma Heyek ve Gary Oldman yer alıyor. Filmde başarılı bir güvenlik görevlisi olan Michal Bryce’ye yeni bir müşteri gelir. Fakat bu müşteri her zamanki müşterilerinden biraz daha farklıdır çünkü kendisi Adalet Divanı’nda yargılanacak olan bir tetikçidir. İkilinin uzlaşamadığı birçok nokta olmasına rağmen bu ikili, zamanında mahkemeye yetişmek için güçlerini birleştirmeye karar verirler. Ancak mahkemeye yetişmek düşündükleri kadar kolay olmayacaktır. 1 saat 58 dakika olan bu filmi izlerken komedi ve aksiyona doyacaksınız.

Üç Kağıtçı Mortdecai (2015)Imdb:5,5

Üç Kağıtçı Mortdecai

Üç Kağıtçı Mortdecai

Charlie Mortdecai bir sanat simsarıdır ve Londra’nın dışında yaşar. Üniversitedeyken tanışıp evlendiği eşi Johanna’yı da çok sevmektedir. Lükse ve rahata aşırı düşkün olan Charlie’nin maddi durumları da yolunda gitmiyordur. Tam da bu sırada İngiliz gizli servisi, Charlie’ye bir teklifte bulunur. Kayıp bir Goya tablosunu bulması karşılığında borçları silinecektir. Fakat bu tabloyu bulmak hiç de kolay olmayacaktır. Bu uğurda Johanna’ya eskiden beri aşık olan Alistair Marthland’le bile işbirliği yapmayı göze alır. Kyril Bonfiglioli’nin romanından uyarlanarak hazırlanan bu filmin senaryosunu Eric Aronson yazmış, filmin yönetmenliğini David Koepp üstlenmiş ve baş karakterini Jonny Depp canlandırmıştır.

Kahvaltı Kulübü (1985) Imdb: 7,9

Kahvaltı Kulübü

Amerikalı lise öğrencilerinden beş tanesi, cezalı oldukları için hafta sonunu okul kütüphanesinde geçirmek zorunda kalır. Klişe karakterlerden olan bu beşli bir sarışın, bir anarşist, bir çalışkan, bir entel ve bir sporcudan oluşur. Otorite manyağı olan okul müdürlerinin ilginç tacizleri karşısında moralleri iyiden iyiye bozulur.Yetişkin aklı ve ergen kalbinin bir potada eritildiği bu yapımın yönetmenliğini ve senaristliğini John Hughes üstlenmiştir.Oyuncu kadrosunda ise Emilio Estevez, Anthony Michael Hall ve Paul Gleason yer almaktadır.

Amerika Rüyası (1988) Imdb: 7,0

Amerika Rüyası

Filmin baş karakteri Murphy çok zengin Afrikalı bir prenstir. Fakat yaşadığı lüks hayattan sıkılmıştır. Bunun üzerine kendisine uygun bir eş bulabilmek için, en yakın arkadaşıyla birlikte işçi kılığında Amerika’ya gitmeye karar verir.Arkadaşının refakati sayesinde kendisine çok çabuk bir şekilde çevre edinen Murphy başına dert açmayı da çok güzel bir şekilde başarmıştır. Sizi gülmekten yerlere yatıracak olan bu filmin senaryosunu David Sheffield yazmış ve yönetmenliğini John Landis yapmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Eddie Murphy, Cuba Gooding Jr, Samuel L. Jackson, John Amos gibi ünlü isimler yer alıyor.

Chicago (2002) Imdb: 7,1

Chicago

1929 yılında geçen bu film hapishanede karşılaşan iki kadını konu alıyor. Kadınlardan birisi kocasını öldürmüş ve diğeri de erkek arkadaşının ölümüne sebep olmuştur. Bir süre sonra bu ikili hapishaneden kurtulmanın yollarını aramaya başlar. Bu amaç için tuttukları avukat ise cinayet davalarını kazanmasıyla oldukça ünlüdür. Bu üçlünün maceralarını anlatan ve Bob Fosse’nin müzikalinden uyarlanan bu filmin yönetmenliğini Rob Marshall yapmıştır. Oyuncu kadrosunu ise Bill Catherine, Zeta-Jones, Cliff Saunders, Renée Zellweger, Taye Diggs paylaşmaktadır.

Görevimiz Tatil (2018) Imdb: 4,8

komedi filmi Görevimiz Tatil

komedi filmi Görevimiz Tatil

Aşırı cimri olan Mutlu ailesi uzun yıllardır tatile gidememiştir. Bir gün oğulları Sıtkı ailesini de alarak, eski bir arkadaşıyla yemeğe çıkar. Bu yemeğin ardından da hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Çünkü Mutlu ailesi, Sıtkı’nın arkadaşının eşi Türkan’la hiç iyi anlaşamazlar ancak yine de birlikte tatile çıkmaya karar verirler. Mutlu ailesi ve arkadaşları bir karavan kiralayıp yola çıkarlar. Yolculuklarının ilk günü iyi geçse de ertesi gün bir köyün yakınında kaza yaparlar. Karavan tamir olana kadar köy muhtarı bu aileyi kendi evinde ağırlamak ister. Mutlu ailesi de bu teklifi reddetmezler ve köye giderler.Türkan köy halkıyla sohbet ederken köydeki kadınların ona ihtiyacı olduğunu anlar.Mutlu ailesi ve Türkan’ın köy halkına yaptığı yardımları ve bu ailenin insanlığını yeniden kazanmasını konu alan bu film, Murat Şeker yönetmenliğinde çekilmiştir.Oyuncu kadrosu ise Filiz Ahmet, Demet Akbağ ve Sarp Akkaya’dan oluşmaktadır.

Mr. Bean Tatilde (2007) Imdb: 6,4

Mr. Bean Tatilde

Netflix Komedi filmleri serisine Mr. Bean tatilde ide devam ediyoruz. Katıldığı bir çekilişten Fransa tatili kazanan Mr.Bean hemen seyahat için hazırlanmaya başlar. Çok uzun zamandır çekmek istediği film için de çok güzel bir imkan doğmuştur. Ancak trene binip Paris’e varan Bean için Fransızca başlı başına bir sorun haline gelmiştir. Mr. Bean’in maceralarına ve başına gelen felaketlere tanık olacağınız bu filmde kahkaha garantilidir. Oyuncu kadrosunu Rowan Atkinson, Willem Dafoe, Emma de Caunes’ un oluşturduğu bu film, Steve Bendelack
yönetmenliğinde çekilmiştir.

Dedemin Fişi (2016) Imdb: 5,6

Dedemin Fişi

Malatyalı Çirci Ailesi’nin reisi Salih Çirci’nin geçirdiği hastalık nedeniyle beyin ölümü gerçekleşir ve aile dedelerinin fişinin çekilmesine karar verir. Bunun üzerine birçok farklı şehirde oturan aile üyeleri memleketlerine geri gelirler. Her birisinin dededen kalacak miras hakkında kurdukları hayaller vardır ve daha dedenin fişi çekilmeden miras kavgalarına başlarlar. Bu kavgaları ise birbirinden renkli ve eğlenceli olayların ortaya çıkmasına sebep olur. Güldür Güldür ekibinin çektiği bu filmin yönetmeni Meltem Bozoflu’dur.

En çok izlenen Netflix Komedi Filmleri

Tüm yerli yabancı netflix komedi filmleri yazılan listemizde özellikle en çok izlenenleri de ayrıca belirtmek istedik.

Deliha (2014) Imdb: 4,6

netflix komedi filmleri Deliha

netflix komedi filmleri Deliha

Bence en iyi netflix komedi filmleri başlarında gelen deliha serisi burada. Bu filmin baş karakteri olan Zeliha, oldukça temiz kalpli, saf ve aynı zamanda deli doludur. Bir gün arkadaşlarıyla birlikte fal baktırmaya giden Zeliha, hayatının aşkının çok yakında karşısına çıkacağını öğrenir ve hayatını tamamen bu fal doğrultusunda şekillendirmeye başlar. Aynı gün Zeliha’nın oturduğu mahalleye yeni bir fotoğrafçı dükkanı açılır. Bu dükkanın sahibi ise oldukça yakışıklı ve karizmatik olan Şirinceli Cemil ve abisi Cemal’dir. 10 saniye içinde merdivenlerden inmeyi başarırsa hayatının aşkına kavuşacağına inanan Zeliha, bir anda kendini fotoğrafçı dükkanının tam ortasında bulur. İşler tam da o anda karışmaya başlar. Bu başarılı komedi filminin yönetmenliğini Hakan Algül yaparken oyunculuğunu ise Gupse Özay, Barış Arduç, Derya Alabora, Gülsüm Alkan gibi ünlü isimler üstlenmiştir.

Maaide’nin Altın Günü (2017) Imdb: 3,7

netflix komedi filmleri Maaide’nin Altın Günü

netflix komedi filmleri Maaide’nin Altın Günü

Filmin ana karakteri Maide Teyze altın günlerinin müptelasıdır. Mahallenin en şaşaalı altın günlerini yapmasıyla ünlü olan bu kadın, hatırı sayılır nitelikte bir altın günü ekibine de sahiptir. Ancak bir altın gününde Maide’nin kıymetlisi, aile yadigarı gerdanlığı çalınır. Maide Teyze’nin yanına misafir olarak gelen yeğeni Yağmur’la beraber bu kolyeyi geri bulmaya baş koyan Maide, bir liste hazırlar. İkili altın gününe gelen kadınları tek tek takibe alarak kolye hırsızını bulacaklardır. Başrol oyunculuğunu Ezgi Mola’nın üstlendiği bu eğlenceli yapım; Caner Özyurlu yönetmenliğinde çekilmiştir.

Fi Tarihi (2009) Imdb: 4,9

Fi Tarihi

Harold Romis’in yönetmenliğini yaptığı bu film, avcı – toplayıcı dönemde yaşayan bir kabilede geçiyor. Kabilede bulunan iki kafadar yasak meyveyi yer ve bunun üzerine kabile resileri onları kabileden kovar. Bunun üzerine uzun bir yolculuğa çıkarlar. Bu yolculukta başlarına gelen komik ve talihsiz olayların anlatıldığı bu filmdini göndermelerle süslenmiştir ve genel olarak ilkel çağlarda geçen bir yol komedisi ismiyle anılmaktadır. Filmin kadrosunda ise Jack Black, Michael Cera, Jumo Temple, David Cross gibi başarılı isimler yer almaktadır.

Git Başımdan (2015) Imdb: 5,1

Git Başımdan

Filmin ana karakteri Latif, otuz yaşlarında ve annesiyle birlikte yaşayan bir adamdır. Latif senelerdir aynı kadınla birliktedir ve bir gün sevgilisi Reyhan’dan ayrılmak ister. Tam ayrılmak isteyeceğini söylerken işler öyle bir karışır ki kendisini Reyhan’a evlenme teklifi ederken bulur. Düğün hazırlıkları ve alışverişler yapılıyor derken düğün günü gelir çatar. Fakat Latif hala evlenmek istememektedir ve iç sesi ona düğünden kaçmasını söyler. Bunun üzerine Latif arabasını aldığı gibi düğün salonunun olduğu yerden uzaklaşmaya başlar. Düğünden kaçarken arabayla bir adama çarpar ve çarptığı adam da Latif’in kendi iç sesi olan Mansur’dur. Mecburen Mansur’u arabasına alır ve tekrardan yola koyulurlar. Yolda Selin’le tanışırlar ve Selin’le beraber bu hikaye tamamlanarak üç kişilik bir yol macerasına dönüşür. Şahin Altuğ’un yönetmenliğini yaptığı bu filmin başrollerini Şahin Irmak ve Bülent Emrah Parlak ikilisi paylaşıyor.

Leyla İle Mecnun (2011-2014) Imdb: 9,1

Netflix Komedi Filmleri Leyla ile mecnun

Netflix Komedi Filmleri Leyla ile mecnun

Aynı gün aynı hastanede doğan iki bebek, hastanede yeterince yer olmadığı için bir odayı paylaşmak zorunda kalır. Aileleri ise “Doğar doğmaz birbirlerini buldular.” Sözüyle bu iki bebeği beşik kertmesi yapmaya karar verir ve bebeklerin adını Leyla ve Mecnun koyarlar.25 sene sonra ailesi Mecnun’a olanları anlatır ve Leyla’yı istemeye giderler. Mecnun başta bu fikre sıcak bakmasa da Leyla’yı görür görmez ona aşık olur. Leyla’yı etkilemek için neler yapacağını düşünen Mecnun, bir gece rüyasında ak sakallı bir dede görür. Ak sakallı dedenin rüyalardan çıkıp gerçekte de Mecnun’la beraber yaşamaya başlamasıyla işler iyice karışır. Leyla bir trafik kazası geçirerek hayatını kaybeder. Bunu kabullenemeyen Mecnun bir sene boyunca kimseyle konuşmaz. Mecnun daha sonradan Leyla’nın kalbinin Şirin’e ve ciğerinin Sedef’e bağışlandığını öğrenir. Bu kişilerin peşine düşen Mecnun, Şirin ve Selin’le tanışır. İkisiyle de bir ilişki yürütemez ve Mecnun en sonunda babasının arkadaşının kızı Leyla’ya aşık olur.

Everything Sucks! (2018) Imdb:7,5

Everything Sucks!

Oregon’da bir lisede geçen bu dizi 1996 senesini anlatıyor. Liseye yeni başlayan öğrenciler bu sıkıcı okulu biraz daha eğlenceli hale getirmenin yollarını ararlar. Bunun üzerine okulda film çekmeye karar verirler ve film kulüpleri arasında kıyasıya bir rekabet başlar. Ben York Jones ve Michael Mohan’ın senaristliğini yaptığı bu dizinin oyuncu kadrosunda Jahi Di’Allo Winston, Peyton Kennedy, Patch Darragh, Claudine Nako, Rio Mangini, Sydney Sweney gibi isimler yer alıyor.

2020 netflix komedi filmleri

2020 netflix komedi filmleri

2020 Netflix Komedi Filmleri

 • Recep İvedik 6
 • Aykut Enişte
 • Hababam Sınıfı Yeniden
 • Görümce
 • Enes Batur Gerçek Kahraman
 • Ailecek Şaşkınız
 • Kafalar Karışık
 • Küçük Esnaf
 • Kayhan
 • Bana Masal Anlatma
 • Niyazi Dört Nala

En iyi Netflix Komedi Filmleri

Netflix komedi filmleri oldukça dikkat çekici yapımları ile dikaktleri çekiyor. Yerli ve yabancı olmak üzere bir çok komedi türündeki netflix de yayınlanan komedi filmleri sizler için derledik. Netflix filmleri takip ederek en güncel dizi ve bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

 1. abdullah yunus dedi ki:

  Netflix filmler ve dizileri çok kaliteli oluyor. Çözünürlüklerinden bile belli oluyor bakılınca. Vakit olunca anlam ifade eden filmleri izlemek iyi olabiliyor