Netflix’teki Türk Filmleri Listesi

26.03.2020
731
Netflix’teki Türk Filmleri Listesi

Film seçmek yerine izlemekle vakitlerini geçirmek isteyen kişiler için en iyi Türk filmlerini konularıyla birlikte ele aldık. Netflix’te yer alan Türk filmlerini izlemek isteyenler için konuları ile birlikte bir liste hazırladık. IMDB puanlarına ve yapım yılına bakarak Türk Netflix filmleri arasından kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Netflix’te En Çok İzlenen Türk Filmleri

Ayla (2017) IMDB: 8.7

ayla filmi

Ayla filmi gerçek hayattan uyarlanmıştır. Ürekleri sızlatan Ayla filmi Kore Savaşı dönemini anlatmaktadır. Savaş döneminde Koreli bir etimi kurtararak onunla aralarında bağ kuran astsubayın hayatı anlatılmıştır. Yönetmenliğini Can Ukay’ın yaptığı bu filmde Çetin Tekindor, Ali Atay, Damla Sönmez ve İsmail Hacıoğlu gibi başarılı oyuncular yer almaktadır. Ürekleri sızlatan hikâyesiyle Ayla en çok izlenen filmler arasında yer alıyor.

Aile Arasında (2017) IMDB: 7.8

aile arasında filmi

Fikret ve Solmaz komik bir hikayeyle tanışmaktadır. Filmde Fikret ile Solmaz’ın komik ve eğlenceli hikayeleri anlatılır. Bu eğlenceli filmde Engin Günaydın, Demet Evgar ve Erdal Özyağcılar gibi başarılı oyuncular yer almaktadır. Senaristliğiyle her zaman izleyicileri güldürmeyi başaran Gülse Birsel’in yazarlığını yaptığı ilk sinema filminde yine Gürse Birsel de oyuncu olarak yer almaktadır.

Ölümlü Dünya (2018) IMDB: 7.8

ölümlü dünya filmi

Ali Atay’ın yönetmenliğini yaptığı film kiralık katil olan bir ailenin aldıkları işleri ellerine yüzlerine bulaştırmalarını anlatıyor. Oldukça eğlenceli ve komik olan filmde Sarp Apak, Ahmet Mümtaz Taylan, İrem Sak, Doğu Demirkol ve Alper Kul gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Organize İşler Sazan Sarmalı (2019) IMDB: 6.0

organize işler sazan sarmali filmi

Asım Noyan ve çetesinin maceralarını konu alan filmde Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola, Bensu Soral ve Güvenç Kıraç gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Arkadaşlık bağlarına da dokunan Organize işler izleyicilere keyifli anlar yaşatıyor.

Arif V 216 (2018) IMDB: 7.4

arif v 216 filmi

Cem Yılmaz ve Ozan Güven’in harika birliktelikleriyle yine izleyiciler oldukça gülüyor. Cem Yılmaz’ın Arif karakteri ve Ozan Güven’in 216 karakteri izleyicileri zaman yolculuğuna çıkarıyor.

İkimizin Yerine (2016) IMDB: 6.8

ikimizin yerine filmi

Nejat İşler ve Serenay Sarıkaya’nın başrollerini paylaştıkları film sıcak bir aşk hikâyesini ele alıyor.

Patron Mutlu Son İstiyor (2014) IMDB: 6.1

patron mutlu son istiyor filmi

Netflix komik Türk filmleri arasında yer alarak seyircilerin kahkaha dolu anlar yaşamalarını sağlıyor. Tolga Çevik ve Ezgi Mola’nın baş rollerde oldukları film bir senaristin hikâyesini ele alıyor.

Bana Masal Anlatma (2015) IMDB: 7.6

Bana Masal Anlatma filmi

B masalsı hikâyede Hande Doğandemir, Fatih Artman ve Cengiz Bozkurt gibi güçlü isimler bir araya gelerek izleyicilerin içlerini ısıtıyor.

Görümce (2016) IMDB: 5.1

görümce filmi

Başrollerini Gupse Özay, Buğra Gülsoy ve Eda Ece’nin paylaştıkları görümce bir görümcenin lafını esirgemeden kardeşine zor anlar yaşatmasını anlatıyor. Gupse Özay’ın eğlenceli üslubu izleyenleri oldukça güldürüyor.

Kocan Kadar Konuş (2015) IMDB: 6.3

kocan kadar konuş filmi

Ezgi Mola ve Murat Yıldırım’ın başrollerini paylaştıkları filmde çocukluk aşkı olan iki gencin eğlenceli ve komik aşkları ele alınıyor.

Kocan Kadar Konuş Diriliş (2016) IMDB: 5.9

kocan kadar konuş diriliş filmi

Murat Yıldırım ve Ezgi Mola’yı yeniden bir araya getiren filmde iki çocukluk aşkının devam eden hikâyeleri eğlenceli ve komik bir şekilde evlilikle son buluyor.

Senden Bana Kalan (2015) IMDB: 6.7

senden bana kalan filmi

Ekin Koç ve Neslihan Atagül’ün başrollerini oynadıkları filmde sıcak bir aşk hikâyesi anlatılıyor. İzleyiciler bu sıcak aşkla aradıkları romantizmi hissedebilecekler.

Unutursam Fısılda (2014) IMDB: 7.5

unutursam fısılda filmi

Çağan Irmak’ın yönettiği film büyük bir hayranlık uyandırıyor. Kerem Bürsin, Farah Zeynep Abdullah ve Mehmet Günsür’ün harika uyumla yer aldıkları bu film de en çok izlenen netflix filmleri arasında yer alıyor.

Delibal (2015) IMDB: 6.9

delibal filmi

Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun başrollerini oynadıkları Delibal Ali Bilgin tarafından yönetilmiş sıcak bir aşkı anlatmaktadır.

Bi Küçük Eylül Meselesi (2014) IMDB: 7.3

Bi Küçük Eylül Meselesi filmi

Kusursuz hayatında talihsiz kaza yaşayan ve kendisini bambaşka bir aşk ile hikâye içerisinde bulan kadının hayatını ele alıyor. Filmin başrollerini ise Farah Zeynep Abdullah ve Engin Akyürek paylaşıyor.

Siz Film severler için En iyi Netflix Türk filmlerini IMDB puanları ile sıraladık.Komediden drama,romantik den duygusal yüklü tüm netflix filmleri sayfamızda.

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.