Netflix Yarışma Programı – The Circle: France Konusu

30.03.2020
259
Netflix Yarışma Programı – The Circle: France Konusu

The Circle France Yarışma

Farklı içeriklere sahip programları ile tüm kullanıcıları hedefleyen Netflix, yeni sezonda da bu akışına uygun dizi ve projelerle karşımıza çıkıyor. Bir sosyal medya yarışması olan The Circle France Netflix üzerinden yayınlanan bu projelerden birisidir.Yarışmanın amacı katılan oyuncuların 100.000 avro kazanmalarıdır. Tam bir statü ve strateji oyunu olan program ile büyük bir kitle hedef alınıyor.

Bir sosyal medya yarışması olan programda katılımcılar, sahte profil oluşturarak birbirleriyle arkadaşlık kuruyorlar. Netflix’in yeni yarışma programı olarak lanse edilen proje, her hafta yenilenen bölümleri ile izleyicilere keyifli zamanlar yaşatıyor. Eğlenceli içeriğe sahip olan program ile sosyal medyada herkes kendini istediği şekilde yansıtıyor.

Birbirlerini görmeden, sanal platformlar üzerinden, herkesin kendi profilini oluşturarak kullanıcıları eleme yoluyla oyun dışı bırakmalarına dayalı bir proje olan The Circle France oyuncuları sekiz kişiden oluşuyor. Yarışmacılar birbirlerini puanlayarak en çok ve en az beğeni alanları eleme yolunu tercih ediyorlar.Amerika halkının profilini yansıtan yarışmada, her kesimden insana rastlamak mümkün.

The Circle France Konusu

Sıradan siyah adamdan oluşan gruptan iki haftada Alana ve Antonio gidince yerlerine her yeri dövmeli ir kız ve ürkütücü şişman beyaz adam geldi. İlgi çekici konusu ile izleyicilerden olumlu tepkiler alan program, argo terimler ve sosyal medya klişelerini fazlasıyla barındırıyor. Hastaglere ve sanal aleme fazlasıyla yakın olan kişiler tarafından ilgi ile izlenen proje, yarışma formatında bir dizi havasına sahip.

Yarışmada fiziksel olarak kendisiyle barışık olmayan karakterler, olmak istedikleri kişiliklere bürünerek bir profil çiziyorlar. Yarışmada başarılı olmanın, sosyal medyadan insanlara dayatılan kusursuz kişi imajı çizmekten geçtiğini vurgulayan yapım adından sıklıkla söz ettiriyor. Klişelerin dışında bir yarışma programı olan The Circle France konusu itibarı ile farklı kültürlerdeki insanlara hitap ediyor.

The Circle France Ne Zaman?

Yayın hayatına 20 Kasım 2019 ‘da başlayan yarışma, ilk bölümlerinden itibaren geniş bir kitle tarafından merakla izleniyor. Her yarışmacı, kendine verilen profile göre rolünü oldukça iyi oynuyor. Kendini tekrarlamayan konusu ile sürekli tansiyonu yükselen program, konsept olarak da farklı bir içerikle izleyicilere sunuluyor. Şu ana kadar çekilen sekiz bölümü ile ilk sezonu kapatan The Circle France, her Çarşamba gün izleyicileri Netflix ekranlarına kilitliyor.

The Circle France Kaç Sezon?

Yayınlandığı günden itibaren büyük ilgi ile izlenen The Circle France kaç sezon sorusunun yanıtı yapımcılarda gizli. Şimdiye kadar yayınlanan sekiz bölüm ile sezon finaline giren yarışmada, tansiyon yeni sezonda da artarak yükselişe geçecek gibi duruyor. Çarşamba günlerine damga vuran projenin aksiyonu hiç düşmüyor. Yarışmacılar arasındaki kişisel savaşlar adeta bir reality show havasında geçiyor. Yarışmacılar, Circle denilen mini bir sosyal medya platformundan tanıştıkları için yapımın adı The Circle France olmuştur.

The Circle France Versiyonları

Netflix, bu yapım gibi yaratıcı showlarla izleyicilerini şaşırtmayı seven bir platform olarak bilinir. Yarışma, hem Amerika hem de Brezilya versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Fakat izleyiciler ABD yapımı olan projeyi daha başarılı buluyorlar. Geniş kitlelere hitap etmesi sebebiyle, aynı formatta Nisan ayında Fransa versiyonunun yapılacağı söyleniyor. Tüm versiyonları izleyiciler tarafından izlenen TheCircle France Ne Zaman başlayacağı henüz netlik kazanmış değil. Netflix abonelerinin indirip daha sonra izleme avantajları ile sunulan proje geniş kitlelere hitap ediyor.

The Circle France oyuncuları

Yarışma sekiz kişinin etrafında örülen bir kurguya göre yapılıyor. Her hafta yapılan elemenin sonucuna göre giden oyuncuların yerine yenileri geliyor.

  • Hindistanlı teknoloji düşkünü olan Shubham
  • Klasik sarı saçlı kız Alana
  • Tipik Amerikalı beyaz adam Joey
  • Basketbolcu zenci adam Antonio
  • Trans adam Chris
  • Şişman lezbiyen kız Mercedes
  • Akıllı beyaz kız Sammie;

İşte Yarışmanın Fragmanı:

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.