Orange is The New Black Konusu
Orange is The New Black Konusu

Orange İs The New Black Dizisinin Konusu

ABD için 01 Temmuz 2013 vizyon tarihine sahip olan Orange İs The New Black konusu bakımından komedi ve dram öğeleri içermekte ve dizisinin yaratıcısı ise Jenji Kohan’dır. Ayrıca Orange İs The New Black oyuncuları arasında Taylor Schilling ve Uzo Aduba gibi oyuncular yer almakta ve dizinin Primetime Emmy Ödüller’nde on iki adaylığı da bulunmaktadır.

Orange İs The New Black Dizisi Konusu

Orange İs The New Black dizisinin karakterlerinden biri olan Piper Chapman, nişanlı bir kadındır ve on yıl önce üniversite dönemlerinde tanışmış olduğu Alex Vause yüzünden uyuşturucu taşıdığı gerekçesi ile tutuklanarak, bir kaç senelik hapis cezası alır.

Piper Chapman, hapse düşmeden önce ki yaşamında nişanlısı olan Larry ile konforlu ve lüks bir hayat sürmekte iken, bütün bunlardan vazgeçerek kendi rızası ile teslim olur. Piper, hapishane hayatı esnasında Dünya’nın gerçekte çok farklı olduğuna tanık olacak ve hayata olanları da sogulamaya başlayacaktır.

Piper, hapishanede geçirdiği ilk dönemlerinde hapishane kültürüne tam olarak ayak uyduramamış olsa dahi, zaman içerisinde oldukça büyük değişimler yaşayacak ve böylelikle de dışarıda ki hayatının da yavaş yavaş değiştiğini görecektir. Ayrıca hapishanede, lafını esirgemeyen ve ilginç tipler ile arkadaş olarak da gerçek benliğine bürünecektir.

  Piper Chapman, Orange İs The New Black dizisinde, hayatında çok sevmekte olduğu şeylerin, hafızasından yavaş yavaş silinmesi ile zor koşullar altında ne yapacağını öğrenmeye başlayacaktır ve Piper’n hapishane hayatı dizide mizahi bir dille ele alınmaktadır.

Orange İs The New Black Dizisi Oyuncuları

Orange İs The New Black dizisinin oyuncu kadrosunda, Piper Chapman’ı Taylor Schilling canlandırmakta ve Suzanne Warren’ı Uzo Aduba, Tasha Jefferson’u Danielle Brooks, Gloria Mendoza’yı Selenis Leyva, Sam Healy’i Michael Harney, Galina Reznikov’u Kate Mulgrew,Tiffany Doggett’i Tary Manning, Dayanara Diaz’ı Dascha Polanco, Joe Caputo’yu Nick Sandow, Lorna Morello’yu ise Yael Stone canlandırmaktadır.

Orange İs The New Black Dizisinin Konusu – Dizi Bilgileri

  •   Orange İs The New Black Dizisi Türü: Dram, komedi ve suç.
  •   Orange İs The New Black Dizisi Yapımcıları: Mark A. Burley, Taram Hermann, Jenji Kohan, Neri Kyle Tannerbaum, Lisa Vinnecour, Nick Jones, David Price, Lauren Morelli, Arturo Guzman, Sara Hess, Sian Heder, Jim Danger Gray
  •   Orange İs The New Black Dizisi Kaç Bölüm: 70 bölüm
  •   Orange İs The New Black Dizisi Kaç Sezon: 7 Sezon
  •   Orange İs The New Black Ortalama Bölüm Süresi: 59 Dakika
  •   Orange İs The New Black Yapım Yılı: 2013
  •   Orange İs The New Black Dizisi IMDb Puanı: 8.2
[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mindhunter Konusu

Mindhunter Dizisinin Konusu

Ataşehir İkinci El Eşya Alanlar

Ataşehir İkinci El Eşya Alanlar