Orphan Black Konusu ve Oyuncuları
Orphan Black Konusu ve Oyuncuları

Orphan Black Konusu ve Oyuncuları

  Orphan Black dizisi, 30 Mart 2013 tarihinde hayatımıza girmiş bir dizidir. Yeni bir bilim kurgu dizisi olan Orphan Black’ın ilk sezonu 10 bölüm sürmüştür. BBC’nin gözde dizilerinden olan Orphan Black  büyük kitlelerce ilgiyle takip edilmektedir, peki BBC dizisi Orphan Black konusu nedir ve oyuncuları kimlerdir ?

Orphan Black Konusu Nedir ?

Orphan Black konusu Sarah adında düzensiz bir hayata sahip olan ve genelde kirli işler aracılığı ile para kazanan sorunlu bir kadın çevresinde meydana gelmektedir. Son zamanlarda uyuşturucu malzemeler satarak para kazanan Sarah, küçük kız çocuğu ile düzenli bir hayat yaşamak istemektedir. Bu sebeple yola çıkmak için gittiği metro istasyonunda yaşayacağı olaydan dolayı hayatı bambaşka bir şekil alacaktır. Metro istasyonunda bir kadının intihar etme işlemine tanık olur ve bu kadın Sarah’a oldukça benzemektedir. Benzemenin yanı sıra sanki bir ikizi gibi tıpa tıp aynı görünüşe sahiplerdir. Bu durumdan sonra Sarah ne yapacağını bilmez ve intihar eden kadının çantasını alarak oradan uzaklaşır.

İntihar eden kadın yani Beth, daha önce tanışmadığı, hiç yüzünü dahi görmediği ailesinden olan ikiz kardeşidir. Ancak Sarah bu durumları düşünmemektedir. Tek derdi elindeki uyuşturucuları satarak kalacak bir yer bulmak ve daha sonra kızıyla kaçmaktır. Beth’e ait olan banka hesaplarında ki parayı çekebilmek için ikiz kardeşinin kılığına girmeye karar veren Sarah, bu işlemleri hızlandırabilmek için Beth gibi giyinip, aynı şekilde davranmaya başlamaktadır. Ancak işler düşündüğünden daha da zor olacaktır.

Beth’in içinde bulunmuş olduğu hayat, onu durduk yere intihara götürmemiştir. Bu sebepten ötürü Beth’in hayatında ki sorunlar Sarah’a da bulaşmış durumdadır. İlerleyen günler içerisinde Sarah, büyük bir oyunun içerisinde olduğunu anlar. Tek ikizinin Beth olmadığını farketmesi onu oldukça sıkıntıya sokmaktadır. Sarah büyük bir klon grubuna dahildir. Bu klonların kaç tane olduğu ve kimler tarafından üretildiği hakkında bilgi sahibi değildir. Son zamanlarda amaçladığı tek şey o klonları bularak tek tek yok etmektedir. Bu sebeple Orphan Black dizisi konusu itibariyle oldukça heyecanlı ve gerilimli geçmektedir.

Orphan Black Karakterleri / Oyuncuları

Orphan Black konusunu sizlere detaylı bir şekilde aktardıktan sonra gelin karakterlere, oyunculara da bir göz atalım. Böylelikle dizi kafanızda daha iyi şekillenebilir.

Sarah Manning, Beth Childs ve diğer klonlar

Orphan Black Dizi Konusu ve Oyuncuları - Sarah Manning
Orphan Black Dizi Konusu ve Oyuncuları – Sarah Manning

Sarah aslıda gerçek bir kişiliktir. Diğer klonları ise tamamen Sarah’ı zor duruma sokmak için üretilmiş olan yapay insanlardır. Sarah, Beth ve diğer klonları canlandıran Tatiana Maslany, Orphan Black karakterleri arasında en çok rol alan oyuncudur.

Felix Dawkins

Orphan Black Dizi Konusu ve Oyuncuları - Felix Dawkins
Orphan Black Dizi Konusu ve Oyuncuları – Felix Dawkins

Neredeyse tüm özellikleri Sarah ile aynı olan Felix Dawkins karakterini Jordan Gavaris canlandırmaktadır. Aynı zamanda bir eşcinseldir. Hayatını kirli işler yaparak sürdürmektedir.

Art Bell

Orphan Black Dizi Konusu ve Oyuncuları - Art Bell
Orphan Black Dizi Konusu ve Oyuncuları – Art Bell

Bu karakter Sarah’ın klonu olan Beth ile çalışmaktadır. Kıdemli dedektif olan Art Bell karakterini Kevin Hanchard oynamaktadır.

Vic

Orphan Black Dizi Konusu ve Oyuncuları - Vic
Orphan Black Dizi Konusu ve Oyuncuları – Vic

Sarah’ın eski sevgilisi olan Vic, tam bir pisliğin tekidir. Düzenbaz, hırsız ve sahterkar bir kişiliğe sahip olan Vic, sarahı kötü yola teşvik eden insandır. Orphan Black dizisinde Vic karakterini Micheal Mando canlandırmaktadır.

Orphan Black Konusu – Dizi Bilgileri

Orphan Black Fragmanı


.:: Orphan Black konusu ve Orpan Black oyuncuları bölümlerinde değindiğimiz bu makalemizi beğendiyseniz yorum yapmayı ve sosyal medyada paylaşmayı unutmayın. Orphan Black dizisi hakkında yorumlarınız neler ? Merak ediyor ve önemsiyoruz.

Diğer Dizi Konuları

Peaky Blinders Konusu

Teen Wolf Konusu

The Originals Konusu

Dark Konusu

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

the-mentalist-konusu-ve-oyunculari

The Mentalist Konusu ve Oyuncuları

Peaky Blinders Konusu ve Oyuncuları

Peaky Blinders Konusu ve Oyuncuları