Pedofili Konulu Filmler Listesi (Rahatsız Edici)

15.05.2020
1.386
Pedofili Konulu Filmler Listesi (Rahatsız Edici)

Pedofili Konulu Filmler listemizi yayınladık. İğrenç insan dışı ve Türk toplumuna tamamen aykırı en iyi Pedofili Konulu Filmler listesi.Sinema sektöründe toplumsal ve siyasi konuları ele alan yapımlarda bulunmaktadır. Farklı filmlerde çeşitli psikolojik ve fiziksel rahatsızlar tema olarak işlenmektedir. Çağımızın en kötü psikolojik rahatsızlıklarından biri olan pedofili rahatsızlığını konu alan filmler de bulunmaktadır. Çocuklara karşı cinsel eğilimi bulunan kişilerin konu alındığı filmlerin sayısı fazladır. Hem bu rahatsızlığa dikkat çekmek hem de pedofili rahatsızlığa karşı tutum oluşturmak için çekilen filmler, farklı yıllarda vizyona girmiştir. Film afileri TMBD sitesinden alınmıştır.

Pedofili Konulu Filmler

Gizemli Nehir (2003) Imdb: 8,0

2003 yılında vizyona giren Gizemli Nehir isimli film, 2 saat 18 dakika süren filmde gizem, suç ve dram gibi türlerde işlenmektedir. Filmin yönetmenliğini Clint Eastwood üstlenmiştir. Senaristlik koltuğunda ise Brian Helgeland oturmaktadır. ABD ve Avustralya ortak yapımı filmin özgün ve ilginç bir konusu bulunmaktadır. Çok sayıda çocuğun yaşadığı kasabada yaşanan ilginç olayların anlatıldığı film birçok kişi tarafından beğenilmiştir.
Jimmy Markum isimli karakter, Boston kentinde büyümüştür.

Boston’un semtlerinden birinde işçi çocukları beysbol oynarlar. Sakin ve huzurlu olan semtte farklı bir olay yaşanacaktır. Jimmy’nin kızının öldürülmesiyle başlayan olayların perde arkasında farklı kişiler bulunmaktadır. Suç ve aksiyon sahnelerinin de bulunduğu filmde ünlü isimler rol almaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda; Laura Linney, Eli Wallach, Tim Robbins, Laurence Fishburne ve Marcia Gay Harden gibi isimler bulunmaktadır.

Günah Şehri (2005) Imdb: 8,0

Kendi türünün en başarılı yapımlarından olan Günah Şehri, 2005 yılında vizyona girmiştir. Fantastik türünün oldukça başarılı bir örneği olan filmin orijinal ismi Sin City şeklindedir. Pedofili konulu filmler arasında da yer alabilecek filmin yönetmenlik koltuğunda üç farklı isim yer almaktadır. Frank Miller, Quentin Tarantino ve Robert Rodriguez tarafından yönetilen film, ABD yapımıdır. Özgün senaryosu ile dikkat çeken film, birçok ülkede ilgiyle izlenmiştir.

ABD’nin hayal şehri olan Sin City isimli şehirde gelen olaylar oldukça ilgi çekicidir. Şehirde görevli olan Hartigan isimli dedektif, önemli bir olayı çözmesi adına göreve getirilir. Şehrin senatörünün kızının kaçırılması için görev yapacak olan dedektifin mücadelesi anlatılmaktadır. Kızı kaçıran sadist adam ve diğer kötülüklerle mücadele edecek olan dedektifin öyküsünün anlatıldığı Günah Şehri isimli filmde; Michael Madsen, Bruce Willis, Elijah Wood ve Mickey Rourke gibi isimler rol almıştır.

Tenin Gizemi (2004) Imdb: 7,7

Pedofili teması söz konusu olduğunda bu temanın ilgi çekici bir şekilde işlendiği filmlerden biri de Tenin Gizemi isimli yapımdır. Hollanda ve ABD ortak yapımı olan film, dram ve gizem türlerinde de yapılmıştır. Orijinal ismi Mysterious Skin olan filmin yönetmenliğini Gregg Araki üstlenmiştir. Bu türün en fazla izlenen filmlerinden biri olan Tenin Gizemi, yaklaşık olarak 1 saat 45 dakika sürmektedir. Öyküsüyle ve oyuncularıyla beğenilen film, günümüzde birçok kişi tarafından izlenmektedir.

Film, 198 senesinde ABD’nin Kansas eyaletinde yaşanan olayları anlatılmaktadır. Brian ve Neil isimli karakterler, küçük yaşlarda aynı takımda beysbol oynamış olan iki arkadaştır. Küçüklüklerinde zor günler yaşamış çocuklar, travmatik olaylar yaşayarak büyümüşlerdi. Taciz ve zorlama gibi olaylara maruz kalmış olan ikilinin gelecekte yaşadığı farklı olaylar konu alınmıştır. Filmin oyuncuları arasında Michelle Trachtenberg, Elisabeth Shue, Brady Corbet ve Joseph Gordon Levitt gibi önemli isimler bulunmaktadır.

Tutku Oyunları (2006) Imdb: 7,6

Sinema sektörünün en başarılı yöntemlerinden biri olan Todd Field, ilginç ve cesur filmleri ile dikkat çekmektedir. Oscar adaylığı ve çeşitli ödülleri de bulunan yönetmenin başarılı filmlerinden biri de orijinal ismi Little Children olan Tutku Oyunları filmidir. Pedofili suçunu konu alan filmde, toplumdaki farklı olaylar ele alınmıştır. Toplumsal alanlarda yaşanan tehlikeli ve psikolojik olayların anlatıldığı film, üzerinden uzun zaman geçse de beğenilerek izlenmektedir. Filmin senaristliğini Tood Field ve Tom Perrotta birlikte yapmıştır.

Film, Amerika’nın küçük bir kasabasında geçmektedir. Daha önceki yıllarda çocuk tacizi suçundan hapse girmiş olan Ronald, cezasını çektikten sonra hayata döner. Brad isimli karakter ise Hukuk Fakültesinden mezun olan dul ve çocuklu biridir. Tüm mahallenin gözünün üstünde olduğu karakter ve Sarah arasında yaşanan ilişkinin anlatıldığı film oldukça ilginçtir. Gizem sahnelerini seven film severlerin izleyebileceği filmin oyuncu kadrosunda; Kate Winslet, Patrick Wilson, Jennifer Connelly ve Phyllis Somerville gibi ABD sinemasının tanınmış isimleri bulunmaktadır.

Sleepers (1996) Imdb: 7,6

1990’lı yılların sonunda çekilmiş olan başarılı filmlerden biri de Sleepers isimli filmdir. Suç, işkence ve kan gibi sahnelerin de bulunduğu film, pedofili temalı filmlere örnek olarak da gösterilebilir. Gerilim ve korku gibi türlerin ağır bastığı filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Barry Levinson üstlenmiştir. 1996 yılı ABD yapımı olan film yaklaşık olarak 2 saat 30 dakika sürmektedir. Filmin Türkçe ismi ise “Kardeş Gibiydiler” şeklindedir. Film, 1960’lı yıllarda Amerika’nın New York şehrinde geçmektedir.

Arkadaş olarak büyüyen 4 tane çocuk günün birinde oyun oynarken bir şaka yapmayı planlarlar. Şaka yaptıkları yaşlı adamın yaralanmasına sebep olan gençler, bir hapishanede 1 sene boyunca mahkum edilirler. Hapishane görevli olan gardiyanların zorlamasına ve cinsel istismarına maruz kalan gençler, yıllar sonra gardiyanlardan intikam almak için geri dönerler. Sinema sektörünün sevilen ve tanınan isimlerinin rol aldığı filmde; Brad Pitt, Jonathan Tucker, Dustin Hoofman, Robert De Niro ve John Slattery gibi usta isimler bulunmaktadır.

Şüphe (2008) Imdb: 7,5

Pedofili suçu üzerine çekilmiş olan filmlerden biri de yakın tarihte vizyona girmiş olan Şüphe isimli sinema filmidir. 2008 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini John Patrich Shanley üstlenmiştir. Vizyona girdiği tarihte ve günümüzde beğenilerek izlenen filmin kurgusu oldukça başarılı ve dikkat çekici bir şekilde yapılmıştır. ABD yapımı filmde, dönemin önemli sinema oyuncuları rol almıştır. Film yaklaşık olarak 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Filmdeki olaylar 1964 senesinde geçmektedir. Amerika’nın Bronx isimli şehrindeki bir kilisede önemli bir rahibe yaşamaktadır. Çeşitli güçlere inanan rahibe, kilisede toplanan insanlara çeşitli vaazlar vermektedir. İnsanları etkisi altına alan rahibe, kiliseye başvuruda bulunan Donald Miller isimli siyahi bir öğrenciyi kabul eder. Kilisede beklenmeyen bir taciz iddiası ortaya atılacaktır. İddianın gerçek olup olmadığı araştırılırken farklı olaylar da yaşanacaktır. Filmin oyuncuları içinde Amy Adams, Susan Blommaert, Meryl Streep ve Viola Davis gibi ünlü oyuncular bulunmaktadır.

Kötü Eğitim (2004) Imdb: 7,5

Birçok türde özgün ve başarılı yapımları olan sinemalardan biri de İspanyol sinemasıdır. Özellikle; son dönemlerde hem dizi hem de film yapımlarıyla öne çıkan sinemanın eski yıllarda çekilmiş olan önemli yapımları da bulunmaktadır. İspanyol yapımı pedofili konulu filmlerden biri olan Kötü Eğitim, bu türün ilginç yapımlarından biridir. Filmin yönetmenlik koltuğunda Pedro Almodovar oturmaktadır.

2004 yılında vizyona giren filmde Katolik okulunda öğrenci olan çocukların öyküsü anlatılmaktadır.
İgnacio ve Enrique isimli iki tane erkek çocuk, 1960’lı yıllarda İspanya’nın Katolik eğitim veren okulunda öğrenim sürdürmektedir. Okulda geçirdikleri günlerde aşk, korku ve tutku gibi çeşitl duyguları keşfederler. Okul müdürü ve öğretmenlerinin de dahil olduğu olaylarda çocuklar, çeşitli zorlamalara da maruz kalacaktır. Yıllar sonra aynı okulda bir araya gelen kişilerin yaşayacakları olayların anlatıldığı filmde gizem ve dram sahneleri yoğunluktadır. Filmin oyuncuları arasında Gael Garcia Bernal, Javier Camara, Fele Martinez ve Daniel Gimenez Cacho gibi isimler bulunmaktadır.

Muson Düğünü (2001) Imdb: 7,4

Dram ve komedi türlerinin de önemli bir yapımı olan Muson Düğünü isimli film, pedofili konulu filmler listesine alınabilir. Yapımında birçok ülkenin katkısı bulunan film 2001 yılında yapılmış ve 2002 yılında birçok ülkede vizyona girmiştir. Üzerinden yaklaşık 20 sene geçse de hala ilgiyle izlenen film; ABD, Almanya, Hindsitan, Fransa ve İtalya ortak yapımıdır. Küresel ölçekte birçok kişi tarafından izlenen filmin yönetmenlik koltuğunda ünlü yönetmen Mira Nair oturmaktadır. Filmin senaristliğini ise Sabrina Dhawan yapmıştır.

Filmdeki olaylar, Hindistan’ın Yeni Delhi şehrinde geçmektedir. Bu şehirde yaşayan Verma ailesinin kızı Aditi, aşkı ve mutluluğu arayan bir genç kızdır. Kızın ailesi, Amerika’da yaşayan aile dostunun oğlu olan Hemant ile kızlarını evlendirmeye karar verirler. İlk başlarda bu teklife sıcak bakmayan kız, daha sonra ailesinin isteğini kabul ederek Hemant ile evlenmeye karar verir. Filmin oyuncuları arasında Roshan Seth, Lillete Dubey, Naseeurddin Shah, Vijay Raaz ve Shefali Shah gibi isimler bulunmaktadır.

Antwone Fisher (2002) Imdb: 7,3

Filmdeki karakterin ismini alan Antwone Fisher isimli film 2003 yılında vizyona girmiştir. Filmde yer alan karakterlerden olan Fisher, Amerika’da yaşayan bir askerdir. Deniz Kuvvetleri ordusunda yer alan Fisher’in çeşitli psikolojik sorunları bulunmaktadır. İçinde bulunan büyük öfkenin ve şiddetin sebebini öğrenmek için yardım almaya ve psikologla görüşmeye karar veren Fisher, çocukluk yıllarını araştırdıkça travmatik olaylar ile karşı karşıya kalacaktır.

Çocukluğunda cinsel zorlamalar ve çeşitli kötülüklerle karşı karşıya kalan Antwone Fisher’in çocukluğuna yaptığı yolculuğun öyküsünün anlatıldığı film, yayınlandığı seneden itibaren birçok ülkede ilgi görmüştür. Biyografi ve dram niteliğinde yapılan filmin yönetmenlik koltuğunda Denzel Washington bulunmaktadır. Filmin senaristi ise filme ismini veren Antwone Fisher isimli senaristtir. 2002 yılında vizyona giren 2 saatlik film, günümüzde de farklı platformlar aracılığıyla izlenmektedir. Filmin oyuncuları arasında Sung Kang, Denzel Washington, Joy Bryant ve Derek Luke gibi isimler bulunmaktadır.

The Woodsman (2014) Imdb: 7,2

Pedofili teması ve konusu söz konusu olduğuna filmlerde sıklıkla işlenen türlerin başında dram gelmektedir. Çeşitli suçların ve zorlamaların insanları hem fiziksel hem de psikolojik yönde olumsuz etkilemesini anlatan filmler, günümüzde de ilgiyle izlenmektedir. Nicole Kassell tarafından yönetilen The Woodsman isimli film 2014 yılında vizyona girmiş olan pedofili temalı yapımlardan biridir. 1 saat 27 dakika süren film, bu türün en ilgi çekici yapımlarından biri olarak gösterilmektedir.

ABD yapımı olan filmin ana karakteri Walter isimli bir suçludur. Gençliğinde oldukça kötü bir suç olan pedofili suçundan dolayı ceza almış olan Walter, 12 sene boyunca mahkum edilmiştir. Cezasını çeken ve hapisten çıkan Walter, hayatını yeniden kazanmak için mücadeleye başlayacaktır. Geçmiş yıllarda işlediği suçu ve psikolojisi yüzünden zorluklar yaşayacak olan adamın öyküsü anlatılmaktadır. Michael Shannon, Kevin Bacon, Benjamin Bratt ve Yasiin Bey filmde rol alan oyuncular arasında yer almaktadır.

Aldatan Yürek (2004) Imdb: 6,6

2004 yılında yapılan ve 2005 yılında vizyona giren Aldatan Yürek isimli film, eleştirmenlerin övgüsünü kazanan bir film olarak dikkat çekmektedir. Yayınladığı yıllarda Cannes Film Festivali tarafından da gösterilen filmin yönetmenliğini Asia Argento yapmaktadır. Çocukluk yıllarında büyük acılar ve sıkıntılar çekmiş olan bir karakterin öyküsünün anlatıldığı film, biyografi türünün örneklerinden biri olarak da gösterilebilir. Dram sahnelerinin yoğunlukta olduğu film, ABD, İngiltere ve Fransa ortaklığında yapılmıştır.

J.T. Leroy isimli karakter, çocukluğunda taciz, şiddet ve işkence gibi kötülüklere maruz kalmış biridir. Koruyucu bir ailenin yanına verilen Leroy, annesi tarafından geri alınacaktır. Alkolik bir kadın olan Sarah, oğlunu da kötülüklerin içine çekecektir. Annesinden kurtulmasına rağmen hayatı düzelmeyen ve kötü olaylar yaşamaya devam eden karakterin yeni durağı büyükannesinin yanıdır. Gittiği her yerde zorluklar yaşayan çocuğun öyküsü anlatılmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunu Asia Argento, Ben Foster, Peter Fonda ve Jimmy Bennett gibi isimler oluşturmaktadır.

Kevin Hakkında Konuşmalıyız (2011) Imdb: 7,5

2011 yılında vizyona giren Kevin Hakkında Konuşmalıyız isimli film, birçok türde sevilen bir yapım olarak dikkat çekmektedir. Dram, suç, psikoloji ve gerilim türlerinin ağır bastığı filmin yönetmenliğini Lyyne Ramsay üstenmiştir. ABD ve İngiltere yapımı olan filmde, oğlunun yaptıklarıyla yüzleşmek zorunda kalan bir annenin yaşadıkları anlatılıyor.

Lionel Shriver tarafından yazılan ve ödüllü bir romandan uyarlanmış olan filmde, çocukken yaşadığı olaylardan dolayı seri katil olan bir gencin yaşadıkları anlatılıyor. Oğlunun katil olduğunu öğrenen anne, duygusal olarak büyük bir yıpranış içine girecektir. Filmin oyuncuları arasında Tilda Swinton, John Reilly, Siobhan Fallon, Lauren Fox ve Suzette Gun gibi isimler bulunmaktadır.

Suçlu Kim (2000) Imdb: 6,5

2000 yılında dünya genelinde oldukça başarılı filmler yapılmıştır. Bu yılda çekilmiş olan birçok film, günümüzde de ilgiyle izlenmeye devam etmektedir. Bu filmlerden biri olan ve suç, dram ve pedofili gibi temaları işleyen Suçlu Kim isimli film, ABD ve Fransa ortak yapımıdır. Filmin yönetmenlik koltuğunda daha önce farklı filmlerle adından söz ettirmiş olan Stephen Hopkins oturmaktadır. Orijinal ismi Unde Suspicion olan filmde dram ve gerilim gibi türlerde işlenmiştir.

Sinema sektörünün çok tanınan isimlerinden biri olan Morgan Freeman tarafından canlandırılan Benezet karakteri, işinde iyi olan bir dedektiftir. Karnaval sırasında aynı şekilde öldürülen çocukların cinayetini araştıran dedektif, cinayetleri işleyen kişiyi bulmaya çalışacaktır. Suç ve pedofili sahnelerinin de bulunduğu filmde oldukça ünlü isimler rol almıştır. Monica Bellucci, Morgan Freeman, Gene Hackman ve Thomas Jane filmin oyuncuları arasında yer almaktadır.

Hounddog (2007) Imdb: 6,3

Elvis Presley müziklerini çok seven küçük kız, şehirden uzak bir çiftlikte yaşamaktadır. Aile yaşantısı yüzünden zor günler geçiren 12 yaşındaki kız, hayatın zorluklarıyla mücadele etmeye çalışmaktadır. Babası alkolik olan genç kızın annesi ise ölmüştür. Şiddet ve cinsel istismara uğrayan kız hayatını değiştirmeye karar vermiştir.

2007 yılında vizyona giren Hounddog isimli filmin yönetmenliğini Deborah Kampmeier yapmıştır. Yaklaşık 1 saat 42 dakika süren filmde ünlü oyuncular rol almaktadır. Psikolojik ve fiziksek olarak zorluklarla karşılaşan bir çocuğun öyküsünün anlatıldığı filmde; Robin Wright, Dakona Fanning, David Morse ve Piper Laurie gibi isimler rol almıştır.

Pedofili Konulu Filmler

Pedofili konulu filmler listesinde farklı ülke yapımı olan filmler dikkat çekmektedir. Küçüklüğünde şiddet ve cinsel istismara uğramış olan çocukların zor hayatlarının yansıtıldığı filmler oldukça ilgi çekicidir. Yer yer rahatsızlık verici filmlerinde bulunduğu listede ödül almış filmler de bulunmaktadır. Dünyaca ünlü oyuncuların rol aldığı filmlerin IMDB puanları farklılık göstermektedir.Bu tür üzerine yapılan filmlerin örnekleri yerli sinemada fazla bulunmamaktadır. Genellikle yabancı filmlerde işlenen pedofili konusu ile ilgili yapılmış filmlerde toplumsal mesajlar da verilmektedir. Korku, gerilim, suç, psikoloji ve dram gibi birçok türün bulunduğu filmleri izlemek isteyen kişiler, verilmiş olan listeden yararlanabilir.

Pedofili Filmleri, gerçek olaylardan da kesitler alınan filmler, zaman zaman izleyicileri rahatsız edebilmektedir. Bu nedenle bu tür filmlerde çeşitli yaş sınırları da bulunmaktadır. Yasaklanan film kategorilerinde de bulunan bu temalı filmler arasında öne çıkan yapımlar da bulunmaktadır. Pedofili rahatsızlığının perde arkasının ve etkilerinin konu alındığı filmler öne çıkmaktadır. Gerçek öykülerden uyarlanan filmler arasında izleyicilere önerilebilecek yapımlar vardır. Birçok yapımda sinema sektörünün ünlü isimleri de rol almaktadır.Ayrıca en iyi netflix dizileri kategorimizden birçok yerli yabancı dizi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.