Penny Dreadful Dizisinin Konusu

Penny Dreadful Dizisinin Konusu

2014 yılında ve Showtime kanalında yayına giren Penny Dreadful dizisi, korku ve dram türünde bir dizidir. Penny Dreadful dizisi ile pek çok efsanevi karakter bir araya gelmiş ve dizinin bölümleri ortalama olarak kırk yedi ile altmış dakika kadar sürmektedir. Aynı zamanda dizi, Amerikan ve İngiliz ortak yapımı olup, İngiltere’de Sky Atlantic kanalında toplam üç sezon olarak gösterilmiştir.

Penny Dreadful Dizi Konusu

Dorian Grey, Dracula ve Dr. Frankestein ve daha bir çok korku ile beslenmekte olan edebiyatın ünlü karakterlerini bir araya getiren Penny Dreadful konu içeriği bakımından korku, gerilim ve dram öğeleri içermektedir.Ayrıca Penny Dreadful dizisi on dokuzuncu yüzyıl Viktorya dönemi, Londra’sında geçmesinin yanı sıra bir çok korku ve gerilim sahnesini de içeriğinde barındırmaktadır.

Penny Dreadful dizisinin birinci sezonunun konusu, kızını aramakta olan bir babanın üzerine kurulmuş olsa da dizi, kızının esrarengiz varlıklar tarafından kaçırılmış olan bir baba ile aralarında bir çok olayın yaşandığı genç bir kadın ile beraber kızını arama hikayesi olarak başlamaktadır. Fakat, dizinin bölümlerinin ilerlemesiyle genç kadın ve onun tanıştığı dizide yer alan diğer karakterlerin korku dolu ve esrarengiz hikayeleri de gün ışığına çıkmaktadır.

Penny Deadful Dizisi Oyuncuları

Penny Deadful dizisi oyuncuları arasında, dizinin baş kahramanı olan Vanessa Ives’i Eva Green, Sir Malcom’u Timotthy Dalton, kurt adam Ethan Chandler’i, Josh Hartnett, Dorian Gray’i Reeve Carney, Dr. Victor Frankestein’i Harry Treadaway, Madame Kali’yi Helen McCroy, Vampire’ı Robert Nairne, Jared Talbot’u Brian Cox ve Beatiful Witch karakterini ise Charlotte Beckett canlandırmaktadır.

Penny Dreadful Dizisinin Konusu – Dizi Bilgileri

  •   Penny Dreadful Dizisi Türü: Korku, Fantastik, Dram
  •   Penny Dreadful Dizisi Yapımcıları: James Flynn ve Morgan O’Sullivan
  •   Penny Dreadful Dizisi Kaç Bölüm: 27 Bölüm
  •   Penny Dreadful Dizisi Kaç Sezon: 3 Sezon
  •   Penny Dreadful Ortalama Bölüm Süresi: 47 dakika ile 60 dakika arası
  •   Penny Dreadful Yapım Yılı: 2014
  •   Penny Dreadful Dizisi IMDb Puanı: 8.2
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.