Piyanist Filmi Yorumları ve Konusu

04.05.2020
397
Piyanist Filmi Yorumları ve Konusu

Dünya çapında izlenme rekorları kırarak imdb den iyi puan alan Piyanist film konusu ve yorumlarını derledik. Filmin oyuncu kadrosuna göz at.

Piyanist Filmi Konusu (2002) Imdb: 8.5

Birçok izleyicinin beğenisini toplayan bu film 2002 yapımıdır. Savaş döneminin oldukça heyecanlı ve üzüntülü bir şekilde yansıtıldığı özel bir yapıttır. Filmin gerçek adı The Pianist olarak beyaz perdede oynamıştır. Film içinde oldukça muhteşem ve etkileyici müzikler yer almaktadır. İzleyicileri derinden etkilemeyi başarmış Piyanist konusu ile insanlara birçok şey katmıştır.Filmin yönetmenliği Roman Polanski tarafından yapılmıştır. Oldukça başarılı olan bu yapıt bir Piyanistin hayatını anlatmaktadır. Ailesi ile beraber yaşayan bu piyanistin başına gelenler, oldukça üzücüdür. Savaş içinde kalıp, sürekli kaçarak yaşantısını devam ettirmeyi amaçlamıştır. Filmin senaryosu Ronald Harword ile Wladyslaw Szpilman tarafından sergilenmiştir. Burada yer alan Wladyslaw Szpilman aynı zaman da bu senaryonun kitabını yazmıştır.

piyanist film konusu ve yorumları

Piyanist Filmi Oyuncuları

Etkileyici Piyanist oyuncuları, oldukça başaralı bir senaryo ortaya çıkarmıştır. Her oyuncu filme özel gerçekçi sahneler katarak yapıtı üst sıralara taşırmıştır. Etkili sahnelerin başrol oyuncusu Adrien Brody, piyanist rolü ile Wladyslaw Szpilman karakterini canlandırıyor. Captain Will Hosenfeld rolü ile Thomas Kretschmann canlandırma yapmıştır. Ünlü oyuncu Emilla Fox ise Dorota rolü ile karşımıza çıkıyor.Henryk karakteri Ed Stoppard tarafından oynanmıştır. The Father karakteri ile Frank Finlay oldukça güzel bir rol oynamıştır. Valentina Pelka tarafından Michal karakteri canlandırılmıştır. The Mother rolü ile Maureen Lipman filmde izleyiciler ile buluşmuştur. Ünlü oyuncu Ronan Vilbert ise Bogucki rolünü üstlenmiştir. En özel oyuncu kadrosu ile çok özel bir film izleyicileri karşılamıştır.

piyanist film oyuncuları

Piyanist Filmini Her Zaman İzleyebilirsiniz

Önemli oyuncuların senaryoyu canlandırıldığı bu film izleyicileri oldukça büyük bir etki yaratmıştır. Sizlerde bu filmi İnternet üzerinden izleyebilirsiniz. Google arama motoruna piyanist izle yazdığınızda özel olarak yayınlanan piyanist dizisini izleyebilirsiniz. İkinci Dünya savaşı sırasında yaşanılan bu olaylar oldukça zor ve üzüntülü yıllar geçmesine sebep olmuştur.
Savaş boyunca Piyanist sürekli olarak kaçmıştır ve hayatını açlıkla devam ettirmektedir. Savaşın bitmesine yakın her şey düzene girmeye başlamıştır. Ancak Piyanist için her şey farklı olacaktır. Savaşın karanlık yüzü her zaman kötü olmuştur. Bu kötü anılar Yahudiler için oldukça zor ve kötü olarak anılara eklenecektir.

piyanist filmi yorumları

Piyanist Filmi Yorumları

Daha önce filmi izlemiş insanların yaptığı yorumları sizler için internetten derledik. yorumlar beyazperde sitesinden alınmıştır.

  • Hayatımda bu kadar gamsız bir adam görmedim Her hareketi uyuşuk ne zaman bu film izlesem Adrien brody uyuz oluyorum?? Onun dışında film prudüksiyon açısında olagan üstü
  • Senaryo harikaydı, Adrien Brody de muhteşem oynamış. Filme başlarken sadece konusunu okumuştum, Kesinlikle izlenilmesi gereken bir film.
  • Savaş zamanını en vurgulayıcı şekilde anlatan yeğane dram filmlerinden. O zamanların havasını iyisinden kötüsüne iliklerinize kadar hissediyorsunuz.
  • Muhteşem bir hayatta kalma mücadelesi. Bir zaman sonra filmi yasiyorsunuz ve kendiniz oynuyorsunuz. Eköl filmlerden!
  • Şuana kadar izlediğim en güzel savaş filmi.Yahudilere yapılan soykırımlar mükemmel oyunculuk ve senaryoyla işlenmiş.Herkese tavsiye ederim muhteşem bir drama filmi.

Piyanist Filmi Karakterleri

Adrien Brody (Szpilman)

Filmin başrolünü tamamlayan ve oldukça etkili olarak filmi canlandıran Adrien Brody ünlü bir piyanisttir. Yaşamını her zaman piyanist olarak kazanmaktadır. Ailesi onun için çok önemlidir. Yahudi bir ailenin çocuğu olan Szpilman oldukça başarılı bir piyanisttir. Savaştan ve askerlerden sürekli olarak kaçacaktır. Yaşantısı savaş ile karışacaktır.

Emilla Fox (Dorata)

Enteresan bir rol ile karışımıza çıkıyor. Dorata oldukça farklı bir kızdır.

Frank Finlay (Baba)

Szpilman’ın babası rolü ile izleyicilerin karşısına çıkıyor. Savaş sırasında hayatı ve ailesi tehlikeye giren bu karakter ailesini alıp kaçma planlarını yapmaya başlamıştır. Her ne kadar oğlu ünlü piyanist Szpilman karşı çıksa da, babaları vazgeçmeye kararlı değildir.

Maureen Lipman (Anne)

Szpilman karakterinin annesi rolünde olan oyuncudur.

Piyanist Filmi Fragmanı

Hayattan bir kesit alınarak izleyiciler ile buluşmuş bu film oldukça beğeni rekoru kırmıştır. Öyleki oldukça olumları yorumlar almıştır. Romandan esinlenerek yapılan bu yapıt, izleyenlere yeni bir bakış açısı katmıştır. Yahudi bir aileyi ele alan Piyanist Fragmanı heyecanlı sahneleri ile oldukça başarılı bir yapıt olmuştur. Ünlü piyanist oldukça güzel piyano çalarak çocukluğundan itibaren oldukça büyük ünlere sahip olmuştur.Piyanist sıradan bir gün de çalıştığı radyo kanalında tam olarak piyanosunu çalarken birden bire yerle bir olan bombanın etkisi altında kalıyor.

Savaşın başladığı sırada artık her şey alt üst olmaya başlamıştır. Yahudilere düşman olan tüm savaş askerleri Yahudilere eziyet etmeye başlamış ve onları sürgünlere yollamıştır.Ünlü piyanist ise eve gittiğinde ailesinin evde hazırlık yaptığını görmüştür. Bu durum piyanisti oldukça üzmüştür. Ailesini ikna etmeye çalışır ve girmemelerini ister. Ailesi ikna olmuştur ancak savaş halen devam etmektedir. Yahudiler artık dışlanmaya başlamıştır. Ünlü müzisyen ise sürekli aç kalmakta ve hayat savaşı vermeye başlamıştır. Piyanist Filmi Yorumları ve Konusu En detaylıca yazmaya çalıştık umarım beğenmişsinizdir. Yorumlarınızı bekliyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.