Prison Break Konusu ve Oyuncuları
Prison Break Konusu ve Oyuncuları

Prison Break Dizi Konusu ve Oyuncuları

Prison Break, ABD yapımı olan bir Aksiyon dizisidir. Hikayesi Paul Scheuring tarafından ortaya atılmış ve FOX şirketi tarafından 2005 yılında dizi olarak hayatına adım atmıştır. Peki Prison Break konusu nedir ve Prison Break oyuncuları kimlerdir?

Prison Break Konusu

Michael Scofield abisinin (Lincoln Burrows) bir iftira sonucu hapse atılmasından ve idam cezasına çarptırılmasından sonra aylarca planlar yaparak bütün planı gövdesine dövme olarak geçirir. Planın ilk adımını atmak için bir bankayı soymuş gibi yapması gerekiyordur. Planı çok güzel işler ve abisinin bulunduğu hapishaneye düşer.

Bütün olay burada başlar. Güzel ve kötü dostluklar edinir ama bunların hiçbiri plandan şaşmasına sebep olamaz çünkü abisi idam edilecektir. Bir ekip kurarak hapishaneden abisiyle birlikte kaçmayı planlar ama bu planlar birçok kez başarısız olur çünkü karşılarında bir sürü engel vardır.

Hapishanede kurduğu küçük grup tecavüzcüler soyguncular mafya babaları olduğu için bir sürü konuda zorluk çeken Michael’i yolundan döndürmek imkansız. Michael her şeyi detaylıca düşünerek planlamıştır ve abisinin kurtulması için elinden geleni yapar. Çünkü hak etmediği bir suçtan dolayı ölmesini istemez.

Michael hapishaneye düştükten sonra oradaki doktora (Sara Tancredi) aşık olur ve bu aşk karşılıklıdır. Her ne kadar doktora aşık olsa bile doktorun konum açısından çok muhteşem bir yere sahip olduğunu bilen Michael doktorun peşini hiç bırakmaz. Konusu muhteşem olan dizimizin şimdi de oyuncu kadrosuna bir göz atalım.

Prison Break Oyuncuları / Karakterleri

Michael Scofield – Wenworth Miller

Prison Break Oyuncuları - Micheal Scofield
Prison Break Oyuncuları – Micheal Scofield

Michael muhteşem derecede zeki olan bir inşaat mühendisidir. Abisinin iftira sonucu hapse düşmesinden sonra planları yapıp abisini kaçırmak için hapse düşer. Gözü kara başrolümüz aşık olmasına rağmen onu hiçbir şey durduramaz.

Lincoln Burrows – Dominic Purcell

Prison Break Oyuncuları - Lincoln Burrows
Prison Break Oyuncuları – Lincoln Burrows

Lincoln ailenin belalı abisidir. Anne babası ayrıldıktan sonra kendi yoluna giden Lincoln, Michael’in her zaman başına bela olmuştur. Suç ve borç dosyası kabarık olan Lincoln son olarak başkan yardımcısının erkek kardeşini öldürmekle suçlanır. Ama masumdur buna rağmen idam cezasına çarptırılır. Fakat Michael buna izin vermemek için elinden geleni yapacaktır.

T-Bag – Robert Knepper

Prison Break Oyuncuları - T-Bag
Prison Break Oyuncuları – T-Bag

Adam kaçırma, cinayet, tecavüz gibi suçlardan içeri giren T-Bag, Michael’da bir ışık görüp peşine takılmıştır. Ya Michael ile birlikte çıkacaktır ya da Michael’ın çıkmasını engelleyecektir. Michael plan bozulmasın diye almıştır fakat T-Bag başa bela olmaktan asla vazgeçmez.

Sara Tancredi – Sarah Wayne Callies

Prison Break Oyuncuları - Sara Tancredi
Prison Break Oyuncuları – Sara Tancredi

Valinin kızı olan Sara, kötü geçmişisinden dolayı hapishane doktoru olarak atanır ama başına geleceklerden habersizdir. Michael ile hayatı tamamen değişir. Michael’a aşık olduğu için kaçmasına yardım edecektir.

Fernando Sucre – Amaury Nolasco

Prison Break Oyuncuları - Fernando Sucre
Prison Break Oyuncuları – Fernando Sucre

Dizinin en temiz kalpli naif karakteri olan Sucre, hapishane’de Michael’ın koğuş arkadaşıdır. Çok iyi anlaştıkları için Michael plana ilk olarak Sucre’yi dahil eder. Sucre sevdiği kız(Maricruz) için herşeyden vazgeçebileceği için direkt olaya atlar ve kaçışa ortak olur.

Prison Break Konusu – Dizi Bilgileri

Prison Break Dizisinin Türü: Aksiyon, Suç, Drama
Prison Break Yapımcıları:  Paul Scheuring
Oyuncular:  Dominic PurcellWentworth MillerAmaury Nolasco
Prison Break Kaç Bölüm : Makale Yayım Tarihi İtibariyle 90 Bölüm
Prison Break Kaç Sezon : Makale Yayım Tarihi İtibariyle 5 Sezon
Ortalama Bölüm Süresi: 44 Dakika
Prison Break Yapım Yılı: 2005
Prison Break IMDb Puanı : 8.4

Prison Break Dizi Fragmanı


.:: Prison Break konusu ve Prison Break oyuncularından bahsettiğimiz bu makalemizi beğendiyseniz görüşlerinizi yorum kısmından belirtmeyi ve makalemizi sosyal medyadan paylaşmayı unutmayın. Hepinize iyi günler diler ve çıkmadan önce güzel bir bilim kurgu dizisi olan Westworld Konusu‘na bakmanızı tavsiye ederiz.

Diğer Dizi Konuları

The Flash Konusu

Once Upon A Time Konusu

American Horror Story Konusu

Spartacus Konusu


prison break konusu ingilizce
prison break konusu ekşi
prison break konusu
prison break konusu ne
prison break ın konusu
prison break’in konusu
yabancı dizi prison break konusu
prison break 2016 konusu
prison break 4.sezon konusu
prison break 3.sezon konusu
prison break 5.sezon konusu
prison break dizi konusu
prison break 2.sezon konusu
prison break konusu nedir
[Total: 1    Average: 5/5]

One Comment

Leave a Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Arrow Konusu ve Oyuncularıı

Arrow Dizi Konusu ve Oyuncuları

The Flash Dizi Konusu ve Oyuncuları

The Flash Dizi Konusu ve Oyuncuları