Recep İvedik 6 İzlenme Rekoru Kırdı

13.04.2020
968
Recep İvedik 6 İzlenme Rekoru Kırdı

Recep İvedik 6 Konusu

Recep evde belgesel izlerken bir gün kapısı çalınır. Gelen kurye Karaambar Kamyoncular Derneği’ nin Konya’ da düzenleyeceği kuru fasülye festivaline Recep’ i de davet eder. Ancak Recep’ in Konya’ ya gidecek parası yoktur. Bu nedenle bütün masrafları arkadaşı Nurullah’ a ödeterek, Konya’ ya gitmek için plan yapar. Arkadaşı Nurullah’ ı da bu festivale davet eder. İkili kahvede otururken, tur şirketini arayarak Konya’ ya gitmek istediklerini söyler. Ancak telefondaki ses kesikliği nedeni ile tur şirketindeki adam Konya’ yı Kenya anlar. İkilinin macerası da tam bundan sonra başlamış olur. Konya yerine Kenya’ ya gitmek üzere havaalanına giderler. Ancak hiçbir şeyden şüphelenmezler. Yolculuğun 6 saat sürmesi ile birlikte uçakta Kenya’ ya gittiklerini anlarlar.Recep ivedik 6 izlenme rekoru kırdı. Recep ivedik 6 izlenme sayısı nedir?

recep ivedik 6 film konusu

recep ivedik 6 film konusu

Kenya’ ya geldiklerinde ise, büyük göç başlamak üzeredir. Büyük Göç’ ü izlemek için yola çıktıklarında Recep’ in tuvaleti, gelir ve araçtan inmek ister. Arkadaşı Nurullah da onu bırakmayarak peşinden gider. Tur görevlisi bu ikiliyi Kenya’ nın çölünde bırakarak yollarına devam eder. Bu ikili için asıl macera şimdi başlıyordur. Alan saldırısı, goril ile birlikte yakalanarak deney olarak kullanılma, bir kabileye sığınma, kabilenin kendilerini yemeden önce kurtulma çalışmaları ve birden kabilenin taptığı Tanrı’ ya benzemesi nedeni ile yaşanılan komikliklerin hepsi bir macera niteliğindedir. Tür bakımından komedi olan bu filmin ailecek izlenebilecek bir yapısı bulunmaktadır.

Recep İvedik Oyuncuları

recep ivedik 6 oyuncuları

recep ivedik 6 oyuncuları

Filmin başrol oyuncusu Şahan Gökbakar; Recep İvedik rolü ile izleyenlerin karşısına 6. Filmde de geçmiştir. Ayrıca burada onu kabile reisinin taptığı Tanrı olan Sokaçu’ ya benzetmeleri nedeni ile Sokaçu rolünde de Recep İvedik’ i görebilmekteyiz. Somer Kavram Recep İvedik filmindeki tur rehberini oynamaktadır. Nurullah Çelebi’ nin rol adlığı; Nurullah Sağlam rolü de Recep İvedik’ in en yakın arkadaşı olan Nurullah’ ın canlandırılmasıdır. Recep ve Nurullah maceraya 6. Filmde birlikte çıkarlar. Mbaye Dyeng’ in Sonya; Lorreine Kadye’ nin de Zouya karakterlerini canlandırdığını görebiliriz Sonya ve Zouya Kenya’ da iki farklı düşman kabilenin birbirine şık olan çocuklarıdır. Nahu ve Hunkutu kabilesinin şeflerini de; Nahu Şef – Chidi Benjamin John; Hunkutu Şefi de Kepsin Misodi Teke canlandırmaktadır.

Recep İvedik 6 İzlenme Rekoru Kırdı

Recep İvedik 6 Oyuncu Biyografileri

Şahan Gökbakar

recep ivedik 6 filmi şaham gökbakır

recep ivedik 6 filmi şaham gökbakır

Ankara doğumlu ve ODTÜ mezunu olan oyuncu aynı zamanda Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Biz onu ilk olarak Gen filmindeki tecrit hastası bir yardımcı karakter ile tanıdık. Ardından 2008 yılında vizyona giren Recep İvedik serisinin 6 filminin de senaristliğini ve yapımcılığını üstlenmiştir. Recep İvedik yapımlarından başka Celal ile Ceren, Kayhan ve Osman Pazarlama filmlerinin senaryosu ve yapımcılığı da kendisine aittir. Dikkat Şahan Çıkabilir, Zoka, Engin Jurnal isminde TV programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu da üstlenmiştir.

Nurullah Çelebi

recep ivedik 6 filmi Nurullah Çelebi

recep ivedik 6 filmi Nurullah Çelebi

2007 yılında Küçük Adımlar dizisi ile birlikte ilk oyunculuk deneyimini oluşturmuştur. 2014 yılında Bir Yusuf Masalı; 2008 yılında İpsiz Recep dizilerinde rol almıştır. Recep İvedik serisinin 4,5 ve 6. Filmlerinde de popülerliğini bu film ile kazanmıştır. Bu üç filmde ve oynamış olduğu İpsiz Recep dizisinde kendi ismi olan Nurullah karakteri ile birlikte canlandırma yapmıştır. Oyuncunun aynı zamanda 2019 yapımı olan Hayatta Olmaz filminde de rolü bulunmaktadır. Galatasaray Türk Telekom Arena stadı reklamında da oyuncunun rolü bulunmaktadır.

Recep İvedik Fragman

Recep İvedik fragman sahnesi, Recep İvedik ve arkadaşı Nurullah’ ın Kenya’ daki görüntülerinden oluşmaktadır. Film aslında Kenya’ da değil, Bursa’ da çekilmiştir. Ancak başarılı bir animasyon çalışması ile birlikte filminden 2 yıl önce yayımlanan ve filmi çekilmeden yayımlanmış olan fragman olarak izleyici kitlesini uzun bir süre merakta bırakmıştır. En çok hasılat yapan film sersisinin aynı zamanda en çok merakla beklenen ve izlenen Recep İvedik fragmanı olmuştur. Recep ivedik 6 izlenme sayısına bakalım.Recep ivedik 6 Rekor Kırdı mı?

Türkiye
Toplam (11 Hafta)
3.986.620 seyirci
67.716.572,00 TL hasılat
kaynak:https://boxofficeturkiye.com/film/recep-ivedik-6-2014468

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.