Rise of Empires (Ottoman): Dizi Konusu ve Oyuncuları

Rise of Empires (Ottoman): Dizi Konusu ve Oyuncuları

Rise of Empires Konusu ve Oyuncuları

1997 yılında Amerika’da kurulan Netflix, İnternetin veri akışında önemli pay sahibi olan bir kuruluştur. Yerli ve yabancı dizileri anında izleyiciler ile buluşturan platform, güncel dizileri evinizin konforunda kesintisiz izleme imkanı sunar. Rise of Empires konusu ile ilgi çeken Netflix dizileri arasında yer alır. Dizi yapımları ile geniş kitlelere hitap eden dijital ortam farklı türdeki içerikleri sayesinde günden güne izleyici kitlesini artırır.

Netflix’in merakla beklenen tarihi dizisi olan Rise of Empires konusu, Fatih Sultan Mehmet Han’ın yükselişini konu alıyor. İstanbul’un fethinin de anlatıldığı dizi, Fatih Sultan Mehmet’in 13 yaşında tahta çıktığı andan itibaren olan olaylar üzerine kuruluyor. Tarihe damga vuran padişahlar arasında yer alan Fatih Sultan Mehmet’in görkemli hikayesinin anlatıldığı dizi tüm dünya ile aynı anda izlenecek.

Rise of Empires Oyuncu Kadrosu

Başrollerinde Tuba Büyük üstün ve Birkan Sokullu’nun yer rise of empires konusu,geniş bir oyuncu kadrosu hakim. Cem Yiğit Üzümoğlu, Ushan Çakır, Selim Bayraktar, Osman Sonant, Tolga Tekin qve Damla Sönmez gibi sektörde isim yapmış oyuncularda dizinin kadrosunda yer alır. FatihSultan Mehmet’i Cem Yiğit Üzümoğlu ‘nun canlandırdığı dizi, mini bir belgesel havasında izleyicilerin beğenilerine sunuluyor.

Mara Hatun rolünde güzel oyuncu Tuba Büyüküstün, 2. Murat rolünde ise Tolga Tekin yer alıyor. Ushan Çakır’ dizide Zagnos Paşa rolü ile görüyoruz. Adeta bir tarih belgeseli olan dizi altı bölüm halinde farklı başlıklardan oluşuyor. Yeni Sultan, Surları Aşmak, Haliç’e Giriş, Gizlilik Başarının Anahtarıdır, Kadim kehanetler ve Yıkım abla başlıklardan oluşan diyeceğim izleyicilerin yoğun ilgisini çekiyor.

Rise of Empires Fragmanı

Her oyuncudan minik detaylar konulan Rice of Empires fragmanı belgesel havasında bir dizi olacağının sinyalleri ile izleyicilerle buluşmuştur. Jeoloji profesörü olan Celal Şengör ile Dr Emrah Safa Gürkan tarafından danışmanlığı yapılan dizi, Netflix’te Türk dizisi olarak yer almıyor. İngilizce olarak çekilen dizide, aksanlı bir dil dikkat çekiyor. Cem Yiğit Üzümoğlu dizide, Fatih’in entelektüel kişiliğini başarılı bir şekilde canlandırmıştır. Ayrıca Osmanlı dizilerinde yoğun olarak gösterilen Harem hayatı bu belgeselde hiç işlenmemiştir. 600 yıllık Osmanlı devletinin nasıl ayakta kaldığı en kaliteli şekilde gözler önüne serilmiş.

Celal Şengör’ün jeoloji profesörü olarak tarihi bir dizide danışmanlık yapması absürt olarak yorumlansa da Emrah Safa Gürkan, bilgisiyle işin üstesinden gelmiştir. Senaryosunun tarafsız olması ile şimdiye kadar çekilen dizilerden farklı olan proje, İstanbul’un fethine farklı bir pencereden bakma imkanı sunar. Fatih Sultan Mehmet’in Bizans İmparatorluğu’nu yenerek İstanbul’u topraklarına kattığı savaşı, en ince ayrıntılarına kadar izleme fırsatı bulursunuz.

Rise of Empires izle platformları

Teknolojinin gelişmesi ve akıllı telefonların hayatımıza dahil olması ile birlikte internet üzerinden dizi ve film izlemek oldukça kolaylaştı. Kişiler zamana bağlı kalmadan istedikleri zaman, istedikleri yerden internet üzerinden tabletten, bilgisayardan veya telefondan dizi izlemenin rahatlığına erişebilir oldular.Burada önemli olan, dizi izlenecek ortamların yasal ve güvenli olmasıdır. İnternetten yayın yapan korsan platformlardan izleme yapmak, zararlı yazılımlar içerir.

Evde Dizi Keyfi

Dijital platformlar üzerinden dizi ya da film izlemek, son yıllardaki trendlerin arasında ilk sırada yer alır. Pek çok internet sitesi Rise of Empires izle platformları ile kullanıcılarına dizi izleme hizmeti sunarlar. Netflix üyeleri dizi ve film içeriklerinin hepsine anında erişim sağlayabilir. Dizi ve film üyeliğinizi başlattıktan sonra kullanmak istediğiniz süre sona erdiğinde kolaylıkla iptal ettirebilirsiniz.
Dizi film izle ve tr dizileri izle fırsatı ile evinizden çıkmadan en iyi Türkçe dublajlı filmleri, altyazılı dizileri izleyebilirsiniz.Full HD kalitesinde size dizi ve film izleme keyfi sunan bu platformlar sayesinde, istediğiniz her filmi istediğiniz zamanda ulaşma imkanını bulabilirsiniz.

Rise of Empires Dizisi Oyuncuları

Tuba Büyüküstün

1982 İstanbul doğumlu olan oyuncu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi sahne dekorları bölümünü bitirmiştir. Üniversite yıllarında reklam filmlerinde rol alan sanatçı, yönetmen Tomris Giritlioğlu sayesinde oyunculuğa adım atmıştır.

Cem Yiğit Üzümoğlu

1994 doğumlu olan Üzümoğlu, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Birçok tiyatro oyununda rol alan oyuncu, Yapı Kredi Afife tiyatro ödüllerinde yılın en başarılı genç kuşak sanatçısı ödülü almıştır.

Birkan Sokullu

1985 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, Maltepe Üniversitesi radyo televizyon programcılığı bölümünü bitirmiştir. Geçmişinde profesyonel basketbol oynayan Birkan Sokullu, 2003 yılında Best Model Of The Türkiye’de üçüncülük derecesi alarak oyunculuğa adım atmıştır.

Osman Sonant

1979 yılında doğan oyuncu Bahçelievler belediye tiyatrosunda Yılmaz Gruda’dan oyunculuk eğitimi almıştır. Çeşitli tiyatro oyunlarında ve televizyon dizilerinde yer alan oyuncu, 16. Altın Koza Film Festivalinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü kazanmıştır. Leyla ile Mecnun dizisindeki Yavuz karakteriyle hafızalara kazınan oyuncu en son beş kardeş dizisi ile ekranlarda boy göstermiştir.

Rise of Empires Ottoman Fragman:

YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.