Sıradan Bir Kasabadaki Gizemler : Riverdale Dizi Konusu

Sıradan Bir Kasabadaki Gizemler : Riverdale Dizi Konusu

Riverdale dizisi, Archie Comics‘in karakterleri üzerine uyarlanan ABD yapımlı bir gençlik dizisidir. Özellikle bu sene çıkan yeni diziler arayan kişiler Riverdale’i tercih edebilir. 26 Ocak 2017’de yayına başlayan ve günümüzde hala devam eden bu dizinin geliştiricisi Roberto Aguirre-Sacasa’dır. Şimdi dilerseniz sizi merakta bırakmadan Riverdale konusu ve Riverdale oyuncuları bölümüne geçelim.

Riverdale Konusu Nedir ?

Riverdale konusu, küçük ama gizemli bir kasaba olan Riverdale kasabasındaki birden olmaya başlayan sıradışı olayları ve bu olayları bir grup gencin araştırmasını içeriyor.

Ailesinin karıştığı skandal bir olay yüzünden psikoloji durumu kötü olan Veronica Lodge, yeni okul dönemi başlayacakken bu kasabaya gelir ve burada bir futbolcu olan Archie ve sıcakkanlı biri olan Betty ile dostluk kurar. Adeta bir grup gibidirler, bu gruba son olarak Jughead isimli biri daha katılır ve bu macera arayan gençler kasabadaki gizemli olayları araştırmaya başlar. İlk olarak gölde boğulan fakat cesedi bulunamayan Jasson adındaki bir çocuğun olayını araştırırlar. Bu çocuğun ilk araştırmalar sonucu cesedi bulunmayacak ancak daha sonra okuldan 2 çocuk gece nehirde cesedine denk gelecektir, herkes herkesden şüphelenecek, kasabayı bir şüphe bulutu saracaktır.

Araştırdıkça karşılarına farklı farklı şeyler çıkacak ve işler iyice gizemleşecektir.

Riverdale Oyuncuları/Karakterleri

Archie Andrews – K.J. Apa

Riverdale Oyuncuları - Archie

Riverdale Oyuncuları – Archie

  Futbolla ilgilenmektedir ancak müziğe de futbol kadar ilgisi vardır. Babası her ne kadar futbolcu olması için baskı yapsa da o müziği gerçekten çok sevmektedir ve çoğu kızın ilgisini çekmektedir. Veronica Riverdale kasabasına geldiğinde Archie ile tanışacaktır.

Veronica Lodge – Camila Mendes

Riverdale Oyuncuları - Veronica

Riverdale Oyuncuları – Veronica

Lise 2’ye giden Veronica, ailesinin yaşadığı problemler yüzünden psikolojisi kötü bir şekilde bu kasabaya gelmiştir ve burada Archie ve Betty ile tanışmıştır. Gizemlere merakı olan Veronica bu kasabadaki gizemli olayları araştıracaktır.

Betty Coope – Lili Reinhart

Riverdale Oyuncuları - Betty

Riverdale Oyuncuları – Betty

Archie’ye aşık olan ve oldukça güzel bir kız olan Betty, ailesine her zaman sadık, güzel bir kızdır. Veronica ile tanışdığında hayatı değişecektir. Archie ona istediği tepkiyi vermediği için zaman zaman üzülecektir.

Jughead Jones – Cole Sprouse

Riverdale Oyuncuları - Jughead

Riverdale Oyuncuları – Jughead

Gruba en son dahil olan kişidir, her ne kadar Archie ile tartışmalar yaşasa da o hiçbir zaman kin tutmamıştır.

2018’in Yeni Süper Kahraman Dizisi : Black Lightning Konusu

Riverdale Konusu – Dizi Bilgileri

Tür: Gizem, Macera, Genç Draması
Geliştiren: Roberto Aguirre-Sacasa
Oyuncular: K.J. Apa, Camila Mendes, Lili Reinhart, Cole Sprouse
Bölüm Sayısı: 13 (1 sezon)
Ortalama Bölüm Süresi: 40 dakika
Durumu: Devam ediyor
IMDb: 7.9

Riverdale 1. Sezon Fragmanı


.:: Riverdale Konusu ve Riverdale Oyuncuları konulu makalemizi beğendiyseniz lütfen bir yorumunuzu eksik etmeyin, ayrıca sosyal medyada paylaşarak da bize destek verebilirsiniz. Ayrıca Fringe Konusu‘na da mutlaka bakmanızı tavsiye ederiz. Güzel bir dizidir. ::.

Diğer Dizi Konuları

Ozark Konusu

Narcos Konusu

Mr Robot Konusu

Hannibal Konusu

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.