Sense 8 Konusu ve Oyuncuları
Sense 8 Konusu ve Oyuncuları

Sense8 Dizi Konusu ve Oyuncuları

Şu anki insan ırkından önce yaşayan Homo Sapiens ırkı bilindiği üzere bizlerden daha gelişmiş beyinlere sahiptiler. Yanlış bilinen bir gerçek vardır “Homo Sapiens ırkı tamamen yok olmuştur.” her biri Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’da yaşayan karakterlerimiz bunun yanlış olduğunu öğrenecek en azından. Sense8 Konusu ve Sense8 Oyuncuları makalemiz hakkında ihtiyacınız olacak bir ön bilgi verdikten sonra gelin dizinin konusuna bakalım.

Sense 8 Konusu

Angelica Turing, intihar etmeden önce doğum yaparak 8 çocuk getiren bir kadın. Kendisi dizimizin ana karakterlerini doğuran fakat hiç birini görememesine rağmen hepsine sürekli varlığını hissettiren bir anne.

Dünyanın 8 farklı kentinde (Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’yu) yaşayan karakterlerimiz gizemli bir şekilde birbirlerini günlük hayatları içerisinde görmeye başlayacaklar. Kafaları karışacak fakat buna bir anlam getiremeyecekler. Bir çok zor zamanda bir birlerine yardım edecekler. Başlarda bunun farkında olmayacaklar bile sadece içgüdülerine göre hareket edecekler.

Ama bir problem vardır ki hepsinin ortak düşmanı vardır “Whispers”. Bu adam da Homo Sapiens ırkından olmasına rağmen bütün homo sapienslerin ölmesi için elinden geleni yapmaktadır.

Çalıştığı şirket adına bir çok Homo Sapiens’i katletmiş ve bundan hiçbir zaman rahatsız olmamıştır. Angelica’nın intihar etme sebebi olmuştur. Şu ana kadar elinden kurtulabilen kurtulabilen Homo Sapiens yoktur.

Bizim karaktelerimizin kümesini öldürmek için elinden geleni yapar fakat bizimkiler diğerleri gibi kaçarak değil saldırarak karşılık verir. Bu her ne kadar Whispers’ı şaşırtsa bile savaşmayı sevdiği için onu eğlendirir. Her biri ayrı konuda iyi olan küme bir birlerine sürekli yardım eder ve bir çok konuda yardım ederler. Bu şekilde Whispers’tan birçok kez kurtulurlar. Daha fazla uzatıp tadını kaçırmadan Sense8 oyuncuları bölümüne geçelim. Sense8 konusu özet olarak bu şekilde.

Sense 8 Oyuncuları

Will Gorski – Brian J. Smith

Sense8 Oyuncuları - Will Gorski
Sense8 Oyuncuları – Will Gorski

Polis memuru olan Will dizimizin ana karakteridir ve kümenin toparlanıp bir arada durmasını sağlayacak kişi olacaktır. Riley ile birbirlerine aşık olduktan sonra hayatları çok değişecektir. Angelica’nın eski yol arkadaşı olan ve bu konularda bilgili olan Jonas’tan bir sürü şey öğrenecektir. Kendisi adalet için savaşan bir karakter olduğu için küme içerisinde lider konumunda görülebilir. Kümenin ayakta kalması için bir çok şeyden vazgeçmiştir.

Riley Blue – Tuppence Middleton

Sense8 Oyuncuları - Riley Blue
Sense8 Oyuncuları – Riley Blue

Riley bir klüpte DJ’dir. Geçmişinde bir çok kötü şey yaşayan Riley evinden çok uzaklarda İngiltere’de yaşıyor. Hayatı tam yine kötüye gidiyorken ona kümesi tarafından uzanan yardım eli onun hayatını kurtarır. Bu sırada Will’e aşık olur ve hayatı gittikçe güzelleşmeye başlar. Ta ki Whispers ile tanışana kadar. Bundan sonra hayat yine kötüye gitmeye başlar ve bu sefer kaçmak yerine savaşmayı tercih eder bu tercihi yüzünden bir çok tehlikeye girer. Korksa bile savaşmaya devam eder çünkü artık yalnız değildir yanında 7 kardeşi vardır.

Wolfgang Bogdanov – Max Riemelt

Sense8 Oyuncuları - Wolfgang Bogdanow
Sense8 Oyuncuları – Wolfgang Bogdanow

Bir Rus soyguncunun oğlu olan Wolfgang küçüklüğünde bir çok şey yaşar ve büyüdüğü zaman soğukkanlı bir katile dönüşür ve çocukluğundandır ona eziyet eden babasını öldürür. Babasının yapamadığı kadar büyük bir soygun yapar ve bu çok göze batar. Amcası onu tehtid eder ama Wolfgang’in kimseden korkacağı yoktur. Dizide neredeyse herkesin büyük abisi gibi takılır, kavga sahnelerinde rolü büyüktür. Kala’ya aşık olduktan sonra bütün planları değişir ve hayatını onunla birlikte olmak için yeni planlar üzerine kurar. Bunun imkansız olduğunu düşünerek vazgeçmeye başlasa bile sevmekten asla vazgeçmez. “Şahsi düşüncem dizide en sevdiğiniz karakter olabilir.

Sun Bak – Bae Doona

Sense8 Oyuncuları - Sun Bak
Sense8 Oyuncuları – Sun Bak

Kendisi ringlerin korkulu rüyası olan kadın karakterimiz. Babasının şirketinde çalışmaktadır ve her ne kadar babasının ondan nefret ettiğini bilse de vazgeçemez çünkü ölmeden önce annesine bir söz vermiştir. Ringlerde rakip tanımayan Sun, kümesinde zor durumda olan herkese yardım eder ve dövüş sahnelerinde büyük rol üstlenir.

Nomi Marks – Jamie Clayton

Sense8 Oyuncuları - Nomi Marks
Sense8 Oyuncuları – Nomi Marks

Nomi dizide açılacak olan bütün kapıları açacak kişidir. Giremediği hiçbir yer yoktur ve bu yüzden birçok kez nezarete düşmüştür. Bilgisayar başında yapamayacağı şey yoktur. Kümenin tamamının sürekli iletişimde olduğu karakterdir çünkü hepsini kameralardan görüp yardım edebilecek tek kişi de odur. Eşcinsel olmasının yanısıra kendisi Transgender bir karakter ve oyuncudur.

Capheus Onyango – Aml Ameen

Sense8 Oyuncuları - Capheus Onyango
Sense8 Oyuncuları – Capheus Onyango

Nairobi kentinin bir köyünde yaşayan Capheus’un dizideki asıl rolü şoförlüğü. Muhteşem ötesi bir şoförlüğe sahip olan Capheus en zor zamanlarda kümesini kurtararak günün adamı olmayı başarıyor. Kendisi çok saf ve temiz bir kalbe sahip olduğu için dizinin en naif karakteri denebilir.

Lito Rodriguez – Miguel Ángel Silvestre

Sense8 Oyuncuları - Lito Rodriguez
Sense8 Oyuncuları – Lito Rodriguez

Lito dizimizin en sağlam karakterlerinden biridir. Oyuncu olduğu için birçok kez zor durumlarda oyunculuğu sayesinde kümesine yardım ediyor ve herkesi kendine bağlıyor. Eşcinsel olması onun oyunculuk kariyerini her ne kadar zedelese bile o asla vazgeçmiyor ve bu konuda savaşmaya devam ediyor.

Kala Dandekar – Tina Desai

Sense8 Oyuncuları - Kala Dandekar
Sense8 Oyuncuları – Kala Dandekar

Kala Hindistanın Mumbai şehrinde yaşayan karakterimiz. Kendisi fizik bilimci. Bir çok kez fizik bilgisi sayesinde gerek patlayıcı gerek ilaç konusunda kümesine yardım etmiştir. Wolfgang’e aşık olmasına rağmen etrafındakilerin zorlamasıyla evlenmiştir ama Wolfgang’den asla vazgeçmemiştir.

Sense8 Konusu – Dizi Bilgileri

Tür: Macera, Bilim Kurgu, Aksiyon
Yapımcılar:  J. Michael StraczynskiLana WachowskiLilly Wachowski
Oyuncular:  Doona BaeJamie ClaytonTina Desai
Sense8 Kaç Bölüm : 24 Bölüm
Sense8 Kaç Sezon : 2
Ortalama Bölüm Süresi: 1 saat
Yapım Yılı: 2015 – 2018
Sense8 IMDb Puanı : 8.4

Not: Dizinin çok maliyetinden dolayı iptal edildiği ve ilerleyen zamanlarda 2 saatlik bir final bölümü yayınlayarak yayın hayatına son vereceği açıklandı.

Sense8 Dizi Fragmanı


.:: Sense8 Konusu ve Oyuncuları hakkında değerli yorumlarınızı,görüşlerinizi yorum kısmından beklediğimizi belirtiyor ve hepinize iyi günler diliyoruz.

Diğer Dizi Konuları

Arrow Konusu

Prison Break Konusu

The Flash Konusu

Once Upon A Time Konusu

[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mr.Robot'un Yaratıcısından Yeni Dizi !

Mr.Robot’un Yaratıcısından Yeni Dizi : Homecoming

Arrow Konusu ve Oyuncularıı

Arrow Dizi Konusu ve Oyuncuları