En Özgün Gençlik Dizisi: Sex Education Konusu

En Özgün Gençlik Dizisi: Sex Education Konusu

Kendisine has özgün gençlik dizisi sex education konusu ve oyuncuları cidden çok iyi. Netflix te 3.sezon yakında gelecek. 2020 güncel.

Sex Education Konusu ve Oyuncuları

2019 yılında yayın hayatına başlayan ve sevilen diziler arasına girmeyi başaran Sex Education, farklı konusuyla izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. Yılın başında ilk sezonu başlayan dizinin türleri ile komedi ve dramdır. Sex Education oyuncularu ve sex education konusu ile ilgi çekmektedir. İngiliz yapımı olan dizinin bölümlerinde konu bütünlüğü bulunmamaktadır. Her bölümde farklı bir konunun üzerinde durulduğu dizi de gençlik türünde konular da bulunmaktadır. Eğlenceli konuların yanında dramatik konuların da bulunduğu dizinin toplumsal mesaj içeren sahneleri de bulunmaktadır. Cinsel konuların da işlendiği dizi, birçok kişi tarafından beğenilmiştir.

sex education dizisi

sex education dizisi

Yüksek IMDB puanı ile dikkat çeken dizinin ilk sezonlarında 16 yaşında olan Otis’in yaşadıkları anlatılıyor. Otis, henüz ergenlik çağında olan bir öğrencidir. Arkadaşlarına cinsel konularda tavsiyeler veren Otis, Annesinden öğrendiği bilgileri arkadaşlarına anlatmaktadır. Otis’in anlattıkları ilgisini çeken Maeve, Otis ile birlikte para kazanmaya başlamıştır. İki karakter, cinsel sorunu bulunan kişilere eğitim vermeye başlıyor. Oldukça ilginç sahnelerin yanında duygusal sahnelerle de izleyicileri ekranlara bağlayan dizi, son zamanların en fazla beğenilen yapımlarından biri olmayı başarmıştır.

Dizinin yüksek oranda ilgi görmesinin diğer bir sebebi ise dizi de ki karakterlerin özellikleri ve karakterleri canlandıran oyunculardır. Otis karakterinin sahip olduğu karakteristik özellikler öne çıkarken Maeve, asi karakter yapısı ile dizinin sevilmesini sağlıyor. Dizinin diğer karakterlerinden biri olan Eric, özgüveni ile izleyicileri etkiliyor. Dizinin oyuncu kadrosunu ise başarılı ve gelecek vadeden isimler oluşturuyor. Asa Butterfield, Emma Mackey ve Ncuti Gatwa dizinin sevilen oyuncuları arasında yer almaktadır.

sex education dizisi netflix

sex education dizisi netflix

Sex Education Netflix

Son zamanların en özgün dizilerinden biri olan Sex Education, dikkat çekici detayları ile öne çıkan bir yapımdır. Son dönemlerin en popüler dizi platformlarından biri olan Netflix platformunda yayınlanan dizi, birçok ülkede yüksek sayıda izleyici kitlesine ulaşmıştır. Özgün konusu ve başarılı oyuncu kadrosuyla sevilen dizi, başarılı bir İngiliz yapımıdır. Dizinin öne çıkmasının sebeplerinden biri de birçok farklı kitleye hitap etmesidir. Dizide işlenen konular; çocuklara, ergenlere, gençlere ve yetişkinlere kısacası tüm yaş gruplarına hitap etmektedir. Bu yönüyle Sex Education Netflix platformunun sevilen dizilerinden biri olmayı başarmıştır.

Sex Education IMDB

Dünyanın farklı ülkelerinde özgün dizi yapımları bulunmaktadır. Netflix ve Blue TV gibi önemli platformlarda yayınlanan farklı ülke dizileri, dünya genelinde beğenilerek izlenmektedir. Bu dizilerden biri olan Sex Education, Netflix platformunun en başarılı dizilerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Dizinin tüm dünya genelinde beğenilmesini yansıtan etkenlerden biri de IMDB puandır. Dünya üzerinde geçerliliği olan IMDB puanı bu dizi için oldukça yüksektir. Sex Education imdb puanı bu dizi için 8,3 olarak belirlenmiştir.

sex education oyuncuları

sex education oyuncuları

Sex Educatioun Oyuncuları

 • Emma Mackey ( Maeve Wiley)
 • Asa Butterfield ( Otis Milburn)
 • Ncuti Gatwa ( Eric Effiong)
 • Gillian Aderson ( Dr. jean)
 • Connor Swindells ( adam Groff)
 • Kedar Williams ( Jackson M.)
 • Tanya Reynolds ( lily Iglehart)
 • Alistair Petrie ( Mr Groff)

Sex Education Türkçe Dublaj İzle

Türkiye’de yabancı dizi ve film severleri sayısı oldukça yüksektir. Sinema ve dizi türündeki yapımları seven kişiler, alt yazılı seçeneklerin yanında Türkçe dublajlı seçenekler ide tercih etmektedir. Netflix platformunun sevilen dizilerinden biri olan Sex Education dizisi de Türkiye’de en fazla izlenen diziler arasında yer almaktadır. Bu nedenle Sex Education Türkçe dublaj izle konusunda birçok araştırma yapılmaktadır.

Sex Education Emma Mackey

sex education oyuncusu Emma Mackey

sex education oyuncusu Emma Mackey

Son günlerin en fazla beğenilen gençlik ve dram türü dizilerinden olan Sex Education dizisi, ilgi çekici konusunun yanında başarılı ve güzel oyuncularıyla da dikkat çekiyor. Başrol oyuncularından olan Emma Mackey, dizinin en fazla beğenilen oyuncularından biridir. Maeve Wiley karakterini canlandıran oyuncu asi karakteriyle dikkat çekmektedir. Sex Education Emma Mackey isimli oyuncunun başarıyla rol aldığı bir dizidir.

Dizi Hakkında Merak Edilenler

 • Yapım Tarihi: 11 Ocak 2019
 • IMDB Puanı: 8,3
 • Yönetmen: Laurie Nunn
 • Nerden izlerim? Netflix
 • Dizi Kaç Sezon: 3.sezon başlayacak

Sex Education 3.Sezon Ne Zaman?

Platformun en popüler dizilerinden biri olan Sex Education konusu  yayınlanan iki sezonuyla birlikte yüksek izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır. İkinci sezonun sona ermesinden sonra çeşitli konularda araştırmalar yapılmaya başlanmıştır. Sex Education 3.sezon ne zaman gelecek hakkında sorular merak edilmektedir. Dizinin yeni sezonu hakkında henüz net bir açıklama yapılmamıştır.Sex Education 3 Ne Zaman? Sorusuna en iyi cevap Netflix‘ten gelecektir.

Fragman:

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.