Utanmayın : Shameless Dizi Konusu ve Oyuncuları

Utanmayın : Shameless Dizi Konusu ve Oyuncuları

Shameless dizisi, 9 Ocak 2011 tarihinde yayına girmiş ABD yapımlı bir dizidir. Christopher Chulack yönetmenliğinde çekilen dizinin dağıtımı Warner Bros tarafından yapılmaktadır. Shameless dizisi gerek ilk çıktığı zaman, gerek ise günümüzde ilgiyle takip edilmektedir ve şuan 7. sezonuyla yoluna devam etmektedir. Shameless dizi konusu ve Shameless dizi oyuncularına  yer vereceğimiz bu makalemizi okurken keyif almanız dileğiyle…

Shameless Konusu Nedir ?

Shameless dizi konusu ne diye soracak olursanız aslında dizinin öyle çok da ilginç bir konusu yok. Bir aile babası ve 6 çocuğun maceraları konu ediliyor dizide. Dizide ailemizin babası Frank Gallagher alkolden kendini alamayan utanmaz bir adamın tekidir. Evin çocuklarından en büyüğü ise kardeşlerini okutma ve evi geçindirme derdiyle boğuşmaktadır. Gallagher ailesinin başına dizide çoğu zaman eğlenceli olaylar gelecek, bazen ise gerçekten dramatik olaylar gelecektir. Ancak Gallagher  ailesi her zaman bu sıkıntılarla baş etmeyi bilecektir.

Shameless konusu genel olarak bu, dizide bir ailenin başına gelen eğlenceli olaylara yer veriliyor diyebiliriz, bu tarz dizilere meraklıysanız izleyebilirsiniz elbette.Chicago’nun güneyinde yaşayan 6 çocuklu bir ailenin hayatı Shameless konusu olmaktadır. Ailenin babası Frank Gallagher’dir ve alkoliğin tekidir. Fiona Gallagher, 6 kardeşin en büyüğüdür. Kardeşlerini büyütmek ve okutmak için elinden geleni yapmaktadır. Alkolik baba kendi dünyasında eğlenceli bir hayat yaşarken çocuklar bazen zorlu bazen eğlenceli bir yaşam sürmektedir. Dizide Gallagher ailesinin her türlü sıkıntı ile başa çıkacağı imajı verilmektedir. Trajikomik olaylarla bazen üzülecek bazen eğleneceğiniz bir dizidir.

Shameless Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri yapımlı dizi 2011 yılında ilk olarak yayınlanmıştır. 9 Ocak tarihinde başlayan Shameless konusu çok ilginç değildir. İlginç olmamasına rağmen dizi 10 sezon devam etmiştir. Warner Bros tarafından dağıtımı yapılan dizinin yönetmen koltuğunda Christopher Chulack oturmaktadır. İlk yayınlandığı günden itibaren ilgiyle takip edilen Shameless fragmanı bile hayranları tarafından merakla beklenmektedir.

Shameless Oyuncuları

122 bölüm ve 10 sezon devam eden Shameless Oyuncuları ise oldukça kalabalıktır. Fakat dizinin öne çıkan oyuncuları; William H. Macy, Emmy Rossum, Justin Chatwin, Ethan Cutkosky, Jeremy Allen White, Cameron Monaghan, Emma Kenney, Shanola Hampton, Steve Howey, Laura Slade Wiggins ve Joan Cusack’tır. Şimdi dilerseniz Shameless dizisinin oyuncularına bir göz atalım.

Frank Gallagher – William H. Macy

Shameless Oyuncuları - Frank Gallagher

Shameless Oyuncuları – Frank Gallagher

Frank Gallagher rolündeki William H. Macy, 1950 yılında doğmuştur. Amerikalı oyuncunun Oscar adaylığı bulunmaktadır. SAG ve Macy Emmy ödülleri de bulunan William H. Macy, oyunculuk yanında film yönetmenliği, tiyatro eğitmenliği, tiyatro yönetmenliği ve oyunculuğu yapmaktadır.

Evimizin babasıdır, yukarıda bahsettiğimiz gibi alkoliktir. Shameless oyuncuları listemizde ilk sırada verdiğimiz bu karakter her ne kadar utanmaz olsa da bozuk saat de günde iki kere doğruyu gösterir misali iyilik yapabiliyor arada sırada. Genelde barlarda vs. takılmaktadır.

Fiona Gallagher – Emmy Rossum

Shameless Oyuncuları - Fiona Gallagher

Shameless Oyuncuları – Fiona Gallagher

FionaGallagher rolünü canlandıran Emmy Rossum, 1986 yılında New York’te doğmuştur. Aynı zamanda şarkıcılık da yapan oyununun Altın Küre ödülüne adaylığı vardır. Annesi fotoğrafçı, babası iş adamı olan Emmy Rossum ailesinin tek çocuğudur.

Kardeşlerin en büyüğü. Evi geçindirmek için varını yoğunu harcayan bir abladır. Adeta kardeşlerine bir anne gibi olmuştur ve kardeşleri onun elinde büyüdü desek yanlış olmaz galiba.

Phillip “Lip” Gallagher – Jeremy Allen White

Shameless Oyuncuları - Phillip “Lip” Gallagher 

Shameless Oyuncuları – Phillip “Lip” Gallagher

Ailedeki en büyük erkek çocuktur Phillip. Akıl almaz derecede bir zekası vardır ve bu zekasını paraya dökmeye başarmıştır, para karşılığı insanların sınavlarına girmesi buna en büyük örnek olarak verilebilir sanırım. Her ne kadar babası parayı içkiye gömse de o bir şekilde para kazanmanın yolunu bulmuş.

Ian Gallagher – Cameron Monaghan

Shameless Oyuncuları - Ian Gallagher

Shameless Oyuncuları – Ian Gallagher

Ailedeki Lip Gallagher’dan sonra en büyük 2. erkek çocuktur. Eşcinseldir ve eski kız arkadaşının abisi ile ilişkisi vardır.

Debbie Gallagher – Emma Kenney

Shameless Oyuncuları - Debbie Gallagher

Shameless Oyuncuları – Debbie Gallagher

Ailenin en küçük kızıdır. En küçük olduğundan mı bilinmez ama son derece sadık, dürüst ve samimidir. Ergenlik döneminde olduğundan ve hayatında bazı şeyleri değiştirmek istediğinden dolayı ablası Fiona ile sürekli gerginlik yaşar ama onu sevmektedir. Babası Frank Gallagher da her ne kadar umursamaz davranırsa davransın, babasının üvey kızı gibi babasından vazgeçmemektedir.

Carl Gallagher – Ethan Cutkosky

Shameless Oyuncuları - Carl Gallagher

Shameless Oyuncuları – Carl Gallagher

Carl Gallagher rolündeki Ethan Cutkosky, 1999 doğumludur. 2007 yılında yayınlanan Fred Claus’da, 2009’da The Unborn ve 2010 yılında Konviction’da rol almıştır.
Ailenin kız düşkünü erkek çocuğudur. Babasının huy olarak kopyasıdır, serserilik, şımarıklık vs. ondandır. Liam Gallagher’dan sonra ailenin en küçük çocuğudur.

Liam Gallagher – William H. Macy

Shameless-Oyuncuları-Liam-Gallagher

Shameless-Oyuncuları-Liam-Gallagher

Ailenin en küçük çocuğudur, aynı zamanda siyahidir. Son derece sessiz, sakin ve uyumludur. Siyahi olmasını ve uyumlu olmasını göz önünde bulundurunca insan hayret ediyor ama evet o Frank’in oğlu.

Monica Gallagher – Annabelle Apsion

Shameless-Oyuncuları-Monica-Gallagher

Shameless-Oyuncuları-Monica-Gallagher

Evimizin annesi. Aynı zamanda eşcinseldir, bipolar hastalığı mevcuttur. Ancak Frank her şeye rağmen onu hep sevmiştir. Frank Gallagher her ne kadar varoş bir adam da olsa gerçekten bu kadına sırılsıklam aşıktır ve önüne çıkan hiçbir engel onun sevdasını engelleyememiştir.

Sammi Gallagher

Shameless-Oyuncuları-Sammi-Gallagher

Shameless-Oyuncuları-Sammi-Gallagher

Ailemizin üvey kızıdır. Frank’ın başka birinden çocuğudur. Sammi Gallagher adlı üvey kızımızın birde Chuckie adında oğlu vardır. Her şeye rağmen babasını sevmektedir ve Gallagher ruhu onda da mevcuttur.

Veronica Fisher – Shanola Hampton

Shameless Oyuncuları - Veronica Fisher

Shameless Oyuncuları – Veronica Fisher

Fiona’nın en yakın arkadaşı olan Veronica, sevgilisi Kevin ile canlı yayın yapıp para kazanmaktadır. Bazı günler ise Kev’e kalmış olan barda sevgilisine yardımcı olmaktadır.

Kevin Ball – Steve Howey

Shameless Oyuncuları - Kevin Ball

Shameless Oyuncuları – Kevin Ball

Kızları onun için her şey olan Kevin, bir barda çalışmaktadır ve Veronica’nın sevgilisidir. Çalıştığı barın sahibi vasiyetinde barı ona bırakınca o da barda çalışmakta, ara sıra sevgilisi ile canlı yayın yapıp para kazanmaktadır. Kızlarına çok düşkün olduğundan zaman zaman sevgilisi Veronica ile arası açılmaktadır.

Karen Jackson – Laura Slade Wiggins

Shameless Oyuncuları - Karen Jackson

Shameless Oyuncuları – Karen Jackson

Lip’e aşık olan Karen, başka birinden olan down sendromlu çocuğunu kabullenmeyip evden kaçmıştır. Geri döndüğünde Lip’in sevgilisi Mandy ona arabayla çarpınca komaya girmiş, komadan çıkınca da vücudunda bazı kalıcı hasarlar oluşmuştur.

Sheila Jackson – Joan Cusack

Shameless Oyuncuları - Sheila Jackson

Shameless Oyuncuları – Sheila Jackson

Karen’ın annesidir. Dışarı çıkma korkusunu uzun zaman sonra yenen Sheila, kızının evlendiği adamla ilişki yaşamıştır.

Mickey Milkovich – Noel Fisher

Shameless Oyuncuları - Mickey Milkovich

Shameless Oyuncuları – Mickey Milkovich

Ian’ın hoşlandığı kişidir. Başlarda bu durumu garipseyip tam olarak benimsemese de gün geçtikçe Ian’a daha çok bağlanmaktadır. Babasına eşcinsel olduğunu Kevin’ın barında herkesin içinde açıklamıştır.

Mandy Milkovich – Emma Greenwell

Shameless Oyuncuları - Mandy Milkovich

Shameless Oyuncuları – Mandy Milkovich

Mickey’in kız kardeşi ve Lip’in sevgilisidir. Lip’i çok sevmektedir ve gün geçtikçe ona bağlanmaktadır.

Steve/Jimmy/Jack Lishman – Justin Chatwin

Shameless Oyuncuları - Steve Lishman

Shameless Oyuncuları – Steve Lishman

Steve rolünde izlediğimiz Justin Chatwin, Kanadalı’dır. Nanaimo kentinde doğan oyuncunun, babası inşaat mühendisi annesi ise sanatçıdır. İlk oyunculuk deneyimini Smallville’de gerçekleştirmiştir. Taking Lives, War of the Worlds ve American Gothic adlı yapımlarda da rol almıştır.

Fiona’nın asla ama asla vazgeçemediği sevgilisi. Ailesi çok zengindir ama Steve asla onlar gibi olmak, şımarmak ve varlık içinde yaşamak istemez.

Shameless Konusu – Dizi Bilgileri

 • Shameless Tür: Aile,komedi,dram
 • Shameless Yönetmen: Christopher Chulack
 • Oyuncular:  Emmy RossumWilliam H. MacyEthan Cutkosky
 • Shameless Bölüm Sayısı: 97 (Makale güncellenme tarihi itibariyle)
 • Ortalama Bölüm Süresi: 45-59 dakika
 • Dağıtımcı Firma: Warner Bros. Television Distribution
 • Shameless Kaç Sezon: Makale güncellenme tarihi itibariyle 8 sezon
 • Shameless IMDb Puanı: 8.7

Shameless İzlemeli Miyim ?

Öncelikle şunu söyleyelim, aile tarzı dizileri seviyorsanız izleyebilirsiniz. Sadece aile dersek Shameless’a hakaret etmiş oluruz, macera, aksiyon, ne ararsanız var aslında.

Bir hatırlatma daha yapacak olursak, kesinlikle aile ile izlenebilecek bir dizi değil Shameless. Çünkü bizim kültürümüze pek uygun olmayan objeler bulunabiliyor dizide, eşcinsellik bunlara en büyük örnek olabilir zaten. Bizim Hikaye adı altında uyarlaması yapıldı haberiniz vardır. Ancak karşılaştırdığınızda gerçekten büyük farklar olduğunu göreceksiniz kendiniz, birçok şey değiştirilmiş, örneğin eşcinsellik yok tabii ki doğal olarak. Birkaç faktör daha değiştirilmiş ve aslında hoş olmuş biz ailecek izliyoruz örneğin.Bitirmek gerekirse izlemenizi tavsiye ederiz gerçekten güzel maceralar ve iyi bir konusu var. Zaten Türkiye’de de yüksek sayıda hayran kitlesi var Shameless’ın.

Shameless Kaçıncı Sezonda
Alkol, uyuşturucu, cinsellik ve eşcinsellik içeren dizi 10 sezon gibi büyük bir rekora imza atmıştır. 122 bölümden oluşan dizinin geniş bir hayran kitlesi var.

Shameless 1. Sezon Fragmanı

 

 

 


.:: Shameless Konusu ve Shameless Oyuncuları konulu makalemizi beğendiyseniz yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın. Diziyi izlemek isteyenler Netflix üzerinden yardım alabilirler. Ayrıca The Walking Dead Konusu‘na da göz atabilirsiniz ::.

Diğer Dizi Konuları

Fringe Konusu

Riverdale Konusu

Ozark Konusu

Narcos Konusu

shameless konusu ekşi
shameless konusu 1.sezon
shameless konusu izle
shameless film konusu
shameless 2012 konusu
shameless us konusu
shameless uk konusu
yabancı dizi shameless konusu
shameless 3.sezon konusu
shameless 5.sezon konusu
shameless konusu
shameless konusu nedir
shameless izle.com
shameless dizi konusu
shameless izle dizilab
shameless izle dizipub
shameless izle dizist
shameless izle dizimag
shameless izle dizibox
shameless dizisi izle
shameless dizisi oyuncuları
shameless filmi konusu
shameless izle film
shameless izle full
shameless izle hd
shameless izle harika dizi
shameless izle hdfilminadresi
shameless izle hd 5.sezon
shameless’ın konusu
shameless konusu ingilizce
shameless konusu karakterleri
shameless oyuncuları karen
shameless konusu ne
shameless izle mobil
shameless fragman müziği
shameless konusu oyuncuları
shameless izle sezon 1
shameless izle sezon 5
shameless izle sezon 1 bölüm 2
shameless 6.sezon konusu
shameless izle türkçe dublaj
shameless izle türkçe altyazılı
the shameless konusu
shameless izle uk
shameless uk izle altyazılı
shameless us izle
shameless konusu ve oyuncuları
shameless izle vk
shameless izle youtube
shameless izle yeni sezon
shameless izle yabancı dizi
shameless 1.sezon konusu
YAZAR BİLGİSİ
bidizikonusu
Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.
YORUMLAR

 1. Arda dedi ki:

  İzlemekten çok keyif aldığım bir dizi. Her ne kadar 8. sezonunda bozduğunu düşünsem de izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

 2. adam dedi ki:

  çok güzel bir dizi , tavsiye ederim