in

Dedektif Olacaksınız : Sherlock Holmes Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Sherlock Holmes Dizisi Konusu ve Oyuncuları

BBC’nin yapımcılığını üstlendiği bir mini dizi olan Sherlock Holmes dizisi (dizi adı olarak ‘Sherlock’), çoğu kişinin kitaplarını okuduğu Sherlock Holmes karakterini başrol alarak yayın yapmakta. Bizde diziyi izlemek isteyip de öncesinde bilgi sahibi olmak isteyenler için Sherlock Konusu ve Sherlock Holmes Dizi Oyuncuları makalemizi yazmaya karar verdik.

Sherlock Konusu

Oldukça iyi ve kıvrak bir zekaya sahip olan Sherlock Holmes, bir gün tesadüf eseri Doktor Watson ile tanışır ve onunla çok iyi dost olur. Bu dostlukları ev arkadaşı olarak devam eder. Taşındıkları mahallede cinayetler olmaya başlar ve polis teşkilatı Sherlock Holmes’in kıvrak zekasından yararlanmak için ondan yardım talep eder. Sherlock Holmes bunu kibar bir şekilde geri çevirmez ve cinayetlerde polislere yardımcı olur.

Sıradan insanların çok geç farkettiği veya farkedemediği detayları çok hızlı bir şekilde farkeden Sherlock bundan dolayı cinayetleri çok hızlı şekilde çözmektedir. Dizinin ilerleyen bölümlerde çok karmaşık olayların seyirciyi beklemesi dizinin seyrini daha da heyecanlı kılmaktadır. İşte Sherlock konusu kısaca bu şekilde.

Sherlock Holmes dizi konusu bölümünü bitirdiğimize göre artık Sherlock Holmes dizi oyuncuları bölümüne geçebiliriz.

Sherlock Holmes Dizi Oyuncuları

  Sherlock Holmes dizi oyuncuları listemizde sadece 2 oyuncuya yer vereceğiz çünkü olaylar bu 2 karakterimizin etrafında gelişiyor.

Sherlock Holmes – Benedict Cumbetbatch

Sherlock Holmes Dizi Oyuncuları - Sherlock Holmes
Sherlock Holmes Dizi Oyuncuları – Sherlock Holmes

Dizimize adını da veren karakterimiz olan Sherlock Holmes, sıradan insanlardan daha kıvrak bir zekaya sahiptir ve buda onu çözümlemeye çalıştığı cinayetlerde daha hızlı bir şekilde çözüme ulaştırır. Sherlock ayrıca Doktor Watson ile ev arkadaşıdır. Doktor Watson da ona yardımcı olacaktır.

Doktor Watson – Martin John C. Freeman

Sherlock Holmes Dizi Oyuncuları - Doktor Watson
Sherlock Holmes Dizi Oyuncuları – Doktor Watson

Eskiden savaşlarda asker olarak görev yapan Doktor Watson, şimdi ise doktordur. Sherlock ile tesadüfi bir şekilde tanışmış ve onun ev arkadaşı olmuştur. Sherlock’un çözümlemeye çalıştığı cinayetlerde ona yardımcı olacaktır.

Sherlock Konusu – Dizi Bilgileri

Tür: Suç Draması
Yaratıcılar: Mark GatissSteven Moffat
Oyuncular:  Benedict Cumberbatch, Martin FreemanUna Stubbs
Bölüm Sayısı: 14 (4 Sezon)
Ortalama Bölüm Süresi: 90 Dakika
Yapım Yılı: 2010
Durumu: Devam Ediyor
IMDb: 9.2

Sherlock Dizi Fragmanı


.:: Sherlock Konusu ve Sherlock Oyuncuları makalemizi beğendiyseniz makalemizi sosyal medyada paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayın. Ayrıca bir başka dedektif dizisi olan True Detective Konusuna da bakmanızı tavsiye eder ve iyi günler dileriz. ::.

Hoşunuza Gidebilecek Diğer Dizi Konuları

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Written by bidizikonusu

Herkese yabancı dizilerin konuları hakkında bilgi vermeyi amaçlayan, güncel yabancı dizi haberlerini de okuyabileceğiniz bir internet sitesi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mr.Robot Sezon 3'ten İlk Video Geldi

Mr.Robot 3. Sezondan İlk Video Geldi!

Person of İnterest Konusu ve Oyuncuları

Person of İnterest Konusu ve Oyuncuları