Supernatural Dizisinin Konusu
Supernatural Dizisinin Konusu

Supernatural Dizisinin Konusu | The CW

Supernatural, 2005 yılında yayın hayatına başlayan bir The CW dizisidir. Hikayesi korku ağırlıklı aynı zamanda gerilim, dram gibi birçok türden de etkiler taşıyan bir dizidir. Dizi 13 sezon olmasına rağmen konu yelpazesinin genişliği sayesinde seyircilerini hiç sıkmadan devam ediyor. Peki Supernatural dizisinin konusu nedir ?

Supernatural Dizi Konusu

Dean ve Sam Winchester kardeşler daha çok küçükken anneleri bir iblis tarafından evlerinin tavanında yakılarak öldürülüyor. Babaları ise tüm her şeyi bırakıp bu iblisin peşine düşüyor ve çocuklarını da peşinden sürüklüyor. Yıllarca avcılık görerek büyüyen Sam ve Dean avcı olmaya karar veriyorlar. Bu yolda başlarından bir sürü ilginç olay geçecek. Kimi zaman Sam düşecek kimi zaman Dean. Ama kardeşlikleri sayesinde her zaman hayatta kalacaklar. Biraz daha anlatırsak galiba spoiler vermiş olacağız o yüzden hadi oyuncuları/karakterleri tanıyalım biraz.

Supernatural Oyuncuları/Karakterleri

Supernatural dizi konusundan sonra şimdi gelin kafanızda karakterler hakkında fikir oluşması için dizinin karakterlerine bakalım.

Dean Winchester – Jensen Ackles

Supernatural Dizi Konusu ve Oyuncuları - Dean Winchester
Supernatural Dizi Konusu ve Oyuncuları – Dean Winchester

Dean, ailesine aşırı düşkündür. Ailesi mi dünyanın geleceği mi diye sorsalar ailesini seçer. Bu sayede birçok kez kardeşi Sam’in hayatını kurtarmıştır. Ailesi için bir çok tehlikeyi göze alan Dean hiçbir zaman tereddüt etmeden yoluna devam etmiştir. Dean, takımın eğlenceli olan tarafıdır. Genellikle olaylara direkt müdahale eder. Korkusuz ve acımasızdır da aynı zamanda. Tam bir liderdir. Galiba pek çok erkeğin tam hayallerindeki hayatı yaşıyor olabilir.

Sam Winchester – Jared Padaecki

Supernatural Dizi Konusu ve Oyuncuları - Sam Winchester
Supernatural Dizi Konusu ve Oyuncuları – Sam Winchester

Sam, annesini henüz bebekken kaybetmiş hatırlamıyor bile. Bunun ezikliğini yaşıyor kendi içinde. Grubun zeki olan karakteri Sam. Zekası sayesinde birçok kez zorlukları aşmış ve kardeşinin hayatını kurtarmıştır. Sam, Dean’e göre daha ağır başlı ve yufka yürekli bir karakterdir. Her zaman olaylara aynı zamanda iyi yönüyle bakılması gerektiğini düşünür. Bu yufka yüreği kimi zaman zor duruma soksa da kimi zaman doğru olanı yapmasını sağlıyor.

John Winchester – Jeffrey Dean Morgan

Supernatural Dizi Konusu ve Oyuncuları - John Winchester
Supernatural Dizi Konusu ve Oyuncuları – John Winchester

John, henüz genç yaşta eşinin bir bilis tarafından öldürülmesinin ardından avcılığa geri dönmüş ve o iblisin peşine düşmüştür. Hayatından vazgeçip o iblisin peşine düşen John aynı zamanda çocuklarını da peşinden sürükleyip doğru düzgün bir hayata sahip olmamıştır. Yaşadığı her olayı not eden John ilerleyen zamanlarda çocuklarına bu defteri verecek ve o defter bizimkilerin çok işine yarayacaktır.

Bobby Singer – Jim Beaver

Supernatural Dizi Konusu ve Oyuncuları - Bobby Singer
Supernatural Dizi Konusu ve Oyuncuları – Bobby Singer

Bobby, John’un gençlik arkadaşı. Usta bir avcı olduğu için neredeyse bütün avcıların yardımına koşan bilir kişi ünvanı elinde. Sam ve Dean Bobby’i amcası olarak görüyor çünkü babalarının kardeşi kadar yakın olduğu bir arkadaşı. Babaları gittikten sonra Sam ve Dean’e en büyük yardımı Bobby edecek.

Mary Winchester – Samantha Smith

Supernatural Dizi Konusu ve Oyuncuları - Mary Winchester
Supernatural Dizi Konusu ve Oyuncuları – Mary Winchester

Eski bir avcı olan Mary evlendikten sonra avcılığı bırakmış ve çok iyi bir anne olmaya karar vermiştir. Mutlu aile yaşamlarına devam eden Winchester ailesi bir gecede harap olana kadar. Sam’i kontrol etmeye giden Mary maalesef tavana asılıp yanarak ölür ve dizimiz başlar.

Supernatural Konusu – Dizi Bilgileri

  • Tür: Drama, Fantastik, Gerilim
  • Yapımcılar:  Eric Kripke
  • Oyuncular:   Jared PadaleckiJensen AcklesJim Beaver
  • Counterpart Kaç Bölüm : 287 Bölüm
  • Counterpart Kaç Sezon : 13 Sezon
  • Ortalama Bölüm Süresi: 44 Dakika
  • Yapım Yılı: 2005 – Hala devam ediyor
  • Counterpart IMDb Puanı : 8.5

Supernatural Konusu – Fragman


.:: Supernatural konusunu nasıl buldunuz ? Yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın. Ayrıca bir başka The Cw dizisi olan Riverdale dizi konusuna da göz atabilirsiniz.

Diğer Dizi Konuları

How I Met Your Mother Konusu

The Mentalist Konusu

Orphan Black Konusu

Peaky Blinders Konusu

[Total: 1    Average: 3/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Counterpart Dizisinin Konusu

Counterpart Dizisinin Konusu : Sıradışı Bilim Kurgu

How I Met Your Mother Konusu

CBS Dizisi How I Met Your Mother Konusu Nedir ?