The-100-Dizisinin-Konusu
The 100 Dizisinin Konusu

The 100 Dizisinin Konusu

2014 yılında The CW kanalında yayınlanmaya başlanan ve Türkiye’de de oldukça fazla takipçisi bulunan The 100 dizisinin konusu nedir ve oyuncuları kimlerdir ?

The 100 Dizisinin Konusu

The 100 konusu sebebiyle kesinlikle ilginizi çekebilecek bir dizi olacaktır. 97 yıl öncesinde meydana gelen nükleer bir patlama sebebiyle dünya üzerinde yaşayan milyonlarca insan ölmüştür. Çevreye saçılan radyasyon sebebiyle dünya yaşanacak bir yer halinenden çıkmıştır.

Hayatta kaldığı hakkında bilgi sahibi olunan insanlar ise 12 ülke sınırları içerisinde yaşamaktadır.Bu insanların bir araya gelebilmesi ve ark istasyonları kurabilmek için hayatta kalan tüm insanlar Jaha başkanlığında birleşmektelerdir. Nükleer patlama sebebiyle yiyecek şeylere de radyasyon bulaşması sebebiyle, yiyecek konusunda da sıkıntılar yaşanmaktadır.

Yiyecek besinlerin yetmemesi sebebiyle 18 yaşında ve 18 yaşından büyük olan insanların suç işlemeleri durumunda uzaya fırlatma cezası ile karşı karşıya kalmaları an meselesidir. Ceza sistemine ne kadar uyulmuş olsa da insan sayısı sebebiyle Ark üzerinde bulunan besinler yavaş yavaş tükenmeye başlamıştır. Cezalandırılmak üzere bekletilen 100 mahkum, uzaya fırlatılmadan önce af çıkmıştır. Ancak bu af karşılıksız değildir. Zirvesinde yemek olduğunu düşünülen Weather Dağı’na çıkmaları istenmektedir. Bu işlemin sonuçsuz kalmaması için bir uzay gemisi de ayarlanmak istenmektedir.

Bu 100 mahkum dağın zirvesine geldiği zaman bozulmayacak olan yiyecekleri yanlarında getirebilmesi için uzay gemisi tam yanlarına indirilecektir. Ancak bu işlem başarılı olmazsa yemek konusunda sıkıntı yaşanması sebebiyle, mahkumlara af çıkmayacak ve kendileri ile mücadele etmeleri gerekecektir. The 100 konusu bakımından oldukça akıcı ve bağlayıcı bir dizidir. Bu sebeple izleyebileceğiniz en akıcı diziler arasında yer alabilir.

The 100 Dizisinin Oyuncuları

Clarke Griffin

The 100 Dizisinin Konusu ve Oyuncuları - Clarke Griffin
The 100 Dizisinin Konusu ve Oyuncuları – Clarke Griffin

1989 yılında Avusturalya’da dünyaya gelmiş olan Eliza Taylor, The 100 dizisinin yanı sıra en çok tanındığı Australian Soap Opera Neighbours televizyon dizisidir. Oldukça güzel işlere imza atmış genç yıldız The 100 oyuncuları arasında en önemli oyuncular arasında yer almaktadır. The 100 dizisi ile hayran kitlesi artmış ve daha fazla şöhrete sahip olmuştur.

Bellamy Blake

The 100 Dizisinin Konusu ve Oyuncuları - Bellamy Blake
The 100 Dizisinin Konusu ve Oyuncuları – Bellamy Blake

Yıldızı The 100 filmi ile parlayan Bob Morley, bu dizi sayesinde adından oldukça fazla söz ettirmiştir. 20 Aralık 1984 doğumlu olan aktör, Avusturalya Kyneton şehrinde dünyaya gelmiştir. Bu diziden önce 2 projede görev almış olan Bob Morley, The 100 dizisinde kendisini kanıtlamasının aksine diğer projelerinde kendisini pek gösterememiştir.

Wellas Jaha

The 100 Dizisinin Konusu ve Oyuncuları - Wells Jaha
The 100 Dizisinin Konusu ve Oyuncuları – Wells Jaha

Wellas Jaha karakterini canlandıran Eli Goree, The 100 dizisinin ardından adından oldukça bahsetmiştir. Siyahi asıllı Kanadalı aktör 2007-2009 yılları arasında Da Kink in My Hair’da Malik karakterini canlandırmıştır.

Octavia Blake

The 100 Dizisinin Konusu ve Oyuncuları - Octavia Blake
The 100 Dizisinin Konusu ve Oyuncuları – Octavia Blake

  The 100 dizisinin güzel yıldızı olan Marie Avgeropoulos, Octavia Blake karakterini canlandırmıştır. 17 Haziran 1986 yılında Thunder Bay Kanada’da doğan ve Port Arthur Collegiate Institute’de eğitim hayatını tamamlayan genç yıldız, bu proje haricinda 10’dan fazla projede rol alarak oyunculuk kariyerini oldukça geliştirmiştir.

The 100 Dizisinin Konusu – Dizi Bilgileri

  • The 100 Dizi Türü: Drama, Gizem, Sci-Fi
  • The 100 Dizisi Yapımcısı : Jason Rothenberg
  • Oyuncular:   Eliza TaylorBob MorleyMarie Avgeropoulos
  • The 100 Dizisi Kaç Bölüm : 72 Bölüm
  • The 100 Dizisi Kaç Sezon : 6 Sezon
  • Ortalama Bölüm Süresi: 43 Dakika
  • Yapım Yılı: 2014 – Günümüz
  • The 100 Dizisi IMDb Puanı : 7.8

The 100 Dizisi Fragmanı


.:: The 100 dizisinin konusu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Değerli görüşlerinizi yorum kısmından bildirebileceğinizi unutmayın.

[Total: 2    Average: 1.5/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ara-Sıcak-Tadında-5-Türk-Korku-Filmi

Ara Sıcak Tadında 5 Türk Korku Filmi

The OA Konusu

The OA Dizisinin Konusu