The Blacklist Konusu
The Blacklist Konusu

The Blacklist Dizisinin Konusu

2013 Amerikan yapımı olan The Blacklist konusu olarak dram, gizem, polisiye ve su öğelerinin birbirine harmanlandığı oldukça sürükleyici bir yapımdır. The Blacklist dizisi, Amerika ve Dünya’nın en çok aranmakta olan suç baronlarından birinin, ani bir karar sonucu FBI’ya teslim olması ile başlamaktadır ve The Blacklist oyuncuları arasında James Spader gibi oyuncular yer almaktadır.

The Blacklist Dizisi Konusu

Raymond Reddington yani namı diğer RED, yıllar sürmüş olan kaçak hayatını ve bütün derin ilişkilerinin getirmiş olduğu tecrübe ile kendisini ülkenin tüm güvenlik birimleri ile kovalamakta olan yetkililere teslim olarak, son derece şaşırtıcı bir biçimde uzun yıllar sürmüş olan kaçak hayatını sonlandırmıştır.

Bu karar ile pandoranın kutusu açılmaya başlamakta ve RED yani Raymond Reddington, elinde bulunan Dünya’nın neredeyse tüm karanlık örgütleri ile yapılanların bulunduğunu iddia etmiş olduğu kara defteri paylaşmak istediğini ve yakalanmalarına yardımcı olabileceğini söylemektedir. Ancak RED’in tüm bular için bir şartı bulunmaktadır ki o şartı da, o güne kadar FBI’ın yalnızca sıradan görevlerinde bulunmuş olan ve hatta nitelikli bile sayılmayacak olan FBI ajanı yani FBI profilcisi Elizabeth Keen haricinde kimse ile paylaşmayacağını belirtmiştir.

The Blacklist dizisinde gizem unsurunun en ön plana çıkmış olduğu an, Red’in sunduğu bu şarttır. Red, neden Elizbeth Keen’i seçmiştir ve aralarında nasıl bir bağ bulunmaktadır? Bu sorular ve dahası gizem hattını oluşturan ana unsurlardan biridir.

The Blacklist Dizisinin Oyuncuları

The Blacklist oyuncu kadrosunda RED yani Raymond Reddington’ı James Spader, Elizabeth Keen’i Megan Boone, Donald Ressler’i Diego Klattenhoff, Harold Cooper’ı Harry Lennix, Aram Mojtabai’yi Amir Arison, Tom Keen’i Ryan Eggold, Samar Navabi’yi Mozhan Marno, Kate Kaplan’ı Susan Blommaert, Dembe Zuma’yı Hisham Tawfig, Baz’ı Baz, Raven Wright’ı Adriane Lenox ve Charlene Cooper’ı canlandıran Valarie Pettiford yer almaktadır.

The Blacklist Dizisinin Konusu – Dizi Bilgileri

  •   The Blacklist Dizisi Türü: Gizem, suç, dram
  •   The Blacklist Dizisi Yapımcıları: Lukas Reiter, John Bokenkamp, John Davis, John Fox, Laura Benson, James Spader, Vincent Angell, Jonathan Filley, Zee Hatley,
  •   The Blacklist Dizisi Kaç Bölüm: 54 bölüm,
  •   The Blacklist Dizisi Kaç Sezon: 6 Sezon
  •   The Blacklist Ortalama Bölüm Süresi: 43 Dakika
  •   The Blacklist Yapım Yılı: 2013
  •   The Blacklist Dizisi IMDb Puanı: 8.2
[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Suits Konusu

Suits Dizisinin Konusu

Scream Queens Konusu

Scream Queens Dizisinin Konusu