The Fall Konusu
The Fall Konusu

The Fall Dizisinin Konusu

Bir İngiliz yapımı olarak BBC TWO  ekranlarında yayın hayatına başlamış olan ve İngiltere için vizyon tarihi 13 Mayıs 2013 olan The Fall konusu olarak, polisiye ve psikolojik gerilim ile harmanlanmış olan bir hikaye akışına sahiptir. Ayrıca The Fall dizisinin yönetmen koltuğunda Allan Cubitt ile Jakob Verbruggen yer alırken, The Fall oyuncuları arasında Gillian Anderson ve Jamie Dorman gibi oyuncular bulunmaktadır.

The Fall Dizisinin Konusu

The Fall dizisinin konusu ise Kuzey İrlanda’nın Belfast şehrinde Alice Monroe isimli bir avukatın cinayete kurban gitmesiyle başlayarak, kurbanın da politik arenada, önemli bir şahsın yakını olması sebebiyle de polis teşkilatı üzerinde bir baskı oluşturmaktadır.

Deneyimli ve zeki dedektif Stella Gibson, katilin yakalanması konusunda hızlı bir sonuç alabilmek adına şehre gelerek, son derece titiz bir çalışma yürüten Stella Gibson, şehirde yaşanmakta olan diğer cinayetler ile  avukat Alice Monroe cinayeti arasında da bağlantı kurar. Dedektif Stella Gibson, bu cinayetlerin bir seri katil işi olduğunu düşünmekte ama çevresini buna inandırmakta zorlanmaktadır.

The Fall Dizisinin Oyuncuları

The Fall dizisinin oyuncuları arasında Stella Gibson’ı Gillian Anderson, Paul Spestor’u Jamie Dornan, Sally Ann Spector’u Bronagh Waugh, Jim Burns’ü John Lynch, Danielle Ferrington’u Niamh McGrady, Olivia Spector’u Sarah Beattie, Gail McNally’i Bronagh Taggart, Matt Eastwood’u Stuart Graham, Katie Benedetto’yu Aisling Franciosi, Glen Martin’i Emmet J Scanlan, Annie Brawley’i Karen Hassan, Daisy Drake’i Tara Lee ve Reed Smith’i canlandıran Archie Panjabi yer almaktadır.

The Fall Dizisinin Konusu – Dizi Bilgileri

  •   The Fall Dizisi Türü: Dram, gerilim, suç
  •   The Fall Dizisi Yapımcıları: Alan Cubitt, Patrick Irwin, Gub Neal, Justin Thomson, Gillian Anderson, Carol Moorhead, Julian Stevens, Fegus Haycock, Kok-yee Yau, Stephen Wright
  •   The Fall Dizisi Kaç Bölüm: 15 bölüm
  •   The Fall Dizisi Kaç Sezon: 3 Sezon
  •   The Fall Ortalama Bölüm Süresi: 60 Dakika
  •   The Fall Yapım Yılı: 2013
  •   The Fall Dizisi IMDb Puanı: 8.2
[Total: 0    Average: 0/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The Last Ship Konusu

The Last Ship Dizisinin Konusu

The Outlander Konusu

The Outlander Dizisinin Konusu