The Flash Dizi Konusu ve Oyuncuları
The Flash Dizi Konusu ve Oyuncuları

The Flash Dizi Konusu ve Oyuncuları

The Flash, DC Comics’in The Flash adlı çizgi romanından uyarlanmış bir CW dizisidir. Aksiyon-Macera türünde olan dizi 4. Sezonunda olmasına izleyici kitlesini sıkmadan yoluna devam etmektedir. Peki The Flash dizi konusu nedir ve The Flash oyuncuları kimlerdir ?

The Flash Konusu

Küçük yaşta annesinin bir hızcı tarafından öldürüldüğüne tanık olan, bu trajik olayın ardından babasının suçlanması ve kanıt yetersizliğinden hapse giren babasının da gidişinden sonra tam biten Barry, yan komşuları olan ve polis memuru olan Joe West’in evine yerleşir ve Joe’nun oğlu gibi büyür.

Büyüdüğü zaman Olay Yeri İnceleme’ye giren Barry sürekli her yere geç kalır ve her zaman bir koşuşturma içerisindedir S.T.A.R. Labs “Parçacık Hızlandırıcısı” adlı zaman ötesi icatlarını çalıştıracaktır ve Barry yetişemez fakat işler kötü sonuçlanmıştır ve parçacık hızlandırıcısı patlar ve Barry’i bir yıldırım çarpar. Gözünü açtığında S.T.A.R. Labs’te açar. Başında Cisco ve Caitlin vardır. Asıl macera o zaman başlar ilerleyen zamanlarda hızlandığını fark eder ve yardım etmeleri için yine S.T.A.R. Labs’e gider.

Birçok düşmanla karşılaşan Flash (Barry) asıl düşmanını tanıyamaz birçok kez savaşmalarına rağmen kimliğini öğrenemez ve bu onun büyük bir açığıdır.

The Flash Oyuncuları/Karakterleri

Barry Allen – Grant Gustin

The Flash Oyuncuları - Barry Allen
The Flash Oyuncuları – Barry Allen

Çok zor zamanlar geçiren Barry hiçbir zaman hayatından vazgeçmemiş ve her zaman sorumluluk üstlenen bir genç olmuştur. Çocukluğundandır evinde yaşadığı ve manevi babası olan Joe’nun kızına, Irıs’e, aşıktır. Bunu hiçbir zaman söyleyemez ve zor anlar yaşar. Kahramanlık hayatının henüz başlarında olan Barry’nin öğreneceği bir çok şey vardır ve her bölümde ayrı bir deneyim kazanıyor her düşmanı bir öncekinden daha güçlü olmaktadır.

Cisco Ramon – Carlos Valdes

The Flash Oyuncuları - Cisco Ramon
The Flash Oyuncuları – Cisco Ramon

S.T.A.R. Labs’in uzun vadeli çalışanı olan Cisco mühendistir. Birçok makine ve bilgisayardan anlayan Cisco, Barry’nin kahramanlık serüveninde birçok kez hayatını kurtarmıştır.

Caitlin Snow – Danielle Panabaker

The Flash Oyuncuları - Caitlin Snow
The Flash Oyuncuları – Caitlin Snow

Caitlin dizimizin doktorudur. Muhteşem bir doktor olan Caitlin birçok biyolojik konuda kahramanımıza yardım eder ve günü kurtarmasını sağlar. Dizinin vazgeçilmez karakteri olan Caitlin henüz çok sevdiği nişanlısını kaybetmiştir ve bunun acısını içinde saklar. Kendini suçlar sürekli ama onun dizideki en temiz kalpli karakter olduğunu söyleyebiliriz.

Joe West – Jesse L. Martin

The Flash Oyuncuları - Joe West
The Flash Oyuncuları – Joe West

Barry’nin hiçbir zaman yalnız hissetmemesini sağlayan muhteşem bir baba. Polis memuru olan Joe West kahramanlık yolunda bilmeden bile olsa Barry’e birçok konuda yardımı dokunur.

Irıs West – Candice Patton

The Flash Oyuncuları - Irıs West
The Flash Oyuncuları – Irıs West

Barry’nin ilk geldiği zamanlarda her ne kadar biraz kıskanmış olsa da halini görüp onun yanında olmuş ve aralarında güzel bir ilişki oluşmuştur. Kardeşlik gibi görünür ama Barry çoktan aşık olmuştur bile. Irıs gazetecidir ve bu konuda iyidir. Flash hayranıdır ve Flash’ın adının yayılmasını sağlayan ve ilk fotoğrafını çeken kişidir.

The Flash Konusu – Dizi Bilgileri

The Flash Dizisinin Türü: Aksiyon, Macera, Drama
The Flash Yapımcıları: Paul Scheuring
Oyuncular: Dominic Purcell, Wentworth Miller, Amaury Nolasco
The Flash Kaç Bölüm : Makale Yayım Tarihi İtibariyle 92 Bölüm
The Flash Kaç Sezon : Makale Yayım Tarihi İtibariyle 4 Sezon
Ortalama Bölüm Süresi: 43 Dakika
Prison Break Yapım Yılı: 2014
The Flash IMDb Puanı : 8.0

The Flash Fragmanı


.:: The Flash dizi konusu ve The Flash oyuncularına değindiğimiz bu makalemizi beğendiyseniz yorum yapmayı ve sosyal medyada paylaşmayı unutmayın. Ayrıca sitemizden ayrılmadan önce harika bir dizi olan The Leftovers Konusu’na bakmanızı da tavsiye ederiz.

Diğer Dizi Konuları

Once Upon A Time Konusu

American Horror Story Konusu

Spartacus Konusu

Black Lightning Konusu

[Total: 3    Average: 2.7/5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Prison Break Konusu ve Oyuncuları

Prison Break Dizi Konusu ve Oyuncuları

Game of Thrones Beklerken İzleyebileceğiniz Diziler

Game of Thrones’u Beklerken İzleyebileceğiniz 5 Dizi